Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

MVK Zvolen odštartoval extraligu prehrou, prezentoval sa však výborným výkonom

Kto pravidelne sleduje volejbalové dianie vo Zvolene dozaista vie, že v minulej sezóne opustili volejbalistky Slávie TU Zvolen extraligu a naopak muži MVK Zvolen po suverénom víťazstve v 1.lige získal po piatich rokoch opäť miestenku v najvyššej súťaži.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

VO TJ Spartak Myjava - MVK Zvolen 3:2 (-21, 17, -21, 12, 9)

Zápas trval 125 minút. Rozhodovali: Viktoríni - Lisá a Schimpl. Diváci: 310.

MVK Zvolen: Vrtielka 7, Michalec 4, Podstupka 5, Kučera 14, Kováčik 5, Kamenský 9, libero Hraňo (Herich 5, Orolín 0, Bambura 0, Grofik 0). Tréner: M. Vaško. Najlepší hráč zápasu: Jakub Ihnát (Myjava). Najlepší hráč MVK: Marek Hraňo

V mužstve MVK Zvolen nastali zmeny v kádri. Zvolenčania posilnili a na súpiske už figurujú nové mená. Mužská volejbalová extraliga išla za posledné roky úrovňou hore, i keď MVK bez problémov zvíťazil v 1. lige niekoľko rokov po sebe, no finančná situácia mu konečne až teraz dovolila prihlásiť sa do najvyššej súťaže. Hrajúcim trénerom ostal Martin Vaško, klub posilnil i na manažérskej pozícii Pavel Bartík. MVK trénoval už od polovičky augusta a to aj pod vedením hráča a teraz i kondičného trénera Romana Kubša. Káder MVK sa doplnil o nahrávača a libera. Z Komárna prišiel Samo Podstupka a z Prievidze Marek Hraňo. Dotiahol sa prestup Mateja Hericha , ktorý bol vo Zvolene v minulej sezóne na hosťovaní z Revúcej.

Na palubovke Spartaka Myjava sa odohralo bojovné extraligové stretnutie. V prvom zápase nového ročníka hralo omladené družstvo domácich proti ambicióznemu nováčikovi zo Zvolena. Zápas bol plný zvratov, vývoj bol ako na hojdačke. Domácim v prvom sete nestačilo vedenie 18:12 a set prehrali 21:25 i vďaka úspešným blokom Kováčika a smečom Kamenského. Setbal s prehľadom premenil Herich. Druhý set jasne ovládli domáci, ale v treťom zlyhali aj napriek mnohým chybám Zvolenčanov na podaní ho prehrali 21:25, keď perfektne zahrali Hraňo a Kučera. Štvrtý set znova ľahko ovládli domáci v pomere 25:12 a šlo sa do tajbrejku. V ňom boli domáci jasne lepší a vyhrali ho pomerom 15:9, keď útoky MVK končili zväčša v aute a v kritických chvíľach kazili hráči MVK aj podanie, naviac nezastaviteľný bol Myjavčan Ihnát (24 bobov v stretnutí). Myjava tak vyhrala nielen tajbrejk, ale aj celý zápas, aj keď Zvolenčania podali sympatický výkon a vzdorovali skúsenejšiemu favoritovi.

Slovo trénera

Martin Vaško, tréner Zvolena: „Bol to pre nás prvý ostrý zápas v tejto extraligovej sezóne. Zápas bol celkom vyrovnaný, ale boli sme menej rozhodní v útočnej činnosti. Domáci boli lepší na prihrávke a podaní. Gratulujem domácim v víťazstvu.“