Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Slováci neboli v Lige majstrov malého futbalu len do počtu!

EMF Champions League 2017 (ECL ) a EMF Seniors Champions League 2017 (ESCL ) v malom futbale s výraznou slovenskou a zvolenskou stopou.

Výber Slovensko B bol najúspešnejší, skončil napokon štvrtýVýber Slovensko B bol najúspešnejší, skončil napokon štvrtý (Zdroj: archív mim)

V krásne pripravenom mini futbalovom areáli slovinského kúpeľného mestečka Terme Čatež, ktorý domáci usporiadatelia pripravili v priestoroch trávnikového hospodárstva pri riečke Sáve, sa stretlo v druhom ročníku Ligy majstrov EMF v malom futbale (7. – 10. 9. 2017) 76 mužstiev v 19 skupinách za účasti viac ako 1300 hráčov. Tento istý areál privítal premiérovo taktiež účastníkov (8. – 11. 9. 2017) seniorskej Ligy majstrov EMF (i neoficiálne ME seniorov) hráčov nad 40 rokov 12 mužstiev v troch skupinách zo 6 krajín a reprezentovalo ich skoro 250 účastníkov.

Skryť Vypnúť reklamu

V druhom ročníku EMF Champions League 2017 (ECL) v malom futbale sa predstavili štyria zástupcovia Slovenského zväzu malého futbalu a v EMF Seniors Champions League 2017 (ESCL) hráčov nad 40 rokov štartovalo trio slovenských zástupcov.

Obidva turnaje ECL i ESCL boli najväčšou tohtoročnou akciou v malom futbale na svete. Hralo sa 2 x 20 minút na ihrisku o rozmeroch 48 x 28 m na bránky veľkosti 4 x 2 m loptou veľkosti 5 na desiatich ihriskách s prírodnou trávou. Všetky stretnutia boli vysielané online v priamych stream internetových prenosoch. Podujatia sa zúčastnilo 22 členských štátov EMF, otvárací ceremoniál začal riaditeľ turnaja spolu s prezidentom EMF Dávidom Tiborom. Potom prebehlo vylosovanie súťaží. Na záver slávnostného ceremoniálu bola predstavená oficiálna lopta Ligy majstrov EMF – ADIDAS Krasava.

Skryť Vypnúť reklamu

EMF Champions League

V skupinách sa hralo systémom každý s každým, potom nasledovali eliminačné zápasy o postup do vyraďovacej KO časti. U seniorov postupovali zo skupín dve mužstvá a dvaja najlepší z tretích miest v redukovanej tabuľke. Spolu sa za 4 hracie dni odohralo 186 zápasov. V hlavnej súťaži LM malo Slovensko štvornásobné zastúpenie. Senecký Banco Casino Devils skončil v skupine N po dvoch prehrách s Lev Ins Sofia (2:3) a DOK Šabac (2:5) napriek víťazstvu nad MNK DRAGE (4:2) na treťom nepostupovom mieste. Zástupca bratislavskej Top ligy Brothers v skupine A sklamal a po prehrách s Bonde Sem Freio (1:2), Aramis SE – Mad Dogs (0:4) a Active Commerce Sofia (2:5) skončil na nepostupovej štvrtej priečke. Trenčianska FC Letka v skupine I si počínala z „mladíkov“ najlepšie, keď po víťazstvách nad Asd Boca C5 Livorno (3:2) a KOPLI CITY (4: 0) i napriek prehre s Caffe Verona o gól (0:1) postupovala z druhého miesta do vyraďovacích bojov ako jediný slovenský zástupca. Vo vyraďovacej časti si najprv poradili s prehľadom s ZAMM mC (2:0) a vo svojom poslednom stretnutí po remíze v riadnom hracom čase s National Iron Team Hungary (2:2) vypadli „letci“ na pokutové kopy 1:3.

Skryť Vypnúť reklamu

Reprezentant zvolenskej LIMFU dvojnásobný majster L-Trade v skupine G narazil na silných súperov a po dvoch remízach s českým vicemajstrom ostravským Zábřehom (2:2) a s nevyspytateľným IKZ Graz (2:2) utrpel v rozhodujúcom stretnutí o postup prehru s rumunským Old Boys (2:4) a do play off z tretieho miesta nepostúpil.

Víťazom ligy šampiónov 2017 sa stal Dadi / Eurozox NO-MI (Čierna Hora), ktorý vo finále zdolal v nervydrásajúcom penaltovom súboji až v 13 sérii ECOS Vitez (Bosna a Hercegovina) 12:11. Bronz si odniesli hráči MAV Glissando (Rumunsko), ktorí zdolali krajanov Juventus Sibiu.

Zostava L-Trade Zvolen: Lukáš Hoger, Tomáš Gavrilo, Erik Gregáň, Miroslav Hanuska, Peter Korpáš, Martin Kucbel, Martin Lacko, Tomáš Lacko, Lukáš Lauč, Dominik Machava, Lukáš Roziak, Michal Špekker, Július Zajac, VM Róbert Lacko.

Výsledky L-Trade Zvolen: L-Trade Zvolen – Ostravský Zábřeh 2:2 T.Lacko, Gregáň, L-Trade Zvolen – IKZ Graz 2:2 Gavrilo, Korpáš, L-Trade Zvolen – Old Boys 2:4 Roziak, M. Lacko

EMF Seniors Champions League

V seniorskej súťaži Ligy majstrov Slovensko (SZMF) reprezentovali dva reprezentačné výbery a štyridsiatnici Arsenalu Galanta. V tejto súťaži veruže nebola núdza o prekvapenia, bohužiaľ, i na úkor Slovákov. V skupinovej fáze uspeli všetky slovenské mužstvá a zabezpečili si postup do play off. V skupine A si galantský Arsenal zabezpečil postup až víťazstvom v poslednom stretnutí s rumunským MTM (2:0), keď predtým podľahol FK Obilić Herceg Novi (1:2) a od domáceho KMN Meteorplast utrpel prehru 0:7. Vo štvrťfinálovom zápase však prehral s veľkým favoritom, rumunským MAV Glissando 0:2.

V skupine B reprezentanti Slovenska A, v zostave nabitej aj bývalými reprezentantmi a účastníkmi futbalovej LM i najvyššej slovenskej súťaže, najprv deklasovali najvýraznejším výsledkom turnaja (11:1) srbský FK Bjeljina, zvíťazili aj nad maďarským Masterplastom (3:1) a na postup z prvého miesta im stačila remíza s rumunským MAV Glissando (1:1). Vo štvrťfinále však pri obrovskom tlaku (držanie lopty 70 %) nedokázali skórovať a vypadli z bojov o cenné kovy (z pozície top favorita) po prehre s Maďarmi 1.FC Corrado 0:2.

V najsilnejšej skupine C jednoznačne dominovalo B mužstvo Slovenska, ktorého základ tvorili hráči v pôsobnosti LIMFU Zvolen, vhodne doplnení duom Košičanov a hráčom z Partizánskeho. Bolo určite najväčším prekvapením slovenskej sedemčlennej enklávy a o medailové umiestnenie ich pripravil penaltový rozstrel už v doslova neregulárnych meteorologických podmienkach, keď sa dokonca zápas o bronz nehral a priamo sa kopali pokutové kopy.

Postup si suverénnym spôsobom, výborným taktickým výkonom, technickou vyspelosťou a hlavne kolektívnym poňatím hry plne zaslúžili, keď zhodne (3:1) zdolali najprv bulharský Dartanyan Sofia a potom i maďarský 1.FC Corrado. Víťazstvo v skupine si zabezpečili v poslednom remízovom súboji s rumunským Liriada Rasnov (2:2). Vo štvrťfinále sa postarali o prekvapenie, keď v najlepšom stretnutí turnaja disciplinovaným výkonom nedali šancu maďarskému favoritovi Masterplast (3:0) a zaslúžene postúpili do bojov o medaily.

Boje v play off

Potom však úradovalo počasie a zápasy najlepšej štvorky sa hrali na viac ako nespôsobilom teréne, za trvalého hustého dažďa a napriek hromom a bleskom sa pokračovalo v neregulárnych podmienkach. Skoro dve hodiny čakali premočené mužstvá na verdikt direktoriátu, nakoniec sa predsa hralo. Slovensko B si výborným výkonom v závere stretnutia, keď stiahlo vedenie rumunského MAV Glissanda z 0:2 na 2:2 a v záverečnom tlaku malo šance na víťazný gól, aspoň vynútilo penaltový rozstrel, v ktorom však súperovi podľahlo 2:3.

Rumuni, ako sa ukázalo neskorší víťazi, majúci v mužstve ikony z reprezentácie od majstrov Európy po majstrov sveta, ktorí neprehrali ani so Slovenskom A, vyradili aj Arsenal Galanta a pochovali aj nádeje „rezervy“ Slovenska. Súboj o bronz sa nakoniec ani napriek našej snahe nehral a o treťom v poradí rozhodovali znova penalty, o čom rozhodol zvláštnym spôsobom direktoriát turnaja. Šťastnejším mužstvom boli „vodní pólisti“ maďarského 1. FC Corrado, s ktorými si Slováci v skupine s prehľadom poradili o dva góly, po penaltách (1:3), a tak „rezerva“ Slovenska obsadila „iba“ nepopulárne štvrté miesto. Spolu s víťazom podujatia neprehrali ani jeden zápas v riadnom hracom čase. V individuálnych oceneniach získali Slováci predsa ešte jeden primát. Najlepším brankárom seniorskej Ligy majstrov bol vyhlásený Ján Slančík (Slovensko B).

Vo finále si rumunský MAV Glissando Seniors v azda naj-slabšom stretnutí turnaja v totálne neregulárnych podmienkach udržal jednogólové vedenie s domácim slovinským KMN Meteorplastom (1:0) a získal titul.

Výsledky slovenských zástupcov: Slovensko A – FK Bjeljina 11: 1 Sudimak 3, Fojtík 2, Csányi 2, Debnár, Svintek, Balon, Dikacz, Slovensko A – Masterplast 3: 1 Fojtík, Sudimak, Csányi, Slovensko A – MAV Glissando senior 1:1 Fojtík, Slovensko A – 1.FC Corrado 0:2.

Slovensko A: Juraj Čobej, Mário Michalík – Dušan Balon, Csaba Czányi, Ondrej Debnár, Norbert Dikacz, Maroš Fojtík, Rastislav Kollár, Štefan Sudimak, Martin Svintek, Marcel Tyčiak, Viliam Lačný – tréner, Ján Račko – generálny manažér, Matej Dobrota – masér

Výsledky Slovenska B: Slovensko B – Dartanyan Sofia 3: 1 Janeček 2, Grofik, Slovensko B – 1.FC Corrado 3: 1 Vojtek, Balko, Pillár, Slovensko B – Liriada Rasnov 2: 2 Grofik, Paraj, Slovensko B – Masterplast 3: 0 Pillár 2, Vojtek, Slovensko B – MAV Glissando senior 2:2 (2:3 pk) Pillár, Szabo, Slovensko B – 1.FC Corrado 0:0 nehralo sa (3:4 pk)

Slovensko B: Ján Slančík, Ladislav Baran – Marián Pillár, Marcel Grofik, Maroš Balko, Ondrej Janeček, Miroslav Lupták, Ján Paraj, Roman Szabo, Dušan Vojtek, Ján Bosák – hrajúci tréner, Peter Suja – hrajúci manažér, Miloš Masarik – vedúci B mužstva i slovenskej výpravy

Hodnotenie Ligy majstrov

„Napriek zaváhaniu v štvrťfinále som s výkonom mužstva spokojný, chlapci dokázali, že vedia strieľať góly, ukázali pekné akcie, no nedokázali sa napriek viac ako 70 % držaniu lopty presadiť strelecky v najdôležitejšom zápase i napriek enormnej snahe a bojovnosti,“ zhodnotil tréner prvého výberu Slovenska Viliam Lačný.

„Všetky mužstvá reprezentovali Slovensko kvalitne, nielen na zelenom trávniku. Slováci ukázali, že sú jednoliata partia a svoju kvalitu preukázali všetky seniorské výbery i postupom do naj osmičky ESCL, veď mať vo štvrťfinále 100% zastúpenie, teda všetky tri zúčastnené seniorské výbery, je potvrdením kvality slovenského malého futbalu,“ vyjadril sa generálny manažér slovenských reprezentácií na ESCL Ján Račko.

„Nikdy som si nemyslel, že by som mohol hrať v reprezentácii a ešte k tomu v Seniors Champions League 2017 (ESCL ) v malom futbale,“ ťažko hľadal slová najlepší brankár EMF Ján Slančík po ocenení v lige majstrov. „V bráne som si veril a som príjemne prekvapený týmto doteraz mojím najväčším ocenením. Ďakujem chlapcom z perfektne fungujúceho mužstva za podporu.“

Vedúci najúspešnejšieho slovenského mužstva – reprezentačného Slovenska B Miloš Masarik na záver skonštatoval: „Vďaka všetkým slovenským účastníkom, naplnili očakávania a nesklamali. Vytvorili jednoliaty reprezentačný kolektív a riadili sa heslom, my sme tu doma a príkladne sa vzájomne podporovali. Nemali sme ďaleko od prvenstva, zápasy o medaily mali od regulárnosti ďaleko. Pokým A mužstvo doplatilo na príliš profesorské poňatie hry, moji chlapci s neuveriteľným vekovým priemerom 48,75 roka nenechali nikoho na pochybách o svojom futbalovom kumšte. Veď, kto sa môže pochváliť, že v lige majstrov neprehral v riadnom hracom čase a penalty boli za takých podmienok lotéria. Ešte raz veľká vďaka, som rád, že som mohol byť pri tom. Každý zápas hrali chlapci plne koncentrovaní s veľkým nasadením, prezentovali sa výborným herným prejavom, technickou vyspelosťou a hlavne kolektívnym poňatím hry a do bodky dodržali zápasovú taktiku. Nasadili veľmi vysoko latku pre budúce reprezentácie. Vedel som, že na výber hráčov, ktorých roky poznám z Ligy 40+ LIMFU Zvolen sa dá plne spoľahnúť, kolektív stmelil kapitán Majo Pillár, vhodne zapadol do systému Roman Szabo a ďakujem za trpezlivosť a pochopenie Lacovi Baranovi, ktorého svojimi výkonmi nepustil do brány Janko Slančík.“

Najčítanejšie na My Zvolen

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 2. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 3. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 4. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 5. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 8. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 7. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 8. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 833
 2. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 6 898
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 6 724
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 172
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 3 517
 6. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 499
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 442
 8. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 769
 9. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 2 712
 10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 382

Blogy SME

 1. Róbert Lelko: Cesta domov
 2. Ján Marton: Za Bíreša ide veterinárna činnosť a kontrola potravín ku dnu. Kolaps sa dá očakávať.
 3. Marián Kozák: "Konečne normálny život"
 4. Věra Tepličková: Všichni jsou už v Dubaji, co na Slovensku, co tady?
 5. Štefan Vidlár: 613 a 363
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis)
 7. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 8. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 474
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 082
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 420
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 235
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 659
 6. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 672
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 547
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 393
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Zvolen - aktuálne správy

V Bienskej doline horela chata.

V chate sa nachádzalo jedenásť ľudí.


9 h
Ilustračné foto.

Vývoz odpadu z cintorína posilnia.


TASR 10 h

Po kolízii so zverou sa zrazili tri autá.


TASR 22. okt
Nemocnica vo Zvolene.

Vo Zvolene začnú očkovať treťou dávkou vakcíny.


MOJ 22. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V nákupnom vozíku sa nachádzalo viac ako 150 položiek v hodnote takmer 500 eur.


SITA 11 h

Naháňačka a skrývačka po hornooravskom regióne trvala takmer týždeň. Viacerí chlapi si pri nej museli vyhrnúť rukávy.


16 h

Smrad by mal pominúť do niekoľkých dní.


22. okt

V chate sa nachádzalo jedenásť ľudí.


9 h

Blogy SME

 1. Róbert Lelko: Cesta domov
 2. Ján Marton: Za Bíreša ide veterinárna činnosť a kontrola potravín ku dnu. Kolaps sa dá očakávať.
 3. Marián Kozák: "Konečne normálny život"
 4. Věra Tepličková: Všichni jsou už v Dubaji, co na Slovensku, co tady?
 5. Štefan Vidlár: 613 a 363
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis)
 7. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 8. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 474
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 082
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 420
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 235
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 659
 6. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 672
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 547
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 393
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu