Strelecký koncert lídra v Detvianskej Hute. Sielnica sa aj naďalej trápi

Počas uplynulého víkendu pokračovali obe oblastné súťaže. Látky strelili súperovi štyri góly za 16 minút.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Suja)

I. trieda

V. Pstruša – Dudince 2:5 (1:4)

Dudince boli favoritom zápasu, čo sa napokon aj potvrdilo. Už v 4. minúte šli hostia do vedenia, domáci v 9. minúte síce ešte vyrovnali, no opraty zápasu vzali na svoje kopačky potom Dudinčania. Do polčasu strelili ešte tri góly. Po zmene strán zavŕšil hetrik Vankovic. Minútu pred koncom zápasu domáci Tkáč znížil na konečných 2:5.

Góly: Tkáč 2 – Vankovic 3, Hilko, E. Bartoš. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 83 divákmi rozhodoval Hanes. V. Pstruša: Valocka – Chamula, Ostrihoň, Šoučík, Výboh, Urbaník, Kučera, Pohanka, Purdek, Tkáč, Pohorelec (Babic, Jamrich). Dudince: Fabian – Lalík, Felyo, Matyó, Harach, Gajdoš, Dlhopolec, E. Bartoš, Hilko, Kamas, Vankovic (Páldy, Berényi)

Sebechleby – Sliač 1:2 (1:2)

V Sebechleboch sa hralo vyrovnané stretnutie s množstvom kariet. O troch bodoch pre Sliač rozhodol Végh, ktorý premenil dve štandardné situácie.

Góly: Nita – Végh 2. ŽK: 3 – 5, ČK: 1 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Dado. Sebechleby: P. Babiak – Pleva, Pisák, D. Babiak, M. Melišek, Tóth, Daťko, Bohuš, Nita, L. Melišek, Lopušník (Bukovinský). Sliač: Suja – Halaj, Nemec, Végh, Bertók, Dávid, Jackuliak, Zemko, Frajt, Horňák, Taufer (Sirota, Kadáš)

Stožok – Zv. Slatina 3:2 (1:2)

V Stožku sa hral vyrovnaný a kvalitný zápas. Do vedenia šli domáci hráči, no Slatinčania ešte do polčasu skóre otočili. Domáci zapli po zmene strán na vyššie obrátky a vďaka dvom gólom potešili seba i fanúšikov a naplno bodovali.

Góly: Slosiarik, Klimo 2 – Kováčik, Mich. Mlynár (11 m). ŽK: 2 – 3. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Antalík. Stožok: Cmarko – J. Fekiač, Iv. Figura, Malatinec, Klimo, Slosiarik, Gondáš, M. Fekiač, Vlček, Šufliarsky, Ig. Figura (Úradník, Joz. Fekiač). Zv. Slatina: Slovák – Baran, Pavlík, Žákovič, Holubek, Dančo, Maliník, Kubovský, Mich. Mlynár, Mil. Mlynár, Kováčik (Kuchárka).

D. Huta – H. Nemce 0:8 (0:2)

Líder tabuľky potvrdil úlohu favorita, keď sa vrece s gólmi roztrhlo najmä v druhom polčase. Štyrmi gólmi sa blysol Šimon Šnajder. H. Nemce majú famózne skóre 18:0.

Góly: Šnajder 4, Rerich, Sádovský 2 (1 z 11 m), Ližbetin. ŽK: 0 – 1. Pred 111 divákmi rozhodoval Kyseľ. D. Huta: Ľupták – Jar. Slovák, Jak. Slovák, P. Olšiak, Nociar, Hanes, Hronček, Marcinek, T. Olšiak, Chovan, Kortiš (P. Šulek, Gonda, L. Olšiak, Pekár). H. Nemce: Pavlenda – Ližbetin, Palkovič, Kindernaj, Vyletel, Rerich, Kocka, Krajč, Sádovský, Šnajder, Gembický (P. Kindernaj, Troiak, Vaškor),

Podzámčok – Látky 0:4 (0:0)

Prvé dejstvo bolo vyrovnané, fanúšikovia gól nevideli. Po zmene strán začali góly padať až v poslednej pätnásťminútovke. Pre domácich sú inkasované štyri góly v závere zápasu až prihorkou lekciou.

Góly: J. Kubiš, Škopík, M. Kubiš 2. ŽK: 0 – 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Majer. Podzámčok: Vilhan – Babiak, Sluka, Hakel, Špurek, Cúth, Slúka, Slančík, Kosorin, Polgár, Korpáš (Marunčiak, Rausa). Látky: Chlebničan – Nosáľ, Škopík, Tököly, Gondáš, Podhora, M. Kubiš, Izairi, Spodniak, Olšiak, J. Kubiš (Sivok, Tazberík)

Bzovík – Budča 1:0 (1:0)

Diváci videli vyrovnané stretnutie. Do vedenia šli domáci hneď v 2. minúte. Šance si vypracovali ešte obe mužstvá, no na skóre sa až do záverečného hvizdu nič nemenilo.

Gól: M. Výboh. ŽK: 2 – 3, ČK: 0 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Domby. Bzovík: Alakša – A. Výboh, Dvorský, Hudec, Čiak, Zaťkov, Križan, Križan, M. Výboh, Augustín, Dolinský, Marunčiak (Herman, Gerát, Ostrihoň, T. Augustín). Budča: Makovický – Halama, Orságh, Bernát, Strapko, Fašang, Mozola, Pohanka, Hlaváč, Hric, Havran (Lihocký, Hojsa, Hudec, Dlhopolec)

Kriváň – Očová 2:1 (0:0)

Vyrovnaný a zaujímavý zápas sa hral v Kriváni. Prvé dejstvo bolo bezgólové, presadil sa až v 53. minúte domáci Panica. Kriváň sa netešil dlho, keď už o 13 minút vyrovnal Široký. Dobrý štart do nového ročníka ale domáci potvrdili aj v tomto zápase, keď druhý gól v zápase vsietil Panica.

Góly: Panica 2, Široký. ŽK: 2 – 1. Stretnutie pred 90 divákmi rozhodoval Kurčík. Kriváň: Lakota – Chlebničan st., Chlebničan ml., Panica, Haring, Bambura, Tabaček, Sopko, Ľupták, Vajs, Ondrášik (Mikuš, Móc, Ľupták). Očová: Schmidt – Fabiany, Fatľa, Pavlík, Priadka, Michálik, D. Široký, P. Široký, Chabada, Jablonka, Marunčiak (Kováč, Babic, Filip)

Pliešovce B – Babiná 2:5 (2:2)

Prvé dejstvo bolo v Pliešovciach vyrovnané, obaja súperi skórovali po dvakrát. Po zmene strán ale už prevzala iniciatívu Babiná, vsietila tri góly a tešila sa z výhry.

Góly: Turan (11 m), Rell – D. Raniak 2, Šišmiš, Cibuľa, Šimko. ŽK: 0 – 3. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Kuchárka.

Pliešovce B: Paľov – Ihring, F. Turan, Danko, J. Turan, Filip, Palovič, Ratkovský, Rell, Golian, Valentík (Golian, Turoczy, Orem, J. Rell, Kouřil)

Babiná: Filuš – Koreň, J. Baláž, Šimko, M. Baláž, Vidhold, T. Raniak, Krkoš, Šišmiš, Cibuľa, D. Raniak (Baláž, Števák)

Dudince B – V. Pstruša B 6:0 (2:0)

Jednoznačná záležitosť domácich futbalistov, blysol sa najmä štvorgólový Alexander Farion.

Góly: A. Farion 3, Teren, Puliš, Kollár. ŽK: 1 – 2. Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Paučo.

Dudince B: Kassal – D. Dodok, Mažgút, Šebo, Tereň, D. Farion, L. Dodok, E. Dodok, O. Suba, A. Farion, I. Suba (Puliš, Kollár, J. Bartoš, Brza)

V. Pstruša B: Martinský – Ľ. Kotruch, Bartko, Purdek, Šoučík, R. Záchenský, Krčmárik, Pohanka, K. Záchenský, Pálenkáš, M. Kotruch (Babic, Stehlík)

V. Lúka – Terany 2:0 (2:0)

O všetkom sa rozhodlo už v prvom polčase. Domáci strelili dva góly zásluhou Kováča a Zemka. Terany hrali celé druhé dejstvo oslabené o Mariana Cicka.

Góly: Kováč, Zemko. ŽK: 0 – 2, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Macurák.

V. Lúka: Zemiar – Bystrianský, Lacko, Sekereš, M. Paňko, Zemko, Miartuš, Zamboj, Mihál, Kováč, P. Paňko

Terany: Dodok – Ľupták, Bartík, Strelec, M. Cicko, L. Kováč, Ližbetin, M. Kováč, Oláh, Haško, E. Cicko

O. Lúka – Senohrad 4:0 (2:0)

Prvé dva góly vsietili domáci zo značky bieleho bodu ešte v prvom polčase. Nemýlili sa Gažo a Kocúr. Po zmene strán poľahky pridali ešte dva presné zásahy a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Gažo (11 m), Kocúr (11 m), Kollárik, Rapač. ŽK: 0 – 1. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Procházka.

O. Lúka: Škarčák – Páleník, Jelok, Grega, Thonhauser, Kocúr, Gažo, Kollárik, Štefko, Valach, Pražma (Rapač, Slimák, Mesiarik, Líška, Kamiač)

Senohrad: Tomašovič – Záchenský, Mackovci, Mitter, Valach, Molnár, Matejka, Jombík, Valenčať, Ližbetin, Výboch (Vištiak)

H. Tesáre – Sielnica 2:2 (0:1)

Trápiaca sa Sielnica dokázala na ihrisku H. Tesár len bodovať. V 57. minúte síce ešte hostia vyhrávali o dva góly, ale domáci potom zásluhou dvojgólového Didiho vyrovnali.

Góly: Didi 2 (1 z 11 m) – Joz. Ryboš, Mich. Menyhért. ŽK: 0 – 2. Duel pred 56 divákmi rozhodoval Hanes.

H. Tesáre: Majdák – M. Bartoš, Didi, Sever, Bavko, Krošlák, Somsi, L. Bartoš, Miklóš, Piták, D. Bartoš (Majdák)

Sielnica: Vida – F. Lesay, J. Ryboš, Mar. Menyhért, Lacko, Mich. Menyhért, Štaffa, M. Ryboš, Joz. Ryboš, Jesenský, Gajdoš (Kán, P. Ryboš)

1. Babiná 4 4 0 0 25:5 12

2. O. Lúka 4 4 0 0 13:0 12

3. Dudince B 4 4 0 0 16:4 12

4. Pliešovce B 4 2 0 2 10:8 6

5. V. Lúka 3 1 1 1 4:3 4

6. H. Tesáre 4 1 1 2 4:11 4