Gólové hody si užili diváci v Dudinciach, v dvojke O. Lúka ešte neinkasovala

Bzovík naplno bodoval v Očovej, Hontianske Nemce gól ešte stále nedostali.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Ján Krošlák)

I. trieda

Kriváň – Sebechleby 2:1 (1:1)

Miernym favoritom tohto stretnutia bol domáci Kriváň. Do vedenia šli domáci, keď penaltu premenil Sopko. Vo vyrovnanom prvom dejstve hostia vyrovnali zásluhou L. Melišeka. Po zmene strán mali domáci miernu prevahu, ktorú spečatili gólom Vajsa. Domáci tak potvrdili úspešný štart do novej sezóny.

Góly: Vajs, Haring (11 m) – L. Melišek. ŽK: 2 – 2. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Kučera. Kriváň: Lakota – Chlebničan st., Chlebničan ml., Panica, Haring, Bambura, Tabaček, Sopko, Ľupták, Vajs, Ondráčik (Suja, Kubiš, Mikuš). Sebechleby: Peťko – Pleva, Balkóci, Babiak, M. Melíšek, Nita, Bohuš, Ďatko, L. Melišek, Bajnok, Tóth (Gembický, Pomahač)

Očová – Bzovík 0:1 (0:1)

O výsledku rozhodol úvod zápasu. Hneď v 1. minúte zaskočil zrejme nekoncentrovaných domácich Dolinský. V tom momente ešte nik netušil, že to bude jediný presný zásah tohto duelu.

Gól: Dolinský. ŽK: 2 – 3. Pred 100 divákmi rozhodoval Hanes. Očová: Schmidt – Kováč, Marunčiak, Fabiany, Debnár, Fatľa, Michálik, Svintek, D. Široký, P. Široký, Chabada (Jablonka, Pavlík, Priadka). Bzovík: Alakša – A. Výboh, Gonda, Hudec, Čiak, Zaťkov, Križan, M. Výboh, Augustín, Dolinský, B. Výboh (Herman, Gerát).

Podzámčok – Budča 1:1 (1:0)

Tento zápas sa mal pôvodne hrať v Budči, ale odohral sa na ihrisku v Podzámčoku. Do vedenia šli domáci zásluhou Betíka. Budča vyrovnala ešte do polčasového hvizdu, presadil sa Pohanka. Po zmene strán sa hral vyrovnaný futbal, pričom už ani jedno z mužstiev nedokázalo skórovať.

Góly: Betík – Pohanka. ŽK: 3 – 1. Stretnutie pred 60 divákmi rozhodoval Ratkovský. Podzámčok: Vilhan – Sluka, Hakel, Špurek, Betík, Korpáš, Gašpar, Cúth, Slúka, Rausa, Slančík (Marunčiak, Legíň). Budča: Makovický – Halama, Izairi, Lihocký, Bernát, Strapko, Fašang, Mozola, Pohanka, Hlaváč, Hric (Hojsa, Havran).

H. Nemce – V. Pstruša 4:0 (3:0)

V H. Nemciach bolo o osude stretnutia rozhodnuté už po prvom polčase. Postupne sa presadili Šnajder, P. Kindernaj z jedenástky a Rerich. A to domáci nepremenili ešte jeden pokutový kop, neúspešným aktérom bol Pavlenda. Po zmene strán, hneď v úvode druhého dejstva, pridal Gembický ešte jeden presný zásah.

Góly: Šnajder, P. Kindernaj (11 m), Rerich, Gembický. ŽK: 0 – 3, ČK: 0 – 1. Pred 150 divákmi rozhodoval Domby. H. Nemce: Pavlenda – Ližbetin, Palkovič, J. Kindernaj, P. Kindernaj, Vyletel, Rerich, Šnek, Skačan, Šnajder, Gembický (Krajč, Troiak, Žirka, Vachalík, Babiak). V. Pstruša: Valocka – Válovčan, Chamula, Výboh, Urbaník, Ďuriš, Kučera, Tkáč, Pohanka, Mikulčík, Uhliar (Babic).

Dudince – Stožok 5:3 (3:2)

Diváci videli gólové hody. Do vedenia šli hostia zo Stožka už v 12. minúte, keď štandardnú situáciu presne zakončil Slosiarik. Domáci kapitán Bačík tiež vyrovnal zo štandardnej situácie. Do polčasu padli ešte tri góly, domáci vyhrávali 3:2. V druhom dejstve odskočili Dudince na rozdiel dvoch gólov. Stožok ešte znížil, ale v 73. minúte Vankovic spečatil konečný výsledok na 5:3.

Góly: Bačík 2, Kamas, Vankovic 2 – Slosiarik 2, Klimo. ŽK: 3 – 7, ČK: 0 – 1. Pred 150 divákmi rozhodoval Dado. Dudince: Fabian – Felyo, Bačík, Vrca, Matyó, Berényi, Harach, Dlhopolec, Bartoš, Kamas, Vankovic (Macho, Páldi, Chovan, Lalík). Stožok: Sliacky – Daniš, J. Fekiač, Čipčala, Klimo, Slosiarik, Gondáš, M. Fekiač, Vlček, Šufliarsky, Ig. Figura (Melicher, Iv. Figura).

Zv. Slatina – Sliač 1:1 (0:0)

Góly začali vo vyrovnanom stretnutí padať až v druhom polčase. Do vedenia šli domáci Slatinčania. Už keď sa zdalo, že domáci si pripíšu plný bodový zisk, faulovali v pokutovom území a striedajúci Jackuliak vyrovnal z penalty na 1:1. O minútu nato sa červenalo, keď Miartuš fauloval domáceho hráča pred pokutovým územím, ale štandardku Zv. Slatina nevyužila.

Góly: Mich. Mlynár – Jackuliak (11 m). ŽK: 2 – 3, ČK: 0 – 1. Pred 80 divákmi rozhodoval Srholec. Zv. Slatina: Slovák – Almásy, Pavlík, Žákovič, Lietava, Dančo, Maliník, Baran, Kuchárka, Mlynár, Tereň (Mil. Mlynár, Schiber, Holubek, Mudrák). Sliač: Suja – Bertók, Halaj, Nemec, Mračko, Taufer, Zemko, Frajt, Dávid, Horňák, Sirota (Jackuliak, Miartuš).

Látky – D. Huta 0:0 (0:0)

V Látkach sa hral futbal veľmi slabej úrovne. Domácim sa do zostavy vrátili hráči z dovoleniek a nevedeli sa proti slabšiemu súperovi presadiť. Hostia viac diskutovali s rozhodcom, ako hrali, a tak sa v Látkach zrodila bezgólová remíza. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Majer.

V. Pstruša B – Babiná 0:4 (0:3)

Rezerva Dobrej Nivy pôsobiaca v Babinej potvrdila v tomto zápase úlohu favorita, keď už v prvom dejstve nastrieľala súperovi tri góly. Po zmene strán sa zápas už len dohrával, hosťom sa podarilo pridať ešte jeden presný zásah.

Góly: Šišmiš, Šimko 2, Kucbel. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Urda.

V. Pstruša B: Valocka – Kotruch, M. Babic, Paulenda, Purdek, Pohorelec, Krčmáčik, Mar. Babic, Urbaník, Hruška, Martinský (Kaniarik, Záchenský, M. Kotruch, Bartko)

Babiná: Filuš – Jar. Baláž, Šimko, Ziman, M. Baláž, Kucbel, Žiga, Vidhold, Krkoš, Šišmiš, Cibuľa (Kolény, J. Baláž, Raniak, Koreň)

Terany – Dudince B 0:4 (0:3)

Derby zápas priniesol šesť žltých kariet, ale v podstate jednoznačný priebeh stretnutia v prospech hostí z Dudiniec B, ktorí už do polčasového hvizdu strelili tri góly a svoj náskok si po zmene strán v pohode ustrážili.

Góly: O. Suba, Šebo, I. Suba (11 m), A. Farion. ŽK: 3 – 3. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Dado.

Terany: Dodok – Bartík, Strelec, M. Cicko, Oláh, D. Kováč, L. Kováč, Ližbetin, L. Kováč, I. Oláh, E. Cicko (Šmondrk, Ľupták, Križko, Jaďuď)

Dudince B: Kassal – J. Mažgút, Šebo, Bartoš, Teren, I. Suba, D. Dodok, L. Dodok, O. Suba, Kollár, A. Farion (D. Farion, E. Dodok)

H. Tesáre – Pliešovce B 0:3 (0:1)

Rezerva Pliešoviec potvrdila úlohu favorita a uspela na pôde H. Tesár. Po polčase hostia vyhrávali o gól, po zmene strán pridali ďalšie.

Góly: Turoczy, J. Turan, F. Turan. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Banár.

H. Tesáre: Majdák – Cerovský, M. Bartoš, Didi I, Sever, Bavko, Krošlák, Somsi, L. Bartoš, Brndiar, Miklóš (Greguška, Didi II, Piták, V. Bartoš)

Pliešovce B: Paľov – Ihring, F. Turan, Virik, Danko, J. Turan, Turoczy, Rell, Golian, Kyseľ, Valentík (Filčík)

Sielnica – O. Lúka 0:1 (0:0)

Domácej Sielnici sa zápas nevydaril podľa predstáv. Nevyužili niektoré príležitosti, no treba uznať, že hostia z O. Lúky boli mierne lepším tímom.

Gól: Thonhauser. ŽK: 1 – 3. Stretnutie pred 40 divákmi rozhodoval Kuchárka.

Sielnica: Vida – F. Lesay, J. Ryboš, Mar. Menyhért, Mil. Horňák, Lacko, Mich. Menyhért, Štaffa, M. Ryboš, Joz. Ryboš, Valigurský (Kán, Jesenský, Mat. Horňák)

O. Lúka: Slančík – Jelok, Vojtek, Grega, Thonhauser, Kocúr, Gažo, Kollárik, Štefko, Valach, Pražma (Slimák, Páleník, Kamiač)

Senohrad – V. Lúka 0:3 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase Veľkolúčania svoju hernú prevahu zužitkovali v druhej štyridsaťpäťminútovke.

Góly: Kováč 2, Zemko. ŽK: 0 – 0. Duel pred 20 divákmi rozhodoval Harík.

Senohrad: Tomašovič – Šebian, Matejka, Mackovci, Jombík, Ližbetin, Slúka, Babic, Jambrich, M. Mitter, J. Mitter (Záchenský, Molnár, Podmanický, Vištiak, Výboch)

V. Lúka: Zemiar – R. Bystrianský, Lacko, Sekereš, Paňko, Zemko, Uhaľ, Polónyi, Mihál, Kováč, Paňko (A. Bystrianský)

1. Babiná 3 3 0 0 20:3 9

2. O. Lúka 3 3 0 0 9:0 9

3. Dudince B 3 3 0 0 10:4 9

4. Pliešovce B 3 2 0 1 8:3 6

5. V. Lúka 3 1 1 1 4:3 4