Streda, 29. jún, 2022 | Meniny má Peter, Pavol, Petra

Otočili ešte do polčasu: MFK Zvolen naplno bodoval v Podbrezovej

Zvolenskí futbalisti si prvýkrát v sezóne pripísali plný bodový zisk na ihrisku súpera.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

PODBREZOVÁ. Juniori chceli v tomto zápase bodovať a zápas začali aktívnejšie. V 11. minúte sa dostali v blízkosti zvolenskej šestnástky k nebezpečnému priamemu kopu. K lopte sa postavil Kačerík a zahral ju prekvapivo po zemi. V tom momente sa veľmi nešťastne zorientoval Sombat a loptu poslal ukážkovo do vlastnej brány.

Zvolen prehrával, avšak inkasovaný gól dokázal hosťujúce mužstvo poriadne nakopnúť. Práve MFK vyvíjal väčšiu útočnú aktivitu, čo sa vyplatilo v 25. minúte pri úspešnom rohu, po ktorom poslal loptu do brány na vyrovnávajúci gól Kmeť. Na lopte boli stále viac hráči hostí a obrana mladých železiarov mala plné ruky práce. V 38. minúte to skúšal strelou z hranice pokutového územia Bojda, jeho strela však bola zblokovaná. Rovnaký hráč si však dokázal prinavrátiť loptu na kopačky, predviedol peknú individuálnu akciu a jeho nadýchaný center skončil na hlave Hrebíka, po ktorého góle bol duel otočený.

SkryťVypnúť reklamu

Do polčasu sa už nič nestalo a v druhej časti domáci skúšali zo všetkých síl vyrovnať, ich vyčkávacia taktika však nepriniesla úspech. Do útoku sa tlačili málo a veľké šance sa nerodili. Zvolen si pohotovo strážil vedenie až do úplného záveru, kedy poistil zisk 3 bodov. V 88. minúte sa k strele zo šestnástkového kruhu dostal Mikinič a hoci sa Vavrúš dotkol lopty, vyrazil ju len ku svojej bližšej žrdi, od ktorej sa lopta odrazila do brány. Po celkovom víťazstve MFK 3:1 tak ani jeden bod neostal na domácej pôde.

Podbrezová B – MFK Zvolen 1:3 (1:2)

GÓLY: 11. Sombat (vl. gól) - 25. Kmeť, 38. Hrebík, 88. Mikinič. ŽK: 1 – 2. ROZHODOVAL: Šuniar, 150 divákov

PODBREZOVÁ B: Vavrúš - Bilić, Lipčák (57. Lukáčik), Migaľa, Marchuk, Fischer, Magda, Jedinák, Weiss, Garaj, Kačerík (72. Hric)

ZVOLEN: Jenčo - Mikinič (88. Mádel), Kotora, Dubeň, Sombat, Jackuliak, Bojda (59. Slovák (78. Makela), Včelka, Kmeť, Lupčo, Hrebík

Ostatné zápasy 6. kola: Skalica – Sereď 2:1, Komárno – Bardejov 3:3, Nové Mesto n. V . – Lok. Košice 0:3, Šamorín – Žilina B 2:3, Poprad – Sp. N. Ves 3:1, Trebišov – L. Mikuláš 2:1, Inter - Pohronie 2:1

1.Žilina B 6 5 0 1 19:6 15
2.Lok. Košice 6 5 0 1 12:4 15
3.Skalica 6 5 0 1 11:5 15
4.L. Mikuláš 6 3 2 0 14:5 11
5.Poprad 6 3 2 1 8:3 11
6.Bardejov 6 3 2 1 10:9 11
7.Sereď 6 3 0 3 16:7 9
8.Inter BA 6 3 0 3 13:11 9