Pondelok, 27. september, 2021 | Meniny má CypriánKrížovkyKrížovky

Séria chýb a nepremenných šancí rozhodla, že Zvolen doma iba bodoval

Zvolenskí futbalisti jednoznačne siahali po troch bodoch. Pre trénera Süttőa je bod sklamaním.

(Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. Vyloženého favorita súboj Zvolena so Spišskou Novou Vsou nemal. V úmornom teple videli diváci miestami zaujímavý futbal a hlavne množstvo osobných súbojov. Po vzájomnom oťukávaní sa zdalo, že domáci nebudú mať problém naplno bodovať, perfektne napádali súpera a ten kopil nepresnosti, no napriek aktivite domácich paradoxne ohrozili Jenčovu bránu strelami hráči hostí. Spišiaci mali viac z hry a v 22. minúte šli dokonca do vedenia, keď sa hlavičkou presadil v pokutovom území Vitkaj. Už o šesť minút bolo vyrovnané po podobnej akcii MFK, keď enormnú snahu vyrovnať dokonal Jackuliak. Do polčasu museli domáci vynútene striedať dovtedy najlepšieho hráča stopéra Memića, šance na vedenie za domácich nepremenili dvakrát Sombat.

V druhom dejstve pri tlaku MFK hostia totálne pritvrdili a videli „iba“ päť žltých, no mohlo sa určite aj červenať. Domáci aj napriek tomu šli do vedenia, keď sa pokračovalo prekvapivo v hre po teatrálnom páde hráča hostí v 59. minúte, Bojda po sóle obišiel aj brankára a pohodlne skóroval do prázdnej brány. Domáci pritlačili, hostia odkopávali loptu doslova kam boli nasmerovaní, faulovali aj už „žltí“ hráči, no v búrlivej diváckej atmosfére „nebola“ ani ruka v pokutovom území. V 63. minúte sa dostali Spišiaci po rade sporných individuálnych súbojov do pokutového územia MFK a po tečovanej lopte sa v neprehľadnej skrumáži dostala rotujúca lopta po nepredvídateľnej trajektórii so šťastím do domácej siete aj napriek veľkej snahe brankára Jenča – 2:2. Domáci si v závere vytvorili veľký tlak, Kotorovu strelu chytil Huszárik, zlikvidoval i Makeleho prienik, Bojdovu šancu zastavil útočný faul, potom Bojdova hlavička skončila na brvne. Zo série rohových kopov domáci neskórovali, Jackuliakova strela šla tesne okolo vinkla, tak isto mieril i Makela a hlavičky Lupča a Kmeťa skončili vedľa. Hostia výdatne beztrestne zdržovali hru a udržali tak šťastnú remízu.

Moment zápasu

Boli dva. Rýchle vyrovnanie po vedúcom góle Novesu pri enormnej snahe domácich, keď presne trafil hlavou Jackuliak a a päť minút pred prestávkou po individuálnej akcii Sombata v brejku dvoch hráčov MFK v sóle na Huszárika zastavili prekvapivo arbitri.

Postava stretnutia

Veľmi dobre si plnil úlohy kapitán domácich Igor Kotora, no pri vyrovnávacom góle hostí spolu s inými v pokutovom území nedokázal dostať loptu do bezpečia a tak si zaslúži honor muža zápasu Miroslav Hrebík, ktorý sa výborne pohyboval, čítal hru a v závere hnal MFK do útoku, s prehľadom vyhrával osobné súboje a neraz si vyslúžil potlesk tribún.

Slovo trénera

Marián Süttő, tréner MFK Zvolen: „Úvod zápasu patril hosťom, ktorí dobre ovládali loptu a tlak korunovali pekným gólom. My sme na to reagovali, zmenili sme rozostavenie a výsledkom bolo vyrovnanie. Získali sme územnú prevahu a pokračovali v tlaku, bohužiaľ sa nám nepodarilo odskočiť súperovi na viac ako jeden gól, keď Bojda dobre vyhodnotil situáciu, obišiel brankára a bohužiaľ sme potom po obrovskej chybe v strede poľa prepadli a zlepenec chýb pokračoval cez Dubeňa, Kmeťa i Kotoru a Včelku aj v pokutovom území. Bolo to veľa hráčov, ktorí si nesplnili povinnosti a súper vyrovnal. Potom sme vrhli všetky sily do útoku, ale nakoľko sa nevieme presadiť v pokutovom území a zakončiť, nedokázali sme skórovať. Nemáme hráča, ktorý by rozhodol zápas. Šance, pološance končili mimo bránu a napriek drvivej prevahe v závere sme nedokázali dať gól. Z môjho pohľadu tak sklamanie z výsledku, musíme sa z toho poučiť, bez gólov zo šancí sa nevyhráva. Chcel by som poďakovať divákom za podporu a povzbudzovanie i hojnú účasť na stretnutí.“

MFK Zvolen – Spišská Nová Ves 2:2 (1:1)

GÓLY: 28. Jackuliak, 59. Bojda – 22. Vitkaj, 63. Kubík. ŽK: 1 – 6. ROZHODOVAL: Chromý, 411 divákov.

MFK Zvolen: Jenčo – Mikinič (70. Makela), Memić (29. Bojda), Dubeň, Kotora, Sombat (81. Slovák), Jackuliak, Včelka, Lupčo, Kmeť, Hrebík.

Spišská Nová Ves: Huszárik – Kunzo, Sedláček, A. Matić, Zekucia, Adekuoroye (70. Vantroba), Vitkaj, Kubus (90. Baranyi), Kováč, Kubík, Vilkovský (80. Kavulič)