Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Prvé víťazstvo MFK Zvolen v novej sezóne

Zvolenskí futbalisti privítali v derby hráčov Pohronia. Na prvé tri body sa nadreli.

(Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. Tabuľkovo poslední futbalisti MFK Zvolen privítali doma v derby stretnutí Žiar nad Hronom. V minulej sezóne, keď sa proti sebe tieto dva tímy postavili, vždy vyhralo domáce mužstvo. Zvolenčania začali lepšie a už v 2. minúte získali roh a nebezpečnou strelou pohrozil Kotora. Potom Makela so Sombatom zakombinovali pred pokutovým územím, no Kotorovi strela nesadla. Akciu si zopakovali už o minútu na jeden dotyk, ale Urminský pohotovo zakročil. V 11. minúte strieľal nebezpečne z otočky Sombat, Mikiničovu strelu odvrátil Nosko na roh. V 17. minúte Jenčo s prehľadom zlikvidoval strelu Frimmela a poradil si aj so strelou Sojku, o tri minúty mieril Paraj vedľa. Hostia vyrovnali hru, strieľali z každej pozície a domáci bojovali v osobných súbojoch a často si vyslúžili potlesk divákov. Gólovú šancu si vypracovali „mfkáči“ v 25. minúte, no Mikiničovu strelu k žrdi stihol vytesniť nad Urminský. O päť minút mohol na druhej strane rozhodnúť Pelegríni, keď jeho strela „lízla“ brvno. Prvé dejstvo ostalo bez gólov.

V druhom polčase mal šancu na otvorenie skóre po rohovom kope Paraj, loptu však netrafil. Z hostí to skúšali Pelegríniho a Paraj, ich strely ale šli nad, alebo ich zlikvidoval Jenčo. V 71. minúte prenikol cez troch hráčov Sombat, ktorého Pohrončania zastavili faulom a k lopte sa postavil Lupčo a po jeho strele z priameho kopu bolo 1:0. Hostia pridali na dôraze i na tvr-dosti. V 77. minúte teatrálne spadol v pokutovom území striedajúci Lipták, potom si pýtal faul Pelegríni, ale neúspešne. Keď hostia neuspeli ani po Frimmelovej akcii a po hlavičke Sekereša v nastavenom čase, ktorému loptu z hlavy zobral s prehľadom chytajúci Jenčo, domáci si zaknihovali prvé sezónne víťazstvo.

MFK Zvolen – FK Pohronie 1:0 (0:0)

GÓL: 73. Lupčo. ROZHODOVAL: Michlian, 408 divákov ŽK: 3-2.

ZVOLEN: Jenčo – Mikinič (90. Deket), Memić, Dubeň (61. Včelka), Kotora, Sombat, Jackuliak, Lupčo, Kmeť, Makela (69. Bojda), Hrebík

Ostatné zápasy 4. kola: Inter BA – Bardejov 5:0, Komárno – Sereď 1:6, Nové Mesto n. V. – Žilina B 0:2, Skalica – Šamorín 2:0, Poprad – L. Mikuláš 1:1, Trebišov – Lok. Košice 0:1

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Vodič BMW zrážku so smetiarskym autom neprežil Foto 1 379
  2. Farkaška prechádza zmenami v doprave, ulice sú jednosmerné Foto 687
  3. Olympijský turnaj si zahrajú aj traja hokejisti spojení so Zvolenom 495
  4. Poľadovica na cestách sa podpísala pod 32 nehôd Foto 406
  5. Dopravnú nehodu na Západe zavinil opitý vodič Foto 238
  6. V nemocnici ošetrili 21 pacientov s úrazmi 136
  7. Z kuchyne MFK Zvolen: Prichádza nový asistent, káder prejde miernou obmenou 118
  8. Bývalý brankár Zvolena Jenčo: Neodchádzalo sa mi ľahko, čakal som ale dosť dlho 107