Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Prvé víťazstvo MFK Zvolen v novej sezóne

Zvolenskí futbalisti privítali v derby hráčov Pohronia. Na prvé tri body sa nadreli.

(Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. Tabuľkovo poslední futbalisti MFK Zvolen privítali doma v derby stretnutí Žiar nad Hronom. V minulej sezóne, keď sa proti sebe tieto dva tímy postavili, vždy vyhralo domáce mužstvo. Zvolenčania začali lepšie a už v 2. minúte získali roh a nebezpečnou strelou pohrozil Kotora. Potom Makela so Sombatom zakombinovali pred pokutovým územím, no Kotorovi strela nesadla. Akciu si zopakovali už o minútu na jeden dotyk, ale Urminský pohotovo zakročil. V 11. minúte strieľal nebezpečne z otočky Sombat, Mikiničovu strelu odvrátil Nosko na roh. V 17. minúte Jenčo s prehľadom zlikvidoval strelu Frimmela a poradil si aj so strelou Sojku, o tri minúty mieril Paraj vedľa. Hostia vyrovnali hru, strieľali z každej pozície a domáci bojovali v osobných súbojoch a často si vyslúžili potlesk divákov. Gólovú šancu si vypracovali „mfkáči“ v 25. minúte, no Mikiničovu strelu k žrdi stihol vytesniť nad Urminský. O päť minút mohol na druhej strane rozhodnúť Pelegríni, keď jeho strela „lízla“ brvno. Prvé dejstvo ostalo bez gólov.

V druhom polčase mal šancu na otvorenie skóre po rohovom kope Paraj, loptu však netrafil. Z hostí to skúšali Pelegríniho a Paraj, ich strely ale šli nad, alebo ich zlikvidoval Jenčo. V 71. minúte prenikol cez troch hráčov Sombat, ktorého Pohrončania zastavili faulom a k lopte sa postavil Lupčo a po jeho strele z priameho kopu bolo 1:0. Hostia pridali na dôraze i na tvr-dosti. V 77. minúte teatrálne spadol v pokutovom území striedajúci Lipták, potom si pýtal faul Pelegríni, ale neúspešne. Keď hostia neuspeli ani po Frimmelovej akcii a po hlavičke Sekereša v nastavenom čase, ktorému loptu z hlavy zobral s prehľadom chytajúci Jenčo, domáci si zaknihovali prvé sezónne víťazstvo.

MFK Zvolen – FK Pohronie 1:0 (0:0)

GÓL: 73. Lupčo. ROZHODOVAL: Michlian, 408 divákov ŽK: 3-2.

ZVOLEN: Jenčo – Mikinič (90. Deket), Memić, Dubeň (61. Včelka), Kotora, Sombat, Jackuliak, Lupčo, Kmeť, Makela (69. Bojda), Hrebík

Ostatné zápasy 4. kola: Inter BA – Bardejov 5:0, Komárno – Sereď 1:6, Nové Mesto n. V. – Žilina B 0:2, Skalica – Šamorín 2:0, Poprad – L. Mikuláš 1:1, Trebišov – Lok. Košice 0:1

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal