Nedeľa, 24. jún, 2018 | Meniny má Ján

Slovnaft Cup: Zvolen postúpil až po penaltách, v pohári končia Pliešovce i Sása

V druhom kole Slovnaft Cupu sa predstavili traja zástupcovia z nášho regiónu. Ďalej postupuje len druholigový Zvolen.

ilustračné(Zdroj: Miloš Masarik)

FC Nový Život – MFK Zvolen 2:2 (0:2) 3:5 pk

GÓLY: 66. Paštrňák, 81. Mészároš – 16. Sombat, 42. Kouessabio Makela. ŽK: 2 – 3. ROZHODOVAL: Marsal, 380 divákov.

ZVOLEN: Gábriš – Dubeň, Kotora, Sombat, Deket (46. Včelka), Slovák, Pejovič (46. Jackuliak), Mádel, Lupčo (59. Majchút), Kmeť, Kouessabio Makela.

Zvolenčania zažili nečakane komplikovaný zápas s domácim tímom FC Nový Život. Po prvom dejstve to tak ešte nevyzeralo, keď hráči MFK viedli 2:0 po presných zásahoch Sombata a Makelu. Po zmene strán chceli hostia streliť tretí gól, ktorý by priniesol upokojenie na ich kopačky a rozhodol by zápas. Ten však neprišiel a prišiel trest. Domáci sa presadili po štandardke a v 81: minpte dokonca vyrovnali na 2:2. Potom prišiel veľký tlak Zvolenčanov, no hráči FC Nový Život ho ustáli a o postupujúcom sa napokon muselo rozhodovať až v penaltovom rozstrele. Za Zvolen sa presadili všetci piati strelci – Jackuliak, Dubeň, Sombat, Včelka i Makela. V druhej sérii brankár Gábriš vychytal domáceho strelca a MFK Zvolen tak postúpil po dráme do tretieho kola. Tam si zmerajú sily s tímom Pata.

Pliešovce – L. Hrádok 0:5 (0:3)

GÓLY: 11., 90. Stanislav, 35., 44. Orolín, 50. Sajták. ŽK: 1 – 0. ROZHODOVAL: Krajčí, 250 divákov

PLIEŠOVCE: Gnida – Sýkora, Vrbiniak, Fraňa, Černický, Bobor (66. Poláček), Malatinec (71. Gondáš), Roziak, Vilhan, Jamnický, Beňo (59. Golian)

Štvrtoligové Pliešovce privítali pred slušnou diváckou kulisou favorizovaný L. Hrádok. Hostia sa ujali vedenia už v 11. minúte a do polčasového hvizdu pridali ešte tri góly. Po zmene strán pridal štvrtý gól za hostí v 50. minpte Sajták a konečný výsledok upravil v záverečnej minúte zápasu Stanislav.

Š. Bane – Sása 6:2 (4:2)

GÓLY: 9., 78 Kminiak (1 z 11 m), 21., 80. Michalek, 34., 45. Budinský (oba z 11 m) – 26. Grajciar, 37. Semeník (11 m). ŽK: 0 – 3. ROZHODOVAL: Medveď, 20 divákov

SÁSA: Strapec – Vaščák, Soboňa (66. Lvomský), Semeník, Drieňovský, Sečkár, Popper, Sudimák (84. Michalčík), Grajciar (78. Špurek), Kútik, Ližbetin

Žreb Slovnaft Cupu určil, že v druhom kole na seba narazili účastníci V. ligy skupiny C. O tomto stretnutí sa dá napísať, že to bol zápas pokutových kopov. Až štyri góly padli z bieleho bodu. V prvom polčase videla hŕstka divákov až 6 gólov, na ich radosť štyri do siete Sásy. Tá kontrovala Grajciarom a kapitánom Semeníkom, ako inak, gólom z jedenástky. To bol stav stretnutia 2:2, do polčasu však ďalšie dva pokutové kopy premenil domáci Budinský. Po zmene strán už hostia gól nevsietili, domáci pridali ďalšie dva a postúpili do tretieho kola.

Druhé kolo Slovnaft Cupu ešte čaká jedného nášho zástupcu. V stredu 16. augusta o 17:00 hod. privíta OŠK Dobra Niva, súpera zvučného meno, aktuálneho slovenského majstra – MŠK Žilina.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Leto prináša aj neželané ochorenia

O „letných ochoreniach“ hovoríme s infektológom Ladislavom Lužinským.

Z družstva v Lieskovci si ľudia adoptovali 5 kráv

Družstvo nežije len z kravského mlieka.

Országh Cup 2018: Víťazom sa siedmy raz stali zvolenskí žraloci

Kvalitne obsadený turnaj ponúkol vynikajúce hokejbalové divadlo.

Námestím budú znieť muzikálové melódie. Príde aj Andrej Mojžiš a Felix Slováček

Ak ste Ján a budete v publiku, máte šancu získať kartón piva, odkazuje organizátor.