Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Posledné dva prípravné zápasy MFK Zvolen vyhral

Zvolenskí futbalisti odohrali posledné dve prípravné stretnutia pred ostrým štartom nového ročníka II. ligy.

MFK ZvolenMFK Zvolen (Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. MFK Zvolen pokračoval v príprave na novú sezónu už ôsmym prípravným stretnutím. V utorok privítal na domácom trávniku treťoligového súpera zo Žarnovice. V zostave hostí sa objavili aj bývalí hráči MFK Sudimak, Blaho, Bobor či Höger a na lavičke bol tiež Zvolenčan Ján Kováč. V zostave MFK dal tréner Süttö šancu novým hráčom a v druhom polčase striedal až osmičku hráčov. Futbalisti Zvolena dokázali napokon zdolať Žarnovicu 3:1, no po polčase bol výsledok nerozhodný. Skóre otvoril domáci pilier obrany Hrebík v 19. minúte. Hostia dokázali vyrovnať po prečíslení domácej obrany a úspešný bol „Zvolenčan“ Vraťo Bobor. Ešte pred polčasovou prestávkou mali hráči MFK šance no Trajkovky, Djordevič i Slovák Högera neprekonali. V druhom polčase hráči MFK vsietili ďalšie dva góly. V 55. minúte zakončil Lupčo s prehľadom svoj nájazd a v 84. minúte trafil krížnou strelou ukážkovo Jackuliak. Hostia hrali kompaktne a boli vhodne zvoleným súperom, keď v pár šanciach podržal domácich striedajúci Jenčo.

MFK Zvolen – MFK Žarnovica 3:1 (1:1)

Góly: 19.Hrebík, 55.Lupčo, 84.Jackuliak – 24.Bobor

Rozhodovali: Libiak – Jodas, Doval, 110 divákov

V sobotu privítali v poslednom zápase pred ligou hráči MFK Zvolen futbalistov Rimavskej Soboty. V zostave dal tréner Süttö šancu ešte aj novým hráčom. V druhom polčase striedal až päticu hráčov. Hráči MFK v poslednom stretnutí prípravy dokázali na domácom trávniku poraziť „Turulov“ 3:0, no už po polčase bolo o víťazovi rozhodnuté. Za vytrvalého dažďa Zvolenčania otvorili skóre už v 8.minúte, keď spätnú prihrávku Makelu napálil do siete Britvec. Dubeň v 19. minúte s prehľadom dal druhý gól a v 36. minúte obetavým sklzom dostal loptu do siete Sombat. Keď hostia nepremenili pokutový kop, stav sa nemenil. V druhom polčase hráči MFK už gól nestrelili a vyložené šance Sombata skončili na žrdi a tesne mimo. Slovákova strela šla do brvna. Hostia hrali tvrdo, na čo doplatil Jenčo zranením .

MFK Zvolen – MŠK Rimavská Sobota 3:0 (3:0)

Góly: 8.Britvec, 19.Dubeň a 36.Sombat

Rozhodovali: Libiak – Hrdlička a Kovaľ, 70 divákov

Po dvoch týždňoch prípravy majú po deviatich prípravných stretnutiach Zvolenčania bilanciu: Jedna prehra, dve remízy a šesť víťazstiev s celkovým skóre 28:9.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.