Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Záverečný domáci zápas MFK: Šamorín vyhral vo Zvolene najtesnejším rozdielom

Zvolenskí futbalisti mali v poslednom domácom zápase na zisk bodu. Napokon z toho nič nebolo.

Zvolenčania (v bielom) gól Šamorínu nestrelili.Zvolenčania (v bielom) gól Šamorínu nestrelili. (Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. V poslednom domácom zápase nadstavbovej časti odohrali Zvolenčania v odvete v zhustenom programe 2 .ligy pod Pustým hradom v úmornej horúčave ťažké stretnutie. V 5. kole v Šamoríne prehrali o gól , no strelili dva a i na domácom trávniku sa očakávalo najmenej vyrovnané stretnutie. V prospech hostí však hovoril 15-násť bodový náskok a o 7 miest lepšie postavenie v tabuľke.

V úvodnej štvrťhodine sa hra prelievala z polovice na polovicu rozpáleného trávnika a zverenci Miku Lönnströma ukázali snahu bodovať naplno. Domáci prekvapivo bez Jana Staška v zostave odolávali nájazdom hostí, o brejky sa pokúšali Dikobo i Sudimák a do šance sa dostával aj Sombat, no polhodine hry zahrmelo pred domácou bránou po delovke Rodriguesa do brvna. Už o minútu na to sa presadil v pokutovom území Peterson Silvino Da Cruz a strelou k žrdi nedal Gábrišovi šancu – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie no do polčasu zaujali iba strela Dikoba a Horváth zlikvidoval prienik Tiepa a Sudimákov pokus na dvakrát skrotil Hajdúch.

V druhom dejstve začali domáci tlakom, no Sombatova strela skončila tesne vedľa a Memićova delovka síce zamrazila v pohybe na bránkovej čiare Hajdúcha, no v sieti neskončila. Domáci nevyrovnali ani po technickej strele Popovića, ktorá minula bránu Šamorína o centimetre a hostia sa ubránili aj pri prieniku Memića. V 77. minúte natrelil žrď zvolenkej bránky znova Rodrigues a v záverečnom nápore Zvolena sa hostia ubránili aj za cenu žltých kariet.

Moment zápasu

Prienik Rodriguesa v 31. minúte cez obranu, keď už lopta mala byť mimo dostrel, no šikovne vbehol medzi obrancov a strelil nakoniec jediný gól zápasu.

Postava stretnutia

Ťažko hodnotiť, no výborný výkon podal hlavne v druhom dejstve Denis Čery, aj keď po jeho prienikoch a prihrávkach v pokutovom území nedokázali hrotoví hráči Sombat i Sudimak skórovať.

Slovo trénera

Anton Jánoš, tréner MFK Zvolen: „Vzhľadom k súperovi sme neodohrali zlý zápas, myslím, že sme mali minimálne na bod. V prvom polčase sme mnoho nevytvorili, hrali sme vysoko nedisciplinovane, čo súper využil. Odznievala akási trauma z prehry v Žiline, chceli sme ju eliminovať, čo nebolo až také jednoduché, ale v druhom polčase už bola znateľná zmena, trochu sme sa zlepšili pohybovo a vytvorili si tlak i šance. Po včerajšom tréningu som Staška vyradil zo zostavy, nie po jednorazovej záležitosti, ale odznievalo to už dlhšie. Pomohol klubu v pár zápasoch, bol lídrom, no trénovať i hrať budú moji zverenci podľa mojich pokynov, dal som mu na vedomie, že nepochopil líderskú funkciu a nestaval sa k hráčskym povinnostiam ako som očakával.“

1. VSS Košice 29 19 4 6 40:26 58

2. Nitra 29 17 5 7 56:32 56

3. Skalica 29 16 7 6 44:19 55

4. Šamorín 29 15 7 7 44:28 52

5. Žilina B 29 15 6 8 70:42 51

6. Sereď 29 13 8 8 55:32 47

7. Bardejov 29 14 4 11 48:38 46

8. Pohronie 29 14 4 11 40:41 46