Bzovík aj Stožok uspeli, bijú sa o druhé miesto. V čele II. triedy Terany

Prvá a druhá trieda pokračovala 22. kolom. Zápas v Sáse sa hral iba 45 minút.

ilustračné(Zdroj: Milan Černák)

I. trieda

Podzámčok – Sliač 0:2 (0:1)

Domáci sa snažili prechádzať do útoku väčšinou vysokými prihrávkami vzduchom, no ich presnosť narúšal silný vietor, a tak sa nedokázali presadiť. Sliačania vďaka technickej hre zaslúžene zvíťazili.

Góly: Vronský, Horňák. ŽK: 0 – 1. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Kučera. Podzámčok: Vilhan – Babiak, Kosorín, Sluka, Korpáš, Hanuska, Polgár, Böhm, Gašpar, Molnár, Maroš Hakel I (Strak, Maroš Hakel II). Sliač: Zemiar – Bertók, Prostredný, Drahoň, Sekereš, Dávid, Volko, Vronský, Horňák, Halaj, Franka (Klesniak).

Látky – Očová 2:1 (1:1)

Hostia sa síce dostali do vedenia, no Látkam sa vďaka premenenému pokutovému kopu podarilo ešte pred prestávkou vyrovnať. Od polovice druhého polčasu hrala Očová v oslabení o jedného hráča, čo domáci využili na zvrat v zápase a zisk troch bodov.

Góly: Mário Kubiš (11m). Michalovský – Šufliarský. ŽK: 3 – 5, ČK: 0 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Antalík. Látky: Chlebničan – Ľupták, Mário Kubiš, Škopík, Nosáľ, Tökoly, Grnáč, Segeč, Ján Kubiš, Gondáš, Olšiak (Michalovský, Gomvala, Sivok). Očová: Kubajda – Pepich, Šufliarský, Pančík, Svintek, Babic, Zajac, Šufliarsky, Jamnický, Bartoš, Šoučík (Filip).

Kriváň – V. Pstruša 2:0 (0:0)

Aj keď sa na Kriváni väčšinu času hralo len na bránu hostí, v prvom polčase vládla na kopačkách domácich nervozita. Po zmene strán sa jej však dokázali zbaviť a vďaka dvom presným zásahom zaslúžene zvíťazili.

Góly: Vajs, Haring. ŽK: 2 – 3. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Srholec. Kriváň: Laššák – Chamula, Chlebničan, Ľupták, Sopko, Tkáč, Bambura, Tabaček, Vajs, Kráľ, Haring (Malatinec, Suja, Kubiš). V. Pstruša: Valocka – Murín, Lupták, Kucej, Tisoň, Čavrnoch, Kučera, Maliniak, Urbaník, Kulich, Tkáč (Výboh, Ďuriš).

Bzovík – Zv. Slatina2:1 (1:0)

V solídnom zápase sa do vedenia dostali domáci po polhodine hry. Po zmene strán si svoje vedenie síce poistili, no Slatinčania sa postarali o drámu kontaktným gólom 10 minút pred koncom. Na deľbu bodov však nedošlo a Bzovík tak potvrdil úlohu mierneho favorita.

Góly: Pápay, Výboh – Lietava. ŽK: 2 – 3. Pred 110 divákmi rozhodoval Dado. Bzovík: Alakša – Adrián Výboh, Gonda, Dvorský, Herman, Zaťkov, Marián Výboh, Branislav Výboh, Marunčiak, Pápay, Dolinský (Dianiš, Čiak, Očenáš). Zv. Slatina: Slovák – Almásy, Baran, Sládok, Žákovič, Milan Mlynár, Maliník, Kubovský, Tereň, Michal Mlynár, Lietava.

Dudince – Budča 3:0 (1:0)

V Dudinciach sa hral pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom ale domáci boli efektívnejší a vďaka miernej prevahe v druhom polčase zaslúžene zvíťazili.

Góly: Vankovic 2, Mrázek. ŽK: 0 – 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Škurla. Dudince: Fabian – Hrtánek, Felyo, Strieborný, Matyó, Berényi, Balla, Bačík, Gajdoš, Vankovic, Macho (Dráb, Mrázek, Kliment). Budča: Patz – Fašang, Bernát, Strapko, Dlhopolec, Halama, Lihocký, Hudec, Hric, Popov, Karaffa (Halama, Kohút).

O. Lúka – Stožok 2:4 (1:4)

Po chybách domácich si súper v prvom polčase vybudoval trojgólové vedenie. V druhom dejstve sa hra síce vyrovnala, no to už Ostrolúčanom nestačilo na vylepšenie ich bodového zisku v tabuľke.

Góly: Kollárik, Kocúr – Zorvan 2, Klimo, Melicher. ŽK: 1 – 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Marko. O. Lúka: Mesiarik – Grega, Žifčák, Jelok, Páleník, Kocúr, Thonhauser, Kollárik, Štefko, Rapač, Slimák. Stožok: Sliacky – Ivan Figura, Klimo, Marek Fekiač, Melicher, Slosiarik, Gondáš, Kavín, Zorvan, Ferko, Majerech (Úradník, Igor Figura, Výbošťok).

Sása – D. Huta 3:0 (3:0)

Líder súťaže privítal na svojom ihrisku súpera z opačného konca tabuľky. Hostia však na zápas dorazili len s ôsmimi hráčmi v poli, a to Sása využila v prvom polčase na strelenie troch gólov. Už tak oklieštení hostia pre zranenia a nedostatok hráčov nemohli pokračovať v zápase a stretnutie sa tak ukončilo po 45 minútach.

Góly: Michalčík, Sečkár, Bosák. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Želiezka. Sása: Strapec – Semeník, Grajciar, Soboňa, Sečkár, Michalčík, Šiko, Drieňovský, Bosák, Bordun, Ližbetin. D. Huta: Ľupták – Peter Olšiak, Slovák, Šulek, Hronček, Kortiš, Baláž, Lukáš Olšiak.

Jedenástka kola: Laššák (Kriváň) – Chlebničan (Kriváň), Bačík (Dudince), Michalčík (Sása) – Volko (Sliač), Sečkár (Sása), Bordun (Sása), Horňák (Sliač) – Pápay (Bzobík), Vankovic (Dudince), Zorvan (Stožok)

V. Pstruša B – H. Tesáre 2:0 (2:0)

V stretnutí mužstiev z dna tabuľky sa rozhodlo o výsledku v závere prvého polčasu. Dvomi gólmi v rýchlom slede rozhodli domáci o zisku troch bodov, ktoré môžu byť v konečnom zúčtovaní veľmi dôležité pri boji nezostať na poslednom mieste tabuľky. Na Senohrad majú dvojbodový náskok.

Góly: Babic, Záchenský. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 30 divákmi rozhodoval Macurák. V. Pstruša B: Mydlo – Válovčan, Purdek, Paulenda, Bartko, Pohanka, Kotruch, Krčmárik, Záchenský, Stehlík, Maliniak (Pohorelec, Babic). H. Tesáre: Holláň – Somsi, Marek Bartoš, Viliam Bartoš, Ladislav Bartoš, Slavomír Didi I, Oláh, Sever, Bavko, Krošlák, Miklóš (Piták, Slavomír Didi II).

Babiná – H. Nemce B 3:1 (2:1)

V prvom polčase padali góly v pomerne rýchlom slede. Aj keď sa hosťom podarilo odpovedať na otvárací gól domácich, Babiná dokázala skórovať ešte raz a do šatne si niesla jednogólový náskok. Ten v polovici druhého polčasu poistila tretím presným zásahom.

Góly: Šišmiš, Šimko, Raniak – Ihracký. ŽK: 1 – 1. Pred 50 divákmi rozhodoval Procházka. Babiná: Slančík – Vidhold, Jaroslav Baláž, Šimko, Koreň, Žiga, Kyslý, Miroslav Baláž, Martin Baláž, Šišmiš, Krkoš (Ján Baláž, Raniak, Filuš). H. Nemce B: Štrba – Melišek, Pisák, Lihocký, Ihracký, Poliak, Šavrtka, Troiak, Bilka, Dominik Babiak, Tanečka (Naniaš, Michal Babiak).

Sebechleby – Litava 1:0 (0:0)

O vyrovnanom priebehu zápasu svedčí aj bezgólový stav po prvom polčase. Domáci však potvrdili svoju aktuálnu formu v druhom dejstve, keď strelili jediný gól zápasu. O päť minút neskôr si vedenie mohli poistiť, no nepodarilo sa im premeniť pokutový kop. Tri body však zostali napokon doma.

Gól: Nita. ŽK: 1 – 0. Pred 125 divákmi rozhodoval Bachroň. Sebechleby: Peter Babiak – Pleva, Balkóci, Martin Babiak, Marek Melíšek, Ďatko, Bohuš, Bukovinský, Nita, Lukáš Melíšek, Bohuš (Krajč, Pomahač, Erik Babiak). Litava: Tuhársky – Martin Priškin, Pavol Parobok, Jozef Priškin, Vician, Stankovič, Turan, Ján Parobok, Valenčať, Augustín, Dvorský.

Sielnica – Č. D. Badín 4:1 (2:0)

Diváci mohli sledovať solídny zápas mužstiev z vrchnej časti tabuľky, ku kvalite prispel aj výkon rozhodcov. Domáci svojho súpera prekvapili. Paradoxom bolo, že z vyložených šancí sa im skórovať nepodarilo a Sielnica ťažila skôr z náhodných gólov, výhra je však zaslúžená.

Góly: Štaffa, Ján Ryboš, Havran, Jozef Ryboš – Michal Melaga. ŽK: 0 – 2. Pred 40 divákmi rozhodoval Kučera. Sielnica: Vida – Lesay, Horňá, Lacko, Ján Ryboš, Štaffa, Havran, Marián Menyhért, Michal Menyhért, Jozef Ryboš, Soják (Kán, Biba). Č. D. Badín: Sedmák – Mitter, Hnilica, Lukáč, Krajč, Tomáš Melaga, Tóth, Janota, Ďurica, Michal Melaga, Madera.

H. Moravce – Terany 0:3 (0:0)

V prvom polčase diváci gól nevideli, no hosťujúci favorit z Terian využil svoje skúsenosti a územnú prevahu po zmene strán tromi presnými zásahmi. Terany tak na diaľku potrestali zaváhanie Č. D. Badína a na čele tabuľky si vytvorili trojbodový náskok.

Góly: Naniaš, Harach, Raček. ŽK: 2 – 4. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Paučo. H. Moravce: Ľachký – Petrek, Miroslav Mažgút, Hoško, Farion, Ján Mažgút, Tuhársky, Tomáš Páleš, Vladimír Páleš, Kulich, Stribula (Liška, Nuota). Terany: Kassal – Dodok, Löffler, Cicko, Harach, Dlhopolec, Ladislav Kováč, Naniaš, Ližbetin, Miklóš, Marián Kováč (Raček).

Pliešovce B – V. Lúka 7:0 (4:0)

Kto podľa tabuľkového postavenia očakával vyrovnaný zápas, ten bol na veľkom omyle. Pliešovské béčko si zo svojho súpera urobilo priam trhací kalendár a diváci si tak mohli vychutnať gólové hody.

Góly: Sýkora 2, Filip, Palovič, Ihring, Malatinec, Turoczy . ŽK: 2 – 0. Stretnutie pred 56 divákmi rozhodoval Fašang. Pliešovce B: Štefko – Valentík, Ihring, Golian, Rell, Sýkora, Žigmund, Filip, Palovič, Danko, Malatinec (Filčík, Turoczy, Ludha). V. Lúka: Suja – Filip, Radoslav Bystrianský, Lacko, Michal Paňko, Rozenberg, Marek Zemko, Peter Zemko, Bohuš Kováč, Peter Paňko, Anton Bystrianský (Michal Kováč, Uhaľ).

1. Terany 21 15 2 4 56:36 47

2. Babiná 20 15 0 5 68:29 45

3. Č. D. Badín 21 13 5 3 67:26 44

4. Sielnica 20 13 5 2 64:24 44

5. Sebechleby 20 11 2 7 47:30 35

6. V. Lúka 21 10 4 7 39:41 34

7. Pliešovce B 20 9 3 8 53:41 30

8. Litava 20 6 4 10 35:33 22