Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Zvolen dvakrát vyrovnal, no na body to v Šamoríne nestačilo

Mužstvá delili od seba v tabuľke len štyri body. Aj keď dokázali Zvolenčania dvakrát vyrovnať, na zisk čo i len bodu to napokon nestačilo.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Miloš Masarik)

ŠAMORÍN. Šamorín úzko spolupracuje so svetovo známym brazílskym klubom Fluminense Rio de Janiero a tak behá po slovenských trávnikoch v dresoch ŠTK niekoľko juhoamerických futbalistov. A práve jeden z nich – Peterson Silvino Da Cruz sa v stretnutí s MFK Zvolen zaskvel hetrikom.

Skóre otvoril už v 7. minúte, keď sa najlepšie zorientoval pred Gábrišovou bránou a umiestnenou strelou otvoril skóre zápasu. Radosť domácich ešte nevyprchala a bolo 1:1. Hneď po rozohratí lopty v stredovom kruhu založili Zvolenčania útočnú akciu po ľavej strane, Mihajilo Popovič našiel centrom Jana Staška, ktorý sa hlavou nemýlil.

Z pohľadu zmeny skóre sa do polčasovej prestávky už nič neudialo, no hral sa v celku dynamický futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. V 54. minúte nariadil hlavný rozhodca po faule na domáceho hráča pokutový kop, ktorý Da Cruz s istotou premenil.

O štyri minúte však výhodu pokutového kopu dostali aj hostia, keď Popoviča rukami stiahol jeden z domácich obrancov a najlepší zvolenský strelec Jan Staško sa z bieleho bodu nemýlil . Stav bol opäť vyrovnaný – 2:2.

Potom sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa napokon podarilo 6 minút pred koncom domácim, keď svojím tretím gólom v stretnutí rozhodol opäť Da Cruz.

Okamih stretnutia

84. minút, v ktorej domáci strelec hetriku Peterson Silvino Da Cruz rozhodol o výsledku. Hostia už na jeho tretí gól v zápase nedokázali odpovedať.

Hráč stretnutia

Výkon Jana Staška nemožno označiť za bezchybný, no za 2 góly v sieti Šamorína priznávame toto ocenenie práve tomuto hráčovi.

FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Zvolen 3:2 (1:1)

GÓLY: 7., 54., 84. Peterson Silvino Da Cruz (A z 11 m) - 8., 58. Jan Staško (1 z 11 m), ŽK: 34. Lucas Henrique Dos Santos - 29. Jozef Čertík, 60. Haris Memić. ROZHODOVAL: Weiss, 310 divákov

Šamorín: Philip Marcel Poser - Ľubomír Mezovský (62. Levi Rodrigues Dos Santos), Draško Matej Marič-Bjekič, Zoltán Ágh, Lucas Henrique Dos Santos, Peterson Silvino Da Cruz, Marlon Rodrigues Freitas, Csaba Králik, Dávid Ozogány (39. Vladimír Pončák), Csaba Horváth, Timotej Záhumenský (62. Leonel Adrian Auban). Tréner Mika Lönnström

MFK Zvolen: Patrik Gábriš - Haris Memić, Igor Kotora, Tiep Pham Thanh, Andrej Labuda, Jozef Sombat, Jan Staško, Jozef Čertík, Denis Čery (87. Jakub Mádel), Aleksandar Janković, Mihajilo Popović. Tréner: Anton Jánoš

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.