Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Zápas dvoch rozdielnych polčasov: V druhom Zvolen strelil 4 góly a zdolal žilinskú rezervu

Žilinské béčko pricestovalo do Zvolena v úlohe favorita. Po prvom polčase to dokazovalo aj skóre, no po zmene strán prevzali taktovku zápasu zverenci trénera Jánoša.

Šanca Žiliny B v pokutovom území MFK Zvolen.Šanca Žiliny B v pokutovom území MFK Zvolen. (Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. V redukovanej tabuľke nadstavbovej časti 2.ligy delilo po troch kolách súperov iba 6 bodov a tri miesta v neprospech MFK. Žilina B bola favoritom. Futbalisti Zvolena v nadstavbe ešte nezvíťazili, získali iba bod za bezgólový výsledok doma so Skalicou a v troch stretnutiach strelili iba jeden gól.

Od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal, hralo sa síce opatrne, no hráči predvádzali kvalitný futbal. Úvod stretnutia patril hosťom, napriek tomu, že už v 6.minúte sa pískalo po kontakte Valla s prenikajúcim Staškom v pokutovom území, no prekvapivo získali loptu Žilinčania. Už po rozohraní prenikol po ľavom krídle Letić a jeho center hlavičkoval do siete Jenčovej brány Gerebenits - 0:1.

Domáci viditeľne znervózneli. V 15 minúte poslal Ďuratný na trávnik Staška v pokutovom území, no zase kopala po odpískaní Žilina. Potom Zvolenčania zväčša bránili a sústredili sa na rýchle protiútoky. S ojedinelými šancami si však obrana žltozelených poradila. V 25. minúte mohli Žilinčania zvýšiť vedenie, no Chríbikova strela skončila na spojnici tyče a brvna. Do polčasu zaujali iba Staškov pokus po dlhom výkope Jenča, na druhej strane hostia nevyužili brejk štyroch hráčov, keď zasiahol pozične dobre Labuda a Jenčo obetavo vyrazil strelu Václavíka.

V druhom polčase však vybehlo na trávnik iné mužstvo MFK, obraz hry sa úplne zmenil a s ním aj skóre na svetelnej tabuli. Hostia nezachytili úvod druhého dejstva a hneď v 47. minúte bolo vyrovnané, keď po centri striedajúceho Kaddoura zo štandardnej situácie skóroval hlavou Kotora - 1:1.

Zvolenčania sa vrátili do stretnutia a už o tri minúty po brejku prestrelil Leška Sombat - 2:1. V 73. minúte po rýchlej kombinačnej akcii celého útoku s prehľadom zvýšil Staško už na 3:1. Snaha Zvolenčanov priniesla po faule Leška v pokutovom území výhodu pokutového kopu a Staško sa z bieleho bodu nemýlil - 4:1. Potom mal ešte gól na kopačke Sombat a Jenčo zlikvidoval v závere strelu Sluku. Súboj dvoch rozdielnych polčasov tak zvládol Zvolen lepšie a pripísal si do tabuľky zaslúžené tri body.

Slovo trénera

Gergely Géri, asistent trénera MFK Zvolen: „V prvom polčase sme sa nevyvarovali zbytočných chýb a po jednej z nich v úvode stretnutia inkasovali zbytočný gól. Naštartoval nás rýchly vyrovnávajúci gól Kotoru a potom hráči bojovali, podali kolektívny výkon, hrali zodpovedne a vytvorili si tlak a výsledkom boli aj premenené šance.“

Okamih zápasu

Domácich určite naštartoval vyrovnávajúci gól Kotoru v úvode druhého polčasu, po ňom nastal obrat v stretnutí a nakoniec si Zvolenčania zaknihovali výrazné víťazstvo, ktoré sa napriek gólovému rozdielu nerodilo ľahko

Postava stretnutia

Nedá sa špecifikovať iba jediný hráč MFK, domáci podali hlavne v druhom dejstve kolektívny výkon, hrali zodpovedne a vytvorili si tlak a o výsledok sa zaslúžili všetci hráči v bielych dresoch MFK

MFK Zvolen – MŠK Žilina B 4:1 (0:1)

GÓLY: 47. Igor Kotora, 50. Jozef Sombat, 73., 80. Jan Staško (1 z 11m) – 7. Roland Gerebenits. ŽK: 71.Osama Ben Kaddour – 72. Branislav Sluka, 79. Martin Leško. ROZHODOVAL: Peter Cvengroš, 388 divákov.

MFK Zvolen: Tomáš Jenčo - Mikael Ludovic Ngango Dikobo (46. Osama Ben Kaddour, - 88.Jakub Mádel), Haris Memić, Igor Kotora, Tiep Pham Thanh, Andrej Labuda, Jozef Sombat, Jan Staško (90'Dominik Vrbovský), Denis Čery, Aleksandar Janković, Mihajilo Popović. Tréner: Anton Jánoš