Hriňová v prestrelke zdolala favorizované S. Ďarmoty, H. Nemce konečne vyhrali

Tretia, štvrtá i piata liga pokračovala počas uplynulého víkendu ďalším kolom.

Spartak Hriňová zdolal Slovenské ĎarmotySpartak Hriňová zdolal Slovenské Ďarmoty (Zdroj: Ľudovít Neupauer)

III. liga skupina Stred

Lučenec – Detva 3:1 (1:1)

GÓLY: 42. Višič, 54. Cseri, 83. Kovanič – 5. Karásek. ŽK: 4 – 2. ROZHODOVAL: Krajči, 600 divákov. DETVA: Jozef Vreštiak - Ján Melich, Ján Vaculčiak, Patrik Baláž, Martin Melich, Radovan Rapčan, Patrik Peniak (81. Dominik Nemeth), Ján Lapin (57. Roman Belozorov), Martin Karásek, Valentin Suslov (66. Robert Greško), Róbert Dianiška. Tréner: Miloš Targoš

Detva v prvom polčase zaskočila domácich futbalistov dobrou hrou. Už v 5. minúte sa ujala vedenia po peknom góle Karáseka. V dobrom nasadení pokračovali Podpoľanci aj naďalej. Peknou strelou sa prezentoval Suslov, ktorého pokus s námahou vytlačil na roh domáci gólman. Zaujala aj Dianiškova hlavička. Lučenec sa v závere prvého dejstva snažil dostať do tempa, hrozil najmä zo štandardných situácií. Po dlhom autovom vhadzovaní sa dostala koplta k Višičovi, ktorý v 42. minúte vyrovnal aj vďaka menšej koncentrovanosti MFK. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, domáci stále hrozili najmä po štandardkách. V 54. minúte skóroval Cseri a bolo 2:1 pre Lučenec. Detva sa snažila o vyrovnanie, otvorila viac hru, hralo sa z jednej strany na druhú, no vytúžený gól nestrelila. Naopak, radovali sa opäť domáci v 83. minúte zásluhou Kovaniča. Lučenec bol mierne lepší najmä v pohybe a nasadení.

Kováčová – Medzibrod 0:2 (0:0)

GÓLY: 58. Sedliak, 66. Pipich. ŽK: 2 – 6, ČK: 1 – 0. ROZHODOVAL: Tutura, 340 divákov. KOVÁČOVÁ: Tomáš Kružliak – Gajdoš, Homola, Mojžiš, Majerčík, Lacko, Elek (69. Kľačan), Fatľa (62. Chovan), Erik Schillinger, Lauč, Milan Kujan

V prvom dejstve hry Medzibrod mal jasne navrch a domáci mali okrem šťastia aj náhradného brankára Kružliaka, ktorý vychytal hráčov Medzibrodu. Párkrát ale pri ňom stála aj šťastena, keď hostia nastrelili brvno i tyčku. Hra sa trochu vyrovnala až v druhom polčase, ale napriek tomu sa podarilo hosťom skórovať. Najprv sa v 58. minúte presadil Sedliak, ktorého obrana Prameňa nechala trestuhodne osamoteného a ten sa už nemýlil, skóroval hlavičkou – 0:1. V 64. minúte prišiel nešťastný moment pre domácich, Tomáš Lacko videl druhú žltú kartu a Kováčová dohrávala zápas s desiatimi hráčmi v poli. Hostia začali mať opäť prevahu a v 66. minúte spečatil konečný výsledok Pipich, opäť po chybe domácej obrany a opäť padol gól do siete Kováčovej po hlavičke. Domáci zatlačili súpera až v záverečnej 10-minútovke, ale gól už nestrelili. Medzibrod vyhral zaslúžene.

Revúca – Pliešovce 0:0

ŽK: 0 – 0. ROZHODOVAL: Kuchárský, 150 divákov. PLIEŠOVCE: Marek Gnida – Fraňa, Roziak, Kouřil, Vilhan (39. Černický), Malatinec (76. Hraško), Bobok, Sýkora, Bobor, Záturecký, Pavlík

V Revúcej sa hral zápas dobrej úrovne. V prvých minútach zápasu robil hosťom problém nerovný terén, práve vtedy mali domáci dve vyložené šance, kedy Tatran podržal gólman Gnida. Potom mali viac z hry hostia. V tomto pokračovali aj v druhom polčase, kedy doslova dominovali, boli silnejší na lopte, mali viac z hry, lepšie kombinovali, vytvárali si čistejšie šance. Pliešovciam chýbal aj kus šťastia v zakončení. Hráčom tatrana patrí pochvala za bojovnosť, v klube sú však s bodom zo súperovho ihriska spokojný, aj keď pri troche šťastia mohli aj vyhrať.

Hriňová – S. Ďarmoty 4:3 (1:0)

GÓLY: 44. Marcinek, 55. Chriašteľ, 59. Purdek, 83. Paprčka – 66., 78., 90. Havrilla (1 z 11 m). ŽK: 1 – 2. ROZHODOVAL: Závodský, 400 divákov. HRIŇOVÁ: Michalík – Jablonský, Čipčala, Šulek, Chriašteľ (56. Purdek), Marcinek, Pohorelec, Paprčka, Miklian, Mičuda, Vreštiak

Zápas začal veľmi opatrne z oboch strán, no aj napriek tomu mali domáci v 3. minúte veľkú šancu, samostatný nájazd, ale zlikvidoval gólman hostí. Väčšinou sa hralo v strede ihriska, mierne navrch mala Hriňová. V prvom polčase S. Ďarmoty si nevytvorili žiadnu šancu. Od 30. minúty prišlo viacero šancí domácich, ale pekná divácka návšteva sa z gólu tešila až v závere prvého polčasu, presadil sa Marcinek z otočky – 1:0. Druhý polčas sa začal v réžii Hriňovej, z čoho pramenili ďalšie dva góly v sieti favorita. Hriňová sa potom stiahla do obrany, možno trochu zbytočne, z čoho pramenil gól z jedenástky v 66. minúte. V 78. minúte už bolo 2:3, opäť sa presadil Havrilla, po nedôslednej hre v obrane Spartaka. Črtala sa dráma, ale v 83. minúte sa presadil Paprčka. Hostia skorigovali na konečných 4:3 v 90. minúte, keď hetrik zavŕšil Havrilla, ale opäť chybovala domáca obrana. Víťazstvo Hriňovej je prekvapujúce, ale zaslúžené. Veľmi dobrým výkonom sa z domáceho kádra prezentoval strelec prvého gólu Jakub Marcinek.

Ostatné výsledky: Rakytovce – Vinica 2:0, Tornaľa – Šalková 0:0, Olováry – Jupie 1:1, Poltár – V. Krtíš 3:1

Krupina – Lovča 1:0 (1:0)

GÓL: 37. Daniel Lietava (11 m). ŽK: 1 – 1. ROZHODOVAL: Náther, 120 divákov. KRUPINA: Jakub Rabota - Filip Babiak, Tomáš Stanko, Tomáš Murín, Ján Strhársky (78. Šimon Križan), Jakub Petrovský (58. Ján Vilhan), Martin Selecký, Daniel Lietava, Kamil Boháčik, Adrián Paľov, Roman Babiak (69. Slavomír Selecký)

V Krupine sa hral vyrovnaný zápas. V prvom dejstve boli domáci futbalovejší, aj si vytvorili viacero šancí ako súper. Lovča je technické mužstvo a silné na lopte. Strojár mal viacero brejkových možností. Po jednej takej sa Krupina aj ujala vedenia. Obrane hostí unikol Petrovský, stopér Lovče ho stiahol vo vyloženej šanci a penaltu premenil Daniel Lietava. V druhom polčase sa domáci viac stiahli do obrany a hral sa bojovný futbal. Hostia nakopávali dlhé lopty, ale vyloženú šancu si nevytvorili. Najväčšie šance za domácich mal Adrián Paľov, ale ani jednu z dvoch šancí nevyužil. Na Honte sa tak zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich.

D. Niva – Sásová 1:2 (0:1)

GÓLY: 90. Martin Baláž – 1. Maroš Choma, 84. René Turčan. ŽK: 3 – 0. ROZHODOVAL: Holas, 100 divákov. D. NIVA: Pavol Kováč - Rastislav Kyslý (72. Viktor Ivan), Maroš Kolény, Tomáš Cibuľa, Peter Kováč, Martin Baláž, Jaroslav Randis, Daniel Plichta (46. Ľubomír Šišmiš), Peter Cibuľa, Miroslav Kyslý, Ján Šimko (57. Ján Ukrop)

Domáci nastúpili bez šiestich hráčov zo základnej zostavy a už v 1. minúte inkasovali. Po rohovom kope Sásovej neobsadili hráča a Choma pohodlne otvoril skóre. Dobrá Niva sa snažila vyrovnať, hralo sa z jednej strany na druhú, pár šancí, ktoré mali, ale nedokázali využiť. Hostia umnou hrou si udržali jednogólový náskok. Po zmene strán chceli zeleno-žltí vyrovnať, ale hostia sú skúsení futbalisti a umnou hrou ich držali na dištanc, aj keď Dobrá Niva mala pár šancí. V 84. minúte dal poisťovací gól Sásovej Turčan. V záverečnej minúte zverenci trénera Števáka predsa len znížili zásluhou Baláža z poslednej akcie, ale to už bolo z oboch strán všetko. Sásová získala zaslúžene tri body.

H. Nemce – Selce 3:1 (1:1)

GÓLY: 21. Mário Želiezka (11 m), 78. Lukáš Vachalík, 85. Marek Penska – 28. Filip Koctúr. ŽK: 1 – 3. ROZHODOVAL: Rybár, 150 divákov. H. NEMCE: Ondrej Pavlenda - Marek Vaškor, Pavel Ližbetin, Matej Vyletel, Marián Mikuláši (78. Matej Riska), Jozef Rerich (86. Michal Šnek), Jaroslav Kindernaj, Peter Kindernaj (71. Lukáš Vachalík), Michal Gembický, Mário Želiezka, Marek Penksa

Hontianske Nemce potrebovali nutne vyhrať, pretože sa chcú zachrániť. V prvom dejstve boli lepším mužstvom, viac futbalovejším. V 21. minúte šli do vedenia, keď pokutový kop premenil Želiezka. Po góle sa hra vyrovnala, v 28. minúte vyrovnával Koctúr. Až do konca prvého polčasu sa pokračovalo vo vyrovnanom futbale. V druhom polčase išli domáci za výhrou, čomu zodpovedala ich hra, vytvorili si tlak a šance, ale o ich výhre rozhodla až posledná dvanásťminútovka. Miernu prevahu mali Selce asi iba počas piatich minút druhého dejstva. V 78. minúte sa presadil striedajúci Vachalík a o výhre H. Nemiec rozhodol v 85. minúte veterán a bývalý slovenský reprezentant Marek Penksa.

Jakub – Lieskovec 2:1 (1:1)

GÓLY: 28. Róbert Kútik, 90. Štefan Chrenovský (11m) – 23. Ladislav Lamocký. ROZHODOVAL: Katreniak, 120 divákov, ŽK: 3-3. LIESKOVEC: Ján Sekula – Boris Mihál, Ľubomír Vrana, Erik Valach, Štefan Sudimák (89. Marek Borgoň), Matej Turkota, Dušan Vrbiniak, Ladislav Lamocký, Dominik Kudlík, Miroslav Chlebničan (77. Dominik Golian), Matej Riška (66. Patrik Konôpka)

Obe mužstvá nastúpili do zápasu pomerne opatrne s cieľom v prvom rade neinkasovať. O niečo aktívnejšie začal Lieskovec, avšak prvú šancu, a to hlavičku Chlebničana, skvelým zákrokom zneškodnil domáci brankár Filadelfi. Následne sa po skvelej práci a najmä milimetrovej prihrávke Sudimáka rútil do šance hosťujúci Kudlík, ale z desiatich metrov prestrelil takmer odkrytú bránu. Pri tretej situácii z 23. minúty už bol však brankár Filadelfi prikrátky. Lieskovec dobre rozohral akciu po svojej pravej strane, odtiaľ putoval prízemný center, ku ktorému mal najbližšie Lamocký a zakončením v páde dopravil loptu k žrdi – 0:1. Domáci Jakub inkasovaný gól nabudil a okamžite sa snažil o vyrovnanie. To sa dostavilo už o päť minút. Nepriamy kop po priťuknutí krásne umiestnil do dolného rohu brány domáci Róbert Kútik – 1:1. Za tohto stavu sa skončilo prvé dejstvo. V druhom bol pre zmenu o niečo aktívnejší domáci Jakub, no o čistých šanciach hovoriť nemožno. Všetko podstatné sa udialo až v samotnom závere. Jakub stupňoval tlak na defenzívu Lieskovca, ktorá to napokon nezvládla. Najskôr nechala až príliš voľného priestoru Čiefovi, ktorý strelou spoza vápna opečiatkoval brvno. V poslednej minúte stopér hostí Vrbiniak až s prílišnou laxnosťou bránil Chrenovského, navyše nešikovne zahral rukou a z nariadenej penalty práve striedajúci Štefan Chrenovský rozhodol o mimoriadne dôležitých troch bodoch pre svoje mužstvo.

Ostatné výsledky: Š. Bane – B. Štiavnica 3:0, Priechod – Hrochoť 3:2, Č. Balog – Hliník n/H 6:0

1.Č. Balog 16 12 2 2 45:17 38

2.Krupina 16 9 4 3 28:10 31

3.Sásová 16 8 3 5 35:25 27

4.Selce 16 8 3 5 38:34 27

5.Št. Bane 16 6 4 6 21:26 22

6.Priechod 16 6 4 6 26:32 22

7.Jakub 15 6 2 7 32:24 20

8.D. Niva 16 5 4 7 33:29 19