Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Zvolen v dramatickom závere ubránil víťazstvo a vyrovnal stav série

Papierové predpoklady o najvyrovnanejšej sérii sa napĺňajú. Stav série je po dnešku vyrovnaný 2:2.

Gólová radosť Zvolena(Zdroj: HKM Zvolen)

ZVOLEN. Zvolenčania začali oproti predchádzajúcemu zápasu v prehádzanej zostave a rozkrútili dokonalý kolotoč. Opäť strelili úvodné dva góly, už tretí raz v sérii a Žilinčania znovu museli náskok skresávať. V 1. tretine sa im podarilo aj vyrovnať, no do prestávky v gólových hodoch predsa len prehrávali. Skóre otvoril v 3. min Hraško po strele, ktorá si našla medzeru vo výstroji brankára Tomeka. O 28 sekúnd neskôr Valenta bombou pridal ďalší gól a kritickú situáciu riešil tréner Jančuška oddychovým časom. Padol na úrodnú pôdu, už v 7. min úplne voľný Húževka v presilovke znížil a v 13. min J. Jurík od modrej vyrovnal. Domácich zvýhodnil v 15. min gól Mráza v početnej prevahe po strele od modrej a bol naozaj zaslúžený. Zvolenčania v prvej tretine súpera zatienili, v 11. min spálil šancu Habšuda, po ňom trafil Hraško žŕdku a aj z počtu striel v pomere 18:10 bolo zrejmé, kto mal prevahu na ľade.

Ofenzíva hostí vypukla hneď po prestávke. V 23. min Gmitter v obrovskej šanci trafil žŕdku zvolenskej bránky, onedlho v prečíslení s Hruškom opäť stroskotal pred bránkou Hovorka a aj príležitosť Handlovského v oslabení si v 27. min žiadala lepšie zakončenie. V 30. min spadol vo vlastnej tretine Zuzin a Hovorka sa rútil sám na brankára Šimka, no opäť sieť netrafil. Divákov vzrušila v 32. min aj bitkárska vložka s najaktívnejšími Novákom a Rogoňom a dosť rozkúskovaná hra vyústila až vo vyrovnávajúci gól Handlovského spoza bránky 20 sekúnd pred prestávkou. Pre domácich mohol byť aj dosť frustrujúci, keď si puk do vlastnej bránky usmernil Novák.

Do tretej tretiny Zvolenčania nastúpili už bez Klhůfka s vážnym zranením kolena a oslabenie bolo veľmi nepríjemné. V bránke Šimka vystriedal Baroš a pri zvýšenom tlaku hostí musel byť neustále v strehu. V 47. min vyskúšal Petráš pozornosť Tomeka a bolo zjavné, že obe mužstvá si uvedomujú dôležitosť čo len jedného streleného gólu. V 48. min sa ako blesk z jasného neba dostal Zuzin úplne sám pred brankára, nezaváhal a keď v 53. min z brejku strelil Mráz ďalší gól Zvolenčanov, dvojgólové manko už likvidovali Žilinčania veľmi ťažko. Takmer šesť minút pred koncom si zahrali hostia nielen presilovku, ale odvolali aj brankára a tento vabank im priniesol už len kontaktný gól v 57. min už po skončení početnej výhody vďaka teču Čížka.

HKM Zvolen - MsHK Žilina 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)

Góly: 3. Hraško (Lušňák, Novák), 4. Valenta (Mráz, Klhůfek), 15. Mráz (Klhůfek, Šišovský), 48. Zuzin (Lušňák, Novák), 53. Mráz (Šišovský, Petráš) - 7. Húževka (Hovorka, Hruška), 13. J. Jurík (Brejčák), 40. Handlovský (Stupka, Holovič), 57. Čížek (Hovorka). Rozhodcovia D. Konc, Jonák - Stanzel, M. Smrek, vylúčení 4:5, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: 41. Baroš za Šimka (Zvolen), 1877 divákov. Stav série 2:2.

HKM Zvolen: Šimko (41. Baroš) - Novák, Hraško, Valenta, Andersons, Plechanov, Ivan, Habšuda - Lušňák, Puliš, Zuzin - Šišovský, Mráz, Klhůfek - Síkela, Petráš, Matis - Dubeň, L. Jurík, Kelemen

MsHK Žilina: Tomek - Čížek, Bokroš, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Prokop - Hovorka, Hruška, Handlovský - J. Jurík, Húževka, Švihálek - Konečný, Holovič, Stupka - Gmitter, Ondruš, Rogoň

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí