Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Vydarený vstup do jarnej časti, Zvolen zdolal Bardejov

Zverenci trénera Antona Jánoša si pripísali veľmi dôležité víťazstvo.

Štandardná situácia ZvolenaŠtandardná situácia Zvolena (Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. V tabuľke delilo súperov 11 bodov a päť miest v neprospech MFK. V prvom vzájomnom dueli v 8.kole sa v Bardejove tešili domáci po víťazstve 2:1.

Zvolenčania nastúpili na zápas s cieľom bodovať. V kádri MFK nastali zmeny a tréner Jánoš musel hľadať náhradu za desať hráčov jesenného kádra. Po trinástich prípravných zápasoch doplnil do zostavy nových hráčov a že vybral dobre sa mohli presvedčiť aj zápasu chtiví diváci, ktorých bolo v hľadisku viac ako 400.

Od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal, nebolo badať rešpekt na zvolenských kopačkách a do súpera sa pustili bez rešpektu z postavenia v tabuľke. Hralo sa síce opatrne, no postupne sa dostali obe mužstvá do tempa a hral sa kvalitný futbal na dobre pripravenom teréne. V 10. minúte Kotora vysunul pasom za obranu hostí Čeryho, no jeho center pred Sombatom chytil Novák.

V 17. minúte Jenčo zachraňoval pred Kousessabiom a vzápätí Čery vyslal ďalekonosnú strelu na Nováka. Obrana Zvolena pracovala spoľahlivo i pri pokuse o prienik Ivanko Maceja, či Grohoľa. Jenčo spoľahlivo likvidoval centre hostí a najväčšiu šancu mali v prvom dejstve hostia po rotovanej strele Kousessabioma v 23. minúte. Po polhodine unikol Štaško, získal roh a po ňom skončila tečovaná lopta na žrdi po Labudovej strele. Vzápätí búrilo obecenstvo po zákroku Jacka na Sombata v päťke v čistej šanci, keď lopta skončila tesne vedľa. Pred koncom prvého dejstva nepremenil Staško šancu, keď z pár metrov trafil do brankára.

Druhý polčas priniesol zrýchlenie hry a hostia sa snažili prečísliť domácu obranu. Najprv tesne vedľa strieľal Labuda, na druhej strane kontroval Grohoľ, ale z desiatich metrov netrafil. Potom Staško v páde ohrozil Nováka a Verčičák zahodil nemožné. Hralo sa svižne a šance na oboch stranách robili stretnutie atraktívnym. Nakoniec sa z gólu tešili domáci, keď v 73. minúte po skrumáži pred Novákom skončila lopta na žrdi a Sombat zakončil krížnou strelou do siete.

Domáci potom umnou hrou zabezpečili plný bodový zisk, keď v závere pomohla Jenčovi pri snahe hostí vyrovnať aj konštrukcia brány. Domáci tak vykročili dôležitým víťazstvom za vylepšením postavenia v tabuľke.

Okamih stretnutia

Asi posledná druhá nastavená minúta stretnutia, keď lopta skončila na konštrukcii Jenčovej brány v záverečnom nápore Bardejova

Postava stretnutia

Jednoznačne hráč s číslom 9 - Jozef Sombat. Dostával sa do šancí a najlepšie sa zorientoval v pokutovom území v 73. minúte, keď poslal odrazenú loptu od žrde do bardejovskej siete.

Slovo trénera

Anton Jánoš, tréner MFK: „Na úvod sezóny výborné stretnutie. Hrala sa vyrovnaná partia. Mali sme viac príležitostí v prvom polčase, v druhom ich mal aj súper. Aktivita sa striedala a boli aj šance. Šli sme si za svojim cieľom a hrali, čo sme si povedali. Hral sa vabank o dôležité body a diváci si určite prišli na svoje.“

MFK Zvolen – Bardejov 1:0 (0:0)

Gól: 73. Jozef Sombat. ŽK: 23. Igor Kotora, 89. Stefan Jovanovič – 80. Ľubomír Ivanko Macej. Stretnutie pred 411 divákmi rozhodoval Marek Mastiš.

Zvolen: Tomáš Jenčo - Stefan Jovanović, Haris Memić, Igor Kotora, Andrej Labuda, Jozef Sombat, Jan Staško (90. Emmanuel-Kenneth Traore), Jozef Čertík, Denis Čery, Oleksandr Oliinyk, Mihajilo Popović (90. Tiep Pham Thanh). Tréner: Anton Jánoš.

Bardejov: Richard Novák - Mário Jacko, Michal Grohoľ, Dávid Belunek, Jakub Verčimák (80. Valery Patarocha), Ľubomír Ivanko Macej, Vladimír Andraščík, Dominik Jacko, Andrely Kouessabio Makela (66. Michal Horodník), Michal Hamuľak (74. Romulo Silva Santos), Ladislav Šosták. Tréner: Jozef Kukulský

Ostatné výsledky 17. kola: R. Sobota – Lipany 2:1, Spišská N/V – L. Mikuláš 3:1, Haniska – VSS Košice 0:3, Poprad – Lokomotíva Košice 4:1.

1. VSS Košice 17 14 2 1 26:7 44

2. Bardejov 17 10 1 6 28:17 31

3. Lok. Košice 17 9 2 6 35:24 29

4. L. Mikuláš 17 8 4 5 27:17 28

5. Spišská N/V 17 9 0 8 34:31 27

6. Poprad 17 6 7 4 26:17 25

7. Zvolen 17 6 5 6 25:23 23

8. Haniska 17 2 6 9 23:43 12