Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Úradujúci majster vo Zvolene uspel až po predĺžení

Zverenci trénera Petra Mikulu odohrali proti Nitre vyrovnaný súboj.

Jan Homer v akcii proti NitreJan Homer v akcii proti Nitre (Zdroj: TASR)

ZVOLEN. V prvej tretine mali viac šancí domáci hokejisti. Do vedenia mohli ísť vo ôsmej minúte, keď mal brankár Hartzell problémy s nahodeným pukom z hokejky L. Nováka. Na opačnej strane sa ocitol pred Šimkom voľný Krištof, ale ani on sa nepresadil. Nebezpečná bola aj strela Zvolenčana Puliša z medzikružia a neskôr i koncovka Klhůfka z asi dvoch metrov. Nitriansky gólman sa rozhodne nenudil ani v oslabení v sedemnástej minúte. Takmer dve minúty hrali hráči spod Pustého hradu v štvorici proti trom, najnebezpečnejší bol teč Klhůfka po strele Valentu. Diváci si mohli napokon zakričať gól v 19. minúte. B. Mráz našiel pri pravej žrdi voľného Klhůfka a tomu to už do tretice vyšlo, i keď s problémami, prácu mal aj videorozhodca.

Aj v strednom dejstve pokračoval dobrý hokej z oboch strán. Vedenie domácich mohol zvýšiť Mráz, no zblízka nedokázal prekonať Hartzella. Hráči spod Zobora mohli vyrovnať po nebezpečnom teči H. Ručkaya. V drese HKM bol najaktívnejší Klhůfek, predviedol pekný prienik, no z dvoch metrov neuspel. Gólman Šimko potom musel zasahovať po koncovke Krištofa, avšak v 35. minúte inkasoval. Zvolenčania reklamovali ofsajd hostí, ale čiarový arbiter mal iný názor, takže po prihrávke Štefanku poslal puk do odkrytej bránky v medzikruží Krištof – 1:1.

Na začiatku tretej tretiny hrali domáci presilovku, ale vyrobili chybu a z brejku sa individuálnou akciou presadil Pupák. O pol minúty však bolo vyrovnané, pretože Klhůfek našiel spoza bránky na pravej strane Mráza a ten pohotovo zakončil. Ďalšie dôležité okamihy nastali počas početnej výhody hostí. Najprv nevyužil brejkovú situáciu L. Jurík, na opačnej strane zakončoval z kruhu Ručkay, no Šimko stihol nastaviť lapačku a dôležitý zákrok si pripísal v 55. minúte, keď vychytal zoči – voči Melanda. Rozhodnúť mohol aj Valenta, rútil sa sám na Hartzella, ale nevyzrel na neho. Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o dvoch bodoch pre Nitru v presilovke zblízka Pupák.

HKM Zvolen – HK Nitra 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 19. Klhůfek (B. Mráz, L. Novák), 42. B. Mráz (Klhůfek, L. Novák) – 36. Krištof (J. Štefanka, M. Tvrdoň), 41. Pupák, 64. Pupák (M. Tvrdoň). Rozhodovali: P. Jonák, Goga – Kollár, M. Smrek, vylúčení: 8:6, navyše: L. Novák (Zvolen) 10+10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1690 divákov

Zvolen: Šimko – M. Novák, Andersons, Hraško, Valenta, Plechanov, Habšuda, Homer – Lušňák, Puliš, P. Zuzin – L. Novák, B. Mráz, Klhůfek – Matis, L. Jurík, S. Petráš – Dubeň, Síkela, Jurák

Nitra: Hartzell – Ordzovenský, Milam, Pupák, Mezei, Versteeg, Meland, Korím, Kuzma – Cope, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, Krištof, M. Tvrdoň – Šille, J. Šiška, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka