Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Karate Cup pod Pustým hradom: Úspechy zvolenských borcov

Vo Zvolene sa konal veľký medzinárodný turnaj v karate.

Samo Pavúr vyhral svoju kategóriu(Zdroj: Karate Klub Zvolen)

ZVOLEN. Telocvična ZŠ Mládeže hostila už 27. ročník medzinárodného turnaja Karate Zvolen Cup 2017, ktorý organizoval Karate Klub Zvolen. O veľkosti podujatia svedčí počet zúčastnených. Na turnaji sa zúčastnilo až 331 pretekárov zo 40 klubov zo Slovenska, z Česka, zo Srbska a Rumunska.

Nahliadli sme do výsledkov zvolenských karatistov, ktorí sa dostali na stupne víťazov. V kata kadetiek (14 – 15 rokov) skončila na 3. mieste Lucia Kováčová (Budokan Zvolen). V kata seniorov nad 6 rokov bol na 2: mieste Pavol Szolár (Budokan Zvolen).

V kumite st. žiačok (10 – 11 rokov) do 30 kg bola druhá Lenka Jušková (Uraken), v tej istej kategórii avšak do 35 kg bola druhá Viktória Medveďová (Uraken). V kumite chlapcov (6 – 7 rokov) nad 24 kg bol tretí Alexander Lotharides.

V kumite st. žiakov (10 – 11 rokov) do 35 kg skončil druhý Miroslav Selecký (KK Zvolen), tretí bol Matej Žuffa (Budokan Zvolen). V kumite starších žiakov (10 – 11 rokov) nad 40 kg bol tretí Adam Širgel (Uraken).

V kumite seniorov do 75 kg skončil tretí Lukáš Volent (Uraken). V tej istej kategórii do 84 kg bol tretí Pavel Slavkov z KK Zvolen. Najväčší úspech spomedzi všetkých zvolenských karatistov sa podaril Samovi Pavúrovi z usporiadateľského Karate klubu Zvolen, ktorý vyhral kategóriu kumite seniori nad 84 kg

Ďalšie články z témy Karate

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Karate  na sport.sme.sk

1. Príchod belgického investora rozdeľuje Detvu 15 477
  2. Víťaz Newyorského maratónu Hazucha: Doma vedeli skôr ako ja, že som vyhral Foto 8 968