Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Takto sa o záchranu nebojuje. Slabý výkon Slávie znamenal pohodlnú výhru Pezinka

Zvolenčanky predviedli veľmi slabý výkon, v prvom sete dokonca uhrali len 5 bodov.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Stanislav Černák)

ZVOLEN. Volejbalistky TJ Slávie TU Zvolen privítali v 4. kole nadstavbovej časti skupiny 5. – 10. favorizované hráčky Pezinka. Úvodný set však bol ako zo zlého sna a zvolenský divák sa nestačil čudovať vlastným očiam.

Domáce volejbalistky dokázali v prvom sete uhrať iba 5 lôpt! Na palubovke stáli ako prikované a bez pohybu. To od stavu 5:10 pre Pezinok domáce už do konca prvého dejstva nedokázali uhrať ani bod.

V druhom sete sa hra Zvolena mierne zlepšila, ale na dobre hrajúce hráčky Pezinka to nestačilo – 16:25. Prísne extraligové kritériá zniesol výkon zverenkýň trénera Uvačeka až v záverečnom sete, aj to na jeho konci za stavu 18:23. A to už bolo veruže neskoro. Po veľmi zlom výkone slávistky prehrali tretí set 23:25 a celkovo 0:3 na sety.

Zvolen čakajú ďalšie dva náročné stretnutia a oba na ihrisku súpera. Najskôr v stredu v Trnave a potom v Nitre, kde ale proti COP nastúpi Zvolen bez skúsenejších hráčok.

Slovo trénera

Marián Uvaček, tréner TJ Slávia TU Zvolen: „Prvý set bol hrozný, to bolo šesť sôch, ktoré stáli na ihrisku a nevedia, čo majú robiť. A to keď s niekým trénuješ už tak dlho, tak to jednoducho nechápeš. Neviem, prečo bol takýto výbuch. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Dokázali to zahrať proti Senici minulý týždeň, niečo sme im vysvetlili s asistentom, pochopili to a urobili, a dnes nie. Chýbala mi dravosť, vôľa po víťazstve a emócie. Dievčatá sa poriadne zobudili až v treťom sete, keď som to prestriedal, začali robiť, čo majú, no ale to už bolo veľmi neskoro. A treba otvorene povedať, že nám chýba smečiarka, akou bola Tužinská, keď v problémových situáciách sa to hralo všetko na ňu.“

TJ Slávia TU Zvolen – VTC Pezinok 0:3 (-5, -16, -23)

Zápas trval 61 minút. R: Čierťašská a Poláčiková. Najviac bodov: R. Kubaliaková 7.

TU Zvolen: Nociarová, Luptáková, J. Kubaliaková, Eleková, Hešková, Vrabcová, R. Kubaliaková, libero Seidlová (Balcová, Mattová, Michaličková, Kohútová, libero Rajniaková)