Nedeľa, 23. júl, 2017 | Meniny má Oľga

Tesné víťazstvo Zvolenčanov v Poprade

O výsledku rozhodli v poslednej tretine.

Súboj tabuľkových susedov lepšie zvládli Zvolenčania.(Zdroj: SITA - Radoslav Maťaš)

Súboj tabuľkových susedov sa začal početnými šancami na oboch stranách. Pajpach i Baroš však boli pozorní. Aktivitou vynikal najmä prvý útok Zvolena. V 11. minúte sa dostali Popradčania do úniku 2 na 1, ktorý Mlynarovič riešil individuálnou akciou a oplatilo sa. Efektnou kľučkou totiž nedal Barošovi šancu - 1:0. Po strete Majdana s Krotákom ostal ležať domáci kapitán na ľade, ale napokon v zápase pokračoval. "Kamzíkom" sa ale hra nedarila, po jednej z ich početných nepresností sa dostali v 18. minúte do útoku hostia a po parádnej prihrávke Viktora Fekiača už s vyrovnaním nemal problém Klhůfek - 1:1.

Hostia mali v prvej tretine až piatich vylúčených hráčov. Domáci preto začali druhé dejstvo presilovou hrou 4 na 3. V nej už po sedemnástich sekundách hry Fabianovu strelu pohotovo dorazil do siete Svitana a Poprad viedol 2:1. Zvolenčania dorovnali stav už o dve minúty. Rovnako sa v početnej výhode trafil Zuzin. V polovici stretnutia hrali domáci ďalšiu z početných presiloviek. Krotákovo zakončenie bolo viackrát tečované, ale gólový "štrajch" si pripísal nohou Troliga - 3:2. Odskočenie o dva góly zariadil ďalším pohotovým tečom na začiatku 33. minúty Dávid Bondra a zdalo sa, že o výsledku je rozhodnuté. Vedenie "kamzíkov" mohol navýšiť osamotený Troliga, ale Baroša neprekonal. Následne však putoval na trestnú lavicu, čo hostia zužitkovali znížením z hokejky Majdana tesne po vypršaní Troligovho trestu. Zo strany hostí to nebolo všetko. Ich tlak pred Pajpachovou bránou využil Klhůfek nenápadnou zmenou smeru Fekiačovej strely. Na vyrovnanie skóre na 4:4 reagovala domáca lavička brankárskou výmenou. Medzi žrde sa tak postavil Šúrek.

Tretiu tretinu začali lepšie hostia. Ich gradujúci výkon v útoku korunoval v 47. minúte Klhůfek, ktorý dokonal svoj hetrik a dostal hostí po prvý raz v zápase do vedenia. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. Štrauch sa pohral s hosťujúcimi obrancami, našiel pred bránou osamoteného Dindu a ten na dvakrát dostal puk do siete - 5:5. Víťazný gól Zvolena zariadil päť minút pred koncom Majdan a hostia tak brali v dôležitom šesťbodovom zápase všetky body. Poprad natiahol sériu prehier na tri.

HK Poprad - HKM Zvolen 5:6 (1:1, 3:3, 1:2)

Góly: 11. Mlynarovič, 21. Svitana (Fabian, Kroták), 31. Troliga (Kroták, Paločko), 33. Bondra (Fabian, Vašaš), 50. Dinda (Štrauch, Bondra) - 18. Klhůfek (Fekiač), 23. Zuzin (Šišovský, Novák), 35. Majdan (Valenta), 37. Klhůfek (Fekiač, Ivan), 47. Klhůfek (Majdan, Fekiač), 55. Majdan (Krejčí, Puliš). Rozhodovali: Lauff, Jura - Korba, Riš, vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše: Majdan, Klhůfek (obaja Zvolen) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1062 divákov.

Zostavy:

Poprad: Pajpach (37. Šúrek) - Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Pokovič, Ježek, Postnikov, Krempaský - Lichanec, Zagrapan, Hvila - Kroták, Troliga, Matúš Paločko - Bondra, Murček, Vašaš - Svitana, Mlynarovič, Štrauch.

Zvolen: Baroš - Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Ivan, Plekanov, Homer, Andersons - Zuzin, Puliš, Šišovský - Klhůfek, V. Fekiač, Majdan - Matis, Síkela, Jurák - J. Tatar, Dubeň, Habšuda.