Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Tretia prehra HKM v rade: Vo Zvolene rabovala Žilina

K víťazstvu žilinských vlkov pod Pustým hradom dopomohli aj vylúčenia domácich.

(Zdroj: HKM Zvolen)

ZVOLEN. Pre domácich nastala pohroma v druhej tretine, z tej prvej vyšli zázračne dobre a remízový stav bol pre nich pri pomere striel 7:20 viac ako milosrdný. Začali ospanlivo, zaostávali korčuliarsky a mohli inkasovať oveľa viac gólov ako ten v 16. min po dorážke Švihálka. Presne 39 sekúnd pred klaksónom však Majdan unikol po ľavom krídle, puk prekĺzol popod betóny Tomeka a domáci sa mohli radovať z priaznivého stavu.

V druhej tretine nastal rapídny gólový nárast, na ktorom sa podpísali hlavne vylúčenia. Domáci sa od 26. do 28. min trikrát posadili na trestnú lavicu a ponúkli hosťom presilovky o dvoch hráčov, tú prvú v dĺžke 60 sekúnd a vzápätí druhú s 54 sekundami. Skončila však skôr, pretože počas nej v 28. min Holovič dorazil opäť zblízka puk do siete a netrvalo dlho, keď v pokračujúcej presilovke o jedného hráča Konečný zvýšil. V 38. min po prečíslení a pomerne komplikovanom zakončení pridal zblízka štvrtý žilinský gól Ondruš a Zvolenčania mali o čom počas prestávky premýšľať.

Dospeli k názoru, že lepšie bude vystriedať brankárov, Baroša za Šimka a povzbudil ich aj rýchly gól Juráka v 42. min. Ku kontaktnému gólu mal blízko Petráš, potom sa trestná lavica po šarvátke zaplnila po dvoch na oboch stranách, na ľade ich síce neodbudlo, no nervozity premiešanej s bojovnosťou pribudlo. Snaha znížiť na rozdiel gólu bola u domácich zrejmá, blízko k nemu mal pri delovke v 48. min M. Novák, neskôr Petráš, neuspel ani Puliš v 51. min i L. Novák o minútu neskôr a hostia si náskok ubránili, navyše v 58. min v oslabení ušiel všetkým Hovorka a víťazstvo ešte zvýraznil.

HKM Zvolen - MsHK Žilina 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 20. Majdan (Klhůfek, Ivan), 42. Jurák (L.Novák) - 16. Švihálek (Matis, Ondruš), 28. Holovič (Konečný, J. Jurík), 30. Konečný (Hovorka, Stupka), 38. Ondruš (Švihálek, Matis), 58. Hovorka (Macejko). Rozhodcovia D. Konc - Holienka, Kollár, vylúčení 7:5, presilovky 0:2, v oslabení 0:1, zmeny: 41. Baroš za Šimka, 902 divákov

Ďalšie články z témy Hokej

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej, HKM Zvolen

1. Príchod belgického investora rozdeľuje Detvu 15 477
  2. Víťaz Newyorského maratónu Hazucha: Doma vedeli skôr ako ja, že som vyhral Foto 8 968