Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Čierna séria prehier sa konečne skončila! Slávia vybojovala druhé víťazstvo v sezóne (FOTO)

Zápas zvolenskej Slávie a nováčika z Trnavy priniesol bojovný a vyrovnaný volejbal. Zvolenčanky konečne prerušili čiernu sériu prehier.

Radosť Slávie po vyhranej lopte(Zdroj: Stanislav Černák)

ZVOLEN. Po dlhšej pauze sa rozbehla opäť aj volejbalová extraliga žien. Zvolenské hráčky privítali na domácej palubovke nováčika z Trnavy. Zverenkyne trénera Uvačeka chceli stoj, čo stoj už prelomiť čiernu 14-zápasovú sériu prehier.

Od úvodu bolo vidieť, že vyhrať chcú obe družstvá. Trnava vyletela na domáce volejbalistky bez rešpektu, hrala do plných, ale aj veľa riskovala. Zvolenčankám sa v úvode nedaril veľmi príjem, no nakoniec zabojovali a prvý set vyhral Zvolen 25:22.

Zápas bol vyrovnaný, bojovný a stál veľa síl obe družstvá. V druhom sete domáce mierne poľavili v koncentrácii, čo hneď využila Trnava a vyrovnala stav stretnutia na 1:1.

Zápas sa lámal v treťom vyrovnanom sete, ktorý sa musel páčiť aj divákom. Volejbalistky na palubovke predviedli pár pekných akcií a navyše koncovka setu bola neuveriteľne dramatická. Vždy o jednu loptu mali navrch slávistky, ale Trnavčanky ju dotiahli. Napokon TU Zvolen vyhrala tretí set 27:25.

Domáce mali skvelý nástup do štvrtého setu, vyhrávali už 4:0, no Trnava sa opäť dotiahla, dokonca o pár lôpt v priebehu setu aj vyhrávala. Zvolenčanky neskladali zbrane, príkladne bojovali jedna za druhú a napokon dokázali bojovnosťou vybojovať iba druhé víťazstvo v sezóne.

Hráčky spod Pustého hradu tak prerušili neuveriteľnú sériu 14 zápasov bez výhry a odlepili sa od dna tabuľky, keď preskočili Senicu.

Slovo trénera

Marián Uvaček, hlavný kouč TJ Slávia TU Zvolen: „Konečne sa nám to podarilo. Dúfajme, že séria prehier sa týmto zápasom zlomila. Dievčatá vedia hrať ešte lepšie, ako to bolo vidieť napríklad proti UKF Nitra. Silnejšie družstvá nevedia zlomiť, ale vedia proti nim lepšie zahrať. Trnava je súper z kategórie papierovo ľahších a som rád, že sme uspeli. V druhom sete prišiel opäť útlm, baby si mysleli, že to ide samé a potvrdilo sa, že to nejde. Našťastie dokázali zabojovať, vydreli každú jednu loptu. Ľahký zápas to nebol, bolo to vydreté, ale zaslúžené víťazstvo. Takisto to nebol top výkon oboch družstiev, ale treba brať do úvahy aj dlhú, takmer mesačnú pauzu. Potešili ma dvojičky Kubaliakové, bola na nich vidieť radosť z hry, pomohli Tužinskej maximálne. Radka je bojovník a pridala sa k nej aj Janka. Vrabcová sa vylepšila v nahrávke, tvrdo maká na sebe a už to na ihrisku vidieť a cítiť. Baby musia dreť a makať a keď budú bojovať ako dnes, tak to pôjde. Trnava má veľmi dobrý tím, začali hneď od úvodu do nás búšiť a riskovať. Vtedy som dievčatám prízvukoval, že sa nedá riskovať počas celého zápasu. Na príjme sme trocha tápali, ale nedali sme dole hlavy a dotiahli zápas do víťazného konca. Veľká poklona pred babami, že zápas dotiahli do úspešného konca.“

TJ Slávia TU Zvolen – HIT Trnava 3:1 (22, -19, 25, 22)

Zápas trval 94 minút. Rozhodovali: Čierťašská a Andrejčák. Najviac bodov: Tužinská 16. TU Zvolen: Luptáková, Sásiková, Tužinská, Vrabcová, Balcová, R. Kubaliaková, libero Trnavská (J. Kubaliaková, Kohútová) Tréner: M. Uvaček.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?