Utorok, 23. január, 2018 | Meniny má Miloš

Prvá prehra HKM v roku 2017 prišla na trenčianskom ľade (FOTO)

Trenčín sa vďaka výhre na Zvolenom odlepil od dna tabuľky.

Radovan Puliš pred trenčianskym gólmanom(Zdroj: TASR)

Zvolenčania si už v úvodnej minúte vybojovali presilovú hru, no vo svoj prospech ju využiť nedokázali. Gólové skóre mohol v 5. minúte otvoriť Puliš, keď bolo nariadené trestné strieľanie, Volden ale nezaváhal a puk vytesnil. Na druhej strane chýbal aj kúsok šťastia Švecovi, keď puk síce pomedzi Barošove betóny prepasíroval, ale ten sa skĺzol tesne popri tyčke. Dravá hra oboch tímov priniesla aj skrumáž pred domácim gólmanom, napokon ani Pulišova dorážka nebola úspešná. V samom závere vyslal nebezpečnú strelu z prvej spred bránky Lukáš Novák, no Volden opäť preukázal svoj majstrovský zákrok lapačkou.

Strednú časť odštartoval strelou zľava Hudec, spomedzi kruhov pridal delovku Švec. Na druhej strane to myslel dobre Klhůfek, keď spoza bránky poslal puk dopredu, no jeho spoluhráči nedokázali adekvátne zareagovať. Veľkú šancu zlikvidoval Baroš v 28. minúte Šimunovi, keď sa dokázal šikovne presunúť a zastaviť tak jeho strelu. Naopak spomedzi Zvolenčanov sa podarilo udrieť Mrázovi, ktorý spred bránkoviska posunul puk pomedzi betóny. Trenčania ale veľmi rýchlo vyrovnali, spomedzi kruhov využil vyrazenú strelu Tománek. Netrvalo dlho a vojaci sa tešili opäť, tento raz skóroval Mišenev, keď za Baroša poslal prvotne vyrazený puk.

Nebezpečnou strelou z ľavého kruhu začal záverečné dejstvo Puliš, následne však Zvolenčania poskytli domácim presilovú hru. Počas nej vypálil spoza pravého kruhu Hossa, no Baroš predviedol šikovnosť svojej vyrážačky. Spomínaný gólman bol ale v 49. minúte prikrátky na Šimuna, ktorý pálil za jazdy zľava, keď mu puk prenechal Hudec. Krátko na to sa mohol blysnúť Bezúch, no jeho i Baginovo zakončenie už Baroš vychytal. Záverečná časť patrila jednoznačne Dukle, po množstve šancí, ktoré v bránke neskončili, prišla na rad ale Hossova delovka, ktorá znamenala zmenu skóre na konečných 4:1.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 33. Tománek (Švec, Hossa), 34. Misenev (Hudec, Drgoň), 49. Šimun (Hudec), 57. Hossa – 30. Mráz (Petráš). Rozhodovali: Goga, Müllner – Orolin, Stanzel, vylúčení: Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Holenda (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, 2061 divákov.

HK Dukla Trenčín: Volden – Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Trška, Pavúk – Tománek, J. Švec, Marc. Hossa – J. Ručkay, Sojčík, Bezúch – D. Hudec, Šimun, Mišenev – Meidl, Tužinský, Pardavý ml.
HKM Zvolen: Baroš – Krejčí, M. Novák, Valenta, Hraško, Plekhanov, Ivan, Habšuda, Homer – L. Novák, Puliš, P. Zuzin – Petráš, Mráz, Klhůfek – Majdan, L. Jurík, P. Šišovský – Žilka, Jakubík, Jurák

Ďalšie články z témy Hokej

1. Zvolenská teplárenská skončí rok zrejme so stratou Foto 334
  2. Záver derby vyznel tragikomicky, Zvolen strelil Detve dva góly do prázdnej brány 142
  3. Partia vysokoškolákov si vyskúšala život v USA Foto 100
  4. Prvé novoročné súboje krasokorčuliarok ŠKK Zvolen 94
  5. Lukáš Jurík v N. Zámkoch: Chcel som hrať v mužstve, ktoré má reálnu šancu na play-off 82