Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Hokejisti ukončili rok domácou prehrou s Popradom

Zápas sa pre Zvolenčanov nezačal dobre.

Ani proti Košiciam Zvolen nebodoval.(Zdroj: TASR)

ZVOLEN. Domáci nezachytili úvod stretnutia. Inkasovali najprv v tretej minúte po vyhratom buly Mlynaroviča, keď strieľal spoza kruhu Bagin a tečovaný puk skončil za Šimkom. O necelú minútu a pol bolo 0:2, tentoraz spoza kruhu napriahol Suchý, puk prepadol za gólmana HKM a Kroták mal pred sebou prázdnu bránku, s čím si poľahky poradil.

Mohlo byť aj horšie pre Zvolen, ak by Matej Paločko v šiestej minúte uspel voľný z ľavej strany. Hráči spod Pustého hradu v špeciálnych rytierskych dresoch mohli znížiť v dvoch presilovkách v rade, ale najväčšie šance spálili Novákovci, najprv Milan a po ňom i Lukáš. Až v pätnástej minúte sa skóre menilo. Najprv sa nepresadil nepokrytý Popradčan Zagrapan a o pár sekúnd nasledovala odpoveď na opačnej strane. Parádne totiž vystrelil od modrej D. Krejčí a zariadil stav 1:2. Tesne pred prestávkou sa ocitol zoči voči Šúrekovi P. Zuzin, ale faulovaný ho neprekonal.

V strednom dejstve mali herne navrch Stašovci, ale šance si vytvorili obe mužstvá. Najprv sa nepresadil hosťujúci Troliga, po ňom domáci Zuzin. V polovici duelu nevyrovnal z dobrej pozície voľný L. Jurík. Peknú individuálnu akciu predviedol v presilovke skúsený Kroták, Šimko bol tentoraz proti. V početnej výhode mali príležitosť aj „bryndziari“, pri ľavej žrdi sa nepresadil znovu Peter Zuzin. Diváci v tejto časti zápasu gól nevideli, blízko mal k nemu ešte v presilovke Bagin, no mieril iba do brankára Zvolena.

V tretej tretine bol sprvu lepší Poprad. Najprv sa neujal teč Guľajeva, v presilovke potom mieril vedľa odkrytej bránky Matúš Paločko, no mrzieť ho to nemuselo, pretože v následnej početnej výhode o dvoch hráčov predviedol parádnu strelu z pravého kruhu Kroták. Domáci museli zapnúť na vyššie obrátky a podarilo sa. Po prihrávke Hraška sa utešenou koncovkou švihom prezentoval Majdan a znížil na 2:3. Hostia zostávajúce minúty odolávali tlaku súpera, najväčšiu šancu nevyužil Klhůfek a gólman Šúrek nekapituloval ani pri zvolenskej hre bez brankára v šestici.

HKM Zvolen - HK Poprad 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 15. D. Krejčí (L. Novák, Puliš), 49. Majdan (Hraško) 3. Bagin (Mlynarovič), 5. Kroták (R. Suchý, Matúš Paločko), 46. Kroták (R. Suchý). Rozhodovali: D. Konc, M. Novák Jobbágy, M. Korba, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1398 divákov

Zostavy:

Zvolen: Šimko M. Novák, D. Krejčí, Hraško, Valenta, Plechanov, Dubeň, Hataš, Habšuda L. Novák, Puliš, P. Zuzin Majdan, L. Jurík, Klhůfek, Šišovský, Síkela, Žilka, Tatár, Jakubík, P. Marcinek.

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Postnikov, Ježek, Bagin, Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lichanec – Matúš Paločko, Troliga, Kroták - Vašaš, Murček, D. Bondra - Matej Paločko, Mlynarovič, Štrauch.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  5. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  6. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  7. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  8. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Detva si poradila s Miškovcom

Podpolianski hokejisti definitívne zlomili odpor súpera v záverečnej tretine.

MFK Zvolen doma nebodoval (+ FOTO)

Futbalisti Martina si spod Pustého hradu odviezli tri body.

Kaštiele Ostrolúckych rozprávať nevedia. O láske Štúra sa už nedozvieme

Prikrášlená fikcia? Alebo aspoň sčasti skutočnosť?

HKM Zvolen odsúdil udalosti v Miškovci, ospravedlnili sa aj hráči

V sobotu sa na mimoriadnom zasadnutí stretli členovia vedenia HKM a zaujali stanovisko.