Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik

Zápas plný zvratov. O výhre HKM nad Košicami rozhodol v nájazdoch kapitán Puliš (FOTO)

Bojovný a kvalitný zápas rozhodli až samostatné nájazdy. V nich bol hrdinom domáci kapitán Puliš.

Úvodný gól zápasu dal v 23. minúte Šišovský.Úvodný gól zápasu dal v 23. minúte Šišovský.(Zdroj: TASR)

ZVOLEN. V prvej tretine mali väčšiu aktivitu na hokejkách domáci, aj keď ako prví pohrozili hostia. Z medzikružia vyskúšal Hruška pozornosť brankára Baroša. V štvrtej minúte nebezpečne vystrelil na opačnej strane Krejčí, puk prešiel za Habala, ale spred čiary ho poslal preč Boltun. V polovici tohto dejstva mohlo byť 0:1, pretože Suja dostal dobrú prihrávku za defenzívu Zvolena, no zoči voči gólmanovi neuspel. Viac práce mal však jeho náprotivok Habal, ten sa zapotil po koncovkách L. Nováka a Martina Ďalogu zblízka. Peknú individuálnu akciu predviedla nová posila HKM Lukáš Novák v šestnástej minúte. Preštrikoval cez troch hráčov súpera, ale v páde pred bránkou hostí neskóroval.

Góly padali až v druhej tretine. Do vedenia išli domáci hokejisti v 23. minúte. Nová posila Šišovský doslova ukradla puk z hokejky Juríka a urobila dobre, pretože nečakaný bekhend na brankára Košíc platil. Východniari potom nevyužili dlhú štvorminútovú presilovku a úspešné nebolo ani sólo Hrušku. Až v 34. minúte sa im podarilo vyrovnať. Nagy sa obtočil okolo bránky, naservíroval puk Bicekovi, ktorý iba nastavil hokejku. Hostia napokon vyťažili vedenie v ďalšej početnej výhode. Z ľavého kruhu sa presadil Milý, keď mal Baroš zakrytý výhľad. Do prestávky však domáci stihli vyrovnať. Opäť po nečakanej koncovke, ktorú predviedol od zadného mantinelu obranca Valenta a odrazený puk putoval za prekvapeného Habala.

V tretej desaťminútovke mali opäť väčšiu aktivitu Zvolenčania. V presilovke mieril spoza kruhu do hornej žŕdky M. Novák. Až v 46. minúte sa menil stav. Spomínaný Novák vysunul do úniku Majdana a ten sólo v páde zvŕšil úspešne, puk totiž prekĺzol pomedzi betóny Habala. V ďalšej početnej výhode sa snažili pridať štvrtý gól P. Zuzin a neúnavný M. Novák, nepodarilo sa a prišiel trest, pretože hostia znovu ťažili z početnej výhody, keď sa ujala strela Šedivého od modrej 3:3. Pribudlo nervozity, rozhodcovia vyvolali búrku nevôle na strane domácich pri posudzovaní sporných okamihov, ale nerozhodný stav už nedokázal meniť v riadnom hracom čase nik z oboch tímov.

V predĺžení mali bližšie k víťazstvu Zvolenčania, po nevyužitej presilovke neuspel zoči voči Habalovi Majdan ani Puliš, na opačnej strane to skúšal technicky dobre vybavený Nagy. Rozhodlo sa teda až v samostatných nájazdoch, v ktorých uspel dvakrát domáci kapitán Puliš a zabezpečil tak dva body.

Hlasy po zápase

Milan Staš, tréner Zvolena: „Bol to zápas ako na hojdačke, plný zvratov. Vyhrávali sme, potom prehrávali, znovu vyhrávali a napokon remizovali. Chlapcom musím poďakovať za perfektný výkon. Vyhrali síce až po nájazdoch, ale Košice boli silným súperom, takže treba mojim zverencom vzdať poklonu. Doteraz sme boli prví v oslabeniach, žiaľ v tomto zápase nám nevyšli, inkasovali sme v nich dva góly. Hráči urobili mikrochybyčky, nevysunuli do priestoru, kde mali byť a súper to využil.“

Rostislav Čada, tréner Košíc: „Som presvedčený o tom, že sme videli rýchle a bojovné stretnutie s dobrým nasadením na oboch stranách. Divákom sa muselo páčiť. Skončilo to napokon spravodlivou remízou. O výsledku rozhodovali až samostatné nájazdy, v ktorých boli efektívnejší domáci hokejisti. V každom zápase musíme v oklieštenej zostave podať bojovný a disciplinovaný výkon, tak tomu bolo aj teraz.“

Radovan Puliš, kapitán Zvolena, autor rozhodujúceho nájazdu: „Bol to ťažký zápas, chceli sme vyhrať proti silnému súperovi, čo sa napokon podarilo až po nájazdoch. Veril som si na ne, som rád, že mi dal tréner šancu a nesklamal som v nich. Veľa šancí sme v tomto zápase nevyužili, škoda gólov v oslabení. Košice sú v presilovkách výborní, chýbalo nám trošku viac šťastia. Bojovali sme, hrali so srdcom, čo bolo tiež kľúčom k úspechu.“

Eduard Šedivý, autor stého gólu Košíc v tejto sezóne: „Diváci si prišli na svoje, škoda len, že rozhodcovia to pustili a nepískali fauly na oboch stranách. Malo to však aspoň náboj. Myslím si, že to bolo vyrovnané. Bolo tam mnoho tvrdých súbojov. Škoda, že sme nezvládli nájazdy.“

HKM Zvolen HC Košice 4:3 pp a sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 23. Šišovský (Mart. Ďaloga, L. Jurík), 39. Valenta (Majdan, M. Novák), 46. Majdan (M. Novák), 65. Puliš (rozh. sam. nájazd) - 34. Bicek (L. Nagy, Šedivý), 38. Milý (Šmach), 52. Šedivý (Suja), Rozhodovali: P. Jonák, J. Konc Gajan, Gavalier. Vylúčenia na 2.min: 5:5. Vyššie tresty: 48. Habal (Košice) 10 min. za nešportové správanie 63. D. Krejčí (Zvolen) 10+10 min. za nešportové správanie. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1284.

Zvolen: Baroš - D. Krejčí, Hraško, M. Novák, Valenta, Plechanov, M. Ivan, Dubeň, Hataš L. Novák, B. Mráz, Klhůfek P. Zuzin, Puliš, Majdan Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga Žilka, Jakubík, S. Petráš

Košice: Habal - Deyl, Vašíček, Dudáš, Šedivý, L. Matejka, Šmach Bicek, Suja, L. Nagy - T. Hričina, Boltun, J. Milý T. Varga, T. Klíma, P. Bartoš - R. Hruška, Šoltés