Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Zvolenčania podali kolektívny výkon a Žilinu poľahky zdolali (FOTO)

Samuela Baroša delilo od ďalšieho čistého konta šesť minút.

(Zdroj: SITA)

ZVOLEN. Zvolenčanom vyšla prvá tretina podľa predstáv. Dali v nej tri góly, ale mohli prehrávať. V druhej minúte išiel sám na Baroša Rogoň, no neuspel. Potom hrali domáci presilovku a v nej mal dve veľké šance P. Zuzin. Najprv sa nepresadil zočivoči Tomekovi a následne sa mu to nepodarilo ani z medzikružia pohotovou strelou. Mrzieť ho to nemuselo, pretože v piatej minúte napriahol spomedzi kruhov parádne Martin Ďaloga a puk poslal pod hornú žŕdku. O pár sekúnd mohlo byť 2:0. Do prečíslenia sa dostali Klhůfek s L. Juríkom, avšak ich úmysel dobre prečítal Hovorka. Žilinský útočník mal na hokejke v jedenástej minúte vyrovnanie, ale nepochodil v strede útočného pásma so šikovnou koncovkou. Ako sa majú dávať góly ukázal hosťom z brejku Jakubík. Namieril to presne z pravej strany, i keď sa viac núkala prihrávka Ďalogovi. Tretí gól pridal do prestávky po strele Hraška pri pravej žrdi na dvakrát v presilovke Klhůfek.

Ani v strednom dejstve Žilina nehrýzla. Do bránky išiel Mikoláš, ktorý mal prácu po strelách Hraška, Jakubíka a M. Nováka. Domácim sa zranil Andersons, trafil ho totiž do ruky puk po koncovke Konečného. V tridsiatej minúte zvýšil na 4:0 L. Jurík. Vnikol do pásma a keďže gólman MsHK neudržal po jeho strele puk, s dorážkou nemal útočník Zvolena problém. O päť minút neskôr nechali hostia pred bránkou úplne voľného Kelemena a ten predviedol účinný bekhend. Za stavu 5:0 pribudlo nervozity na ľade, ale šarvátky vyriešil rozhodca spravodlivými trestami.

V tretej tretine z toho mohli ťažiť oba tímy v početných výhodách, napokon sa to podarilo Žilinčanom v 54. minúte. Peknou strelou sa prezentoval z ľavého kruhu Konečný, ktorý tak zaznamenal aspoň čestný gól svojho mužstva.

Hlasy po zápase

Milan Staš, tréner Zvolena: „Dobrým vstupom do zápasu sme položili základ víťazstva. Konečne sme dokázali uhrať aj druhú tretinu, ktorá bolo doposiaľ u nás problémom. A aj keď sme mali starosti so zostavou, keďže nám vypadli viacerí hráči pre choroby a zranenia, tak tí, čo išli na ľad, zabojovali. Od prvého až po posledného. Musím vyzdvihnúť výkon brankára, ktorý nás podržal v dôležitých chvíľach. Hráčov môžem iba pochváliť za víťazstvo nad silným a kvalitným súperom.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Dnešný výkon môjho mužstva je pre mňa obrovským sklamaním. Pod všetky góly sa podpísali hrubé individuálne chyby, respektíve zbytočné fauly. Nemám ďalej čo povedať k tomuto zápasu.“

Lukáš Jurík, útočník Zvolena (1+1 v zápase): „Myslím si, že sme od začiatku pristúpili k tomuto zápasu inak než predtým. Povedali sme si, ako máme hrať, žilo to v šatni i na striedačke. Chceli sme si napraviť u divákov reputáciu, čo sa podarilo. Predviedli sme tímový výkon, ukázali sme tímového ducha.“

HKM Zvolen MsHK Žilina 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Góly: 5. Martin Ďaloga (Andersons, Plechanov), 13. I. Jakubík (Žilka, Andersons), 19. Klhůfek (Hraško, P. Zuzin), 30. L. Jurík (Majdan, Kelemen), 35. Kelemen (L. Jurík, Majdan) 54. R. Konečný (E. Švec, Marek Hovorka). Rozhodovali: Majling P. Šefčík, M. Kollár. vylúčení: 8:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Zmeny: Od 28. min. Zvolen bez Andersonsa Od 21. min. Mikoláš za Tomeka, 1081 divákov

HKM Zvolen: Baroš - M. Novák, Hraško, Krejčí, Valenta, Plechanov, Andersons, Habšuda, Ivan Puliš, P. Zuzin, Klhůfek, Kelemen, L. Jurík, Majdan Žilka, Jakúbik, Ďaloga Šimíček, Iždinský, Dubeň

MsHK Žilina: Tomek (21. Mikoláš) - Denis Rehák, Mikuš, Juraško, Brejčák, Macejko, Drábek, Kříž, Gutwald Švec, Hovorka, Handlovský - Švihálek, Húževka, Rogoň - Stupka, Holovič, Konečný - Gmitter, Ondruš, Váňa

Ďalšie články z témy Hokej

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej, HKM Zvolen

1. Pri dopravnej nehode uhorel 18-ročný spolujazdec zo Sliača Foto 2 245
  2. K Bagetám pribudnú Mravce. Železničná spoločnosť modernizuje vozne Foto 1 479
  3. Z horského sedla pri Hriňovej pomáhali osobe s infarktom 262
  4. Hľadajú muža, ktorý má byť vo väzení 242
  5. Pliešovce si hravo poradili s V. Krtíšom, piatoligové derby Kováčovej s D. Nivou bez gólov 220