Štvrtok, 26. apríl, 2018 | Meniny má Jaroslava

Turekovmu Trenčínu nedovolili hráči HKM skórovať a bodovali naplno

Zvolenskí hokejisti zdolali tím bývalého trénera Tureka na jeho ľade a navyše neinkasovali.

ilustračné(Zdroj: SITA)

TRENČÍN. Trenčanov pred úvodným vhadzovaním ťažila nepríjemná šesťzápasová séria bez víťazstva. O to, aby sa šnúra nepredĺžila, sa snažil už v 2. min Dlouhý, ktorý však ani na dvakrát nedokázal prepasírovať puk do zvolenskej siete. Šancu otvoriť skóre mal na opačnej strane Petráš, zbavil sa Šimuna, no trafil iba pripraveného brankára Kuteja. V 12. min nepochodil v predbránkovom priestore ani Puliš, keď na dva razy nedokázal pretlačiť puk do domácej bránky. Na opačnej strene si Sýkora urobil priestor, Baroša však neoklamal. V úvodnej tretine sa síce hral svižný hokej, no chýbali mu výraznejšie momenty pred oboma bránkami, a tak niet divu, že tímy do šatní odchádzali za nerozhodného stavu.

V úvode prostrednej tretiny Puliš našiel pred bránkou Majdana, ale ten nedokázal obstreliť Kuteja. V 25. min sa uvoľnil na ľavom kruhu Drgoň, priestor bránky však nedokázal trafiť. Ideálnu príležitosť na úvodný gól mala Dukla v 29. min, keď sa traja útočníci rútili na osamoteného Hraška, obranca Zvolena dokázal výrazne pomôcť brankárovi. Zápasu dlho chýbalo korenie v podobe gólov. Prvý prišiel v 29. min: Zuzin našiel prihrávkou na útočnej modrej čiare číhajúceho Mráza, ktorý samostatný nájazd premenil 0:1. „Vojaci“ chceli odpovedať ihneď. Hudec sa rozhodol pre strelu z pravého krídla, Baroš zakročil betónom. O tri minúty Šimun nedokázal využiť zakrytý výhľad brankára „bryndziarov“. V 38. min sa hosťom podarilo pridať druhý zásah. Valenta krížom cez pásmo prihral Lukášovi Juríkovi, ktorý ideálne trafil puk nad lapačku Kuteja.

V záverečnej tretine sa Dukla snažila dostať naspäť do zápasu, ale zakončenie v podaní domácich strelcov nebolo dobré. Hostia si už vedenie postrážili a brali spod hradu Matúša Čáka všetky body, keď výsledok stihol ešte v závere stretnutia prikrášliť Puliš.

Dukla Trenčín HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 29. B. Mráz (P.Zuzin), 38. L. Jurík (Valenta, Majdan), 59. Puliš (Majdan, M.Novák). Rozhodovali: Baluška - Stanzel, Kacej, vylúčení: 2:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 883 divákov

Trenčín: Kutej - Kozák, Drgoň, Obšut, Hatala, Bohunický, Jáchym, Šefčík, Holenda Olvecký, Bulík, T. Sýkora Marcel Hossa, Síkela, R. Dlouhý D. Hudec, Šimun, Sojčík D. Novák, J. Švec, Briestenský

Zvolen: Baroš - Krejčí, Hraško, M. Novák, Valenta, Plechanov, Andersons, Habšuda, M. Ivan P.Zuzin, B. Mráz, Klhufek Puliš, L. Jurík, Majdan McGregor, Petráš, Žilka Halama, Jakubík, Martin Ďaloga