Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Po ľahkovážnosti prišiel trest. Hráči HKM dobre rozohraný zápas prehrali

Liptáci vyrovnali 5 sekúnd pred koncom a presne sa trafili aj v predĺžení.

ilustračné(Zdroj: TASR)

ZVOLEN. Zvolenčania začali veľmi dobre a zápas plynul dlho podľa ich predstáv. Vynútili si tlak, navyše už v 4. min McGregor blafákom prinútil Križana k rozkroku a pod žŕdku otvoril skóre. V 8. min zasa Žilka najskôr vystrelil, dokorčuľoval ešte k vyrazenému puku a akciu zakončil ďalším gólom.

Zdalo sa, že hostia dohrajú zápas pasívnym spôsobom, bránku Zvolenčanov trafili v úvodnej dvadsaťminútovke len dvakrát, no výrazne ožili v druhej tretine. Vymysleli aj ukážkovú kombináciu s Uramom, Kriškom a Sukeľom, ktorý prečíslenie v 23. min zakončil kontaktným gólom. Odvtedy pribudlo na ľade viac vzruchu, pri streleckej chuti bol najmä Sukeľ a v 27. min takmer vyrovnal, keď sa brankár Baroš už pozeral za svoj chrbát, nevediac, či mu puk nezaskočil za chrbát. V 34. min nájazd Nádašdiho a Faitha sa skončil trochu zbrklou strelou Nádašdiho a v 35. min domáci Puliš v presilovke v dobrej pozícii len preveril postreh Križana.

Na škodu hostí ich dosť pribrzdili oslabenia a v tretej tretine museli riešiť aj disciplínu, aby na zvolenskom ľade uspeli. Hneď po úvodnom vhadzovaní prenikol Mráz až pred bránku, nestačil však presnejšie zakončiť a domácich viac priblížiť k víťazstvu. Najbližšie k vyrovnaniu mali Liptáci v 50. min v presilovke, keď Kriška trafil zblízka pravú žŕdku. V 52. min sa zrodili hneď dva góly, ktoré v podstate nič nevyriešili. Najskôr sa radovali domáci po tom, čo McGregor prestrelil z uhla Križana, vzápätí však Uram na druhej strane o 33 sekúnd neskôr oživil nádej hostí. Vyrovnávajúci gól padol 65 sekúnd pred koncom pri powerplay a postaral sa oň zblízka v tlačenici Faith.

V predĺžení už po 40 sekundách vystrelil zľava od mantinelu Sukeľ a puk prekĺzol Barošovi nešťastne do bránky.

Hlasy po zápase

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: „Po dobrom vstupe do zápasu sme inkasovali, súper strelil v druhej tretine kontaktný gól a začali sme sa báť o výsledok. V tretej tretine asi stratou koncentrácie a po našej ľahkovážnosti prišiel trest, súper vyrovnal a v predĺžení sme sa nevyhli systémovej chybe. Škoda, tento zápas sme mali vyhrať.“

Róbert Spišák, tréner L. Mikuláša: „Úvod sme nezachytili, súper nás zatlačil a robili sme veľa chýb. Od druhej tretiny sme začali hrať našu hru, udržali sme puk v útočnom pásme, no pribrzdili nás oslabenia. V tretej tretine sme sa skoncentrovali na to, aby sme vyrovnali a aj keď sme prehrávali o dva góly, po preskupení formácii sme napokon v predĺžení vyhrali.“

Bryan McGregor, strelec dvoch gólov Zvolena: „Bol to pre nás ťažký zápas, na začiatku sme síce hrali dobre, no nakoniec sme stratili dva body. Bohužiaľ, musíme na sebe pracovať, makať každý deň a dúfam, že sa nám bude viac dariť. Dnes sa zápas lámal na malých veciach a chybách.“

Marek Uram, autor jedného gólu L. Mikuláša: „Strašne sme začali, asi sme si mysleli, že víťazstvo príde samo. Nekorčuľovali sme, robili chyby, našťastie nás podržal brankár. Ku koncu sme vedeli, že musíme rýchlo streliť kontaktný gól a podarilo sa. Dnes sme zápas otočili, no v ďalších sa nám to nemusí podariť, preto treba hrať od samého začiatku.“

HKM Zvolen - MHK 32 L. Mikuláš 3:4 pp (2:0, 0:1, 1:2, -0:1)

Góly: 4. McGregor (Mráz), 8. Žilka (Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) - 23. Sukeľ (Kriška, Uram), 52. Uram (Makovský), 59. Faith (Kriška, Uram), 61. Sukeľ, rozhodcovia J. Konc - Junek, Kollár, vylúčení 2:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1155 divákov.