Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Po ľahkovážnosti prišiel trest. Hráči HKM dobre rozohraný zápas prehrali

Liptáci vyrovnali 5 sekúnd pred koncom a presne sa trafili aj v predĺžení.

ilustračnéilustračné(Zdroj: TASR)

ZVOLEN. Zvolenčania začali veľmi dobre a zápas plynul dlho podľa ich predstáv. Vynútili si tlak, navyše už v 4. min McGregor blafákom prinútil Križana k rozkroku a pod žŕdku otvoril skóre. V 8. min zasa Žilka najskôr vystrelil, dokorčuľoval ešte k vyrazenému puku a akciu zakončil ďalším gólom.

Zdalo sa, že hostia dohrajú zápas pasívnym spôsobom, bránku Zvolenčanov trafili v úvodnej dvadsaťminútovke len dvakrát, no výrazne ožili v druhej tretine. Vymysleli aj ukážkovú kombináciu s Uramom, Kriškom a Sukeľom, ktorý prečíslenie v 23. min zakončil kontaktným gólom. Odvtedy pribudlo na ľade viac vzruchu, pri streleckej chuti bol najmä Sukeľ a v 27. min takmer vyrovnal, keď sa brankár Baroš už pozeral za svoj chrbát, nevediac, či mu puk nezaskočil za chrbát. V 34. min nájazd Nádašdiho a Faitha sa skončil trochu zbrklou strelou Nádašdiho a v 35. min domáci Puliš v presilovke v dobrej pozícii len preveril postreh Križana.

Na škodu hostí ich dosť pribrzdili oslabenia a v tretej tretine museli riešiť aj disciplínu, aby na zvolenskom ľade uspeli. Hneď po úvodnom vhadzovaní prenikol Mráz až pred bránku, nestačil však presnejšie zakončiť a domácich viac priblížiť k víťazstvu. Najbližšie k vyrovnaniu mali Liptáci v 50. min v presilovke, keď Kriška trafil zblízka pravú žŕdku. V 52. min sa zrodili hneď dva góly, ktoré v podstate nič nevyriešili. Najskôr sa radovali domáci po tom, čo McGregor prestrelil z uhla Križana, vzápätí však Uram na druhej strane o 33 sekúnd neskôr oživil nádej hostí. Vyrovnávajúci gól padol 65 sekúnd pred koncom pri powerplay a postaral sa oň zblízka v tlačenici Faith.

V predĺžení už po 40 sekundách vystrelil zľava od mantinelu Sukeľ a puk prekĺzol Barošovi nešťastne do bránky.

Hlasy po zápase

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: „Po dobrom vstupe do zápasu sme inkasovali, súper strelil v druhej tretine kontaktný gól a začali sme sa báť o výsledok. V tretej tretine asi stratou koncentrácie a po našej ľahkovážnosti prišiel trest, súper vyrovnal a v predĺžení sme sa nevyhli systémovej chybe. Škoda, tento zápas sme mali vyhrať.“

Róbert Spišák, tréner L. Mikuláša: „Úvod sme nezachytili, súper nás zatlačil a robili sme veľa chýb. Od druhej tretiny sme začali hrať našu hru, udržali sme puk v útočnom pásme, no pribrzdili nás oslabenia. V tretej tretine sme sa skoncentrovali na to, aby sme vyrovnali a aj keď sme prehrávali o dva góly, po preskupení formácii sme napokon v predĺžení vyhrali.“

Bryan McGregor, strelec dvoch gólov Zvolena: „Bol to pre nás ťažký zápas, na začiatku sme síce hrali dobre, no nakoniec sme stratili dva body. Bohužiaľ, musíme na sebe pracovať, makať každý deň a dúfam, že sa nám bude viac dariť. Dnes sa zápas lámal na malých veciach a chybách.“

Marek Uram, autor jedného gólu L. Mikuláša: „Strašne sme začali, asi sme si mysleli, že víťazstvo príde samo. Nekorčuľovali sme, robili chyby, našťastie nás podržal brankár. Ku koncu sme vedeli, že musíme rýchlo streliť kontaktný gól a podarilo sa. Dnes sme zápas otočili, no v ďalších sa nám to nemusí podariť, preto treba hrať od samého začiatku.“

HKM Zvolen - MHK 32 L. Mikuláš 3:4 pp (2:0, 0:1, 1:2, -0:1)

Góly: 4. McGregor (Mráz), 8. Žilka (Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) - 23. Sukeľ (Kriška, Uram), 52. Uram (Makovský), 59. Faith (Kriška, Uram), 61. Sukeľ, rozhodcovia J. Konc - Junek, Kollár, vylúčení 2:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 1155 divákov.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  9. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?

Znásilnenie, lúpež, obmedzovanie slobody. Prípad pripomína horor

Občana Bulharska obvinili zo štyroch trestných činov, hrozí mu desaťročné väzenie.

Striebro a bronz z najťažších žiackych pretekov pre talentovanú lyžiarku Rebeku Jančovú

Mladšia zo sestier Jančových kráča v šľapajách svojej sestry a úspešných lyžiarok Velez-Zuzulovej a Vlhovej.