Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Hrať iba jeden polčas nestačí. Zvolen podľahol Liptákom, situácia o postup sa začína zamotávať

Zvolenskí futbalisti na Liptove neuspeli. Práve domáci hráči ich preskočili v tabuľke a odsunuli na posledné šieste postupové miesto.

ilustračné(Zdroj: Stanislav Černák)

L. MIKULÁŠ. Prvý polčas patril jednoznačne domácim futbalistom. Treba však povedať, že k obrazu hry prispeli svojou pasivitou aj hostia zo Zvolena, ktorí hrali bez pohybu a až príliš staticky. Praktickým potvrdením tohto konštatovania je druhý gól Liptákov, kedy sa sériou narážačiek, ktoré hosťujúci futbalisti úctivo sprevádzali pohľadom, až sa pred Jenča dostal domáci Matić a nedal brankárovi MFK šancu.

Predtým však padôi ešte dva góly. Najskôr v 10. minúte otvoril skóre domáci Laco, keď z pravej strany zužitkoval center Pajaja. Zvolenčanom sa podarilo vyrovnať v 26. minúte, keď bojovnosť a dôslednosť Jana Staška bola odmenená gólom. Ani tento moment však Zvolenčanov nenakopol k väčšej aktivite, za čo ich domáci potrestali už spomínaným druhým gólom.

Druhý polčas priniesol lepší a zaujímavejší futbal, na čom mali zásluhu aj zverenci trénera Jánoša. Začali sa viac pohybovať, čo domácich zaskočilo. Vyrovnanie mal na kopačkách kapitán hostí Jozef Čertík, no jeho strela skončila na brvne Šavolovej bránky.

Akcie sa potom striedali na oboch stranách a prítomní diváci sa mali na čo pozerať. V 72. minúte to bol opäť Jan Staško, ktorý odvážne vnikol medzi dvoch obrancov domácich, no jeho strela povedľa vybiehajúceho Šavola sa odrazila od ľavej tyče domáceho brankára. Odrazenú loptu nedokázal dostatočne rýchlo vrátiť do opustenej bránky Čertík, ktorý ju následne posunul na voľného Popoviča, no ten pre zmenu trafil pravú tyč.

V závere stretnutia pri snahe o vyrovnanie hrali Zvolenčania už len s tromi obrancami, čo domáci využili a po rýchlej kontre v 90. minúte uzavrel skóre zápasu svojim druhý gólom Laco.

Hráčom Zvolena sa opäť potvrdilo, že hrať zápas iba v druhom polčase nestačí, čo obzvlášť platí pri kvalitných súperoch, akým Liptáci určite sú. Situácia v boji o prvú šestku sa tak začína zamotávať, keďže Spišská Nová Ves znížila svoj rozdiel na postupové šieste miesto na dva body. A to šieste miesto po 14. kole patrí práve Zvolenu...

Okamih stretnutia

Aj keď Zvolenčania prehrávali 1:2, tak momentom zápasu rozhodne bola 72. minúta a nevyužité príležitosti Staška a Popoviča. Keby vyrovnali mohol zápas dopadnúť úplne inak ...

Hráč stretnutia

Už dlhšie podáva stabilné výkony jeden hráč z kabíny MFK Zvolen. Je ním Jan Staško, ktorý aj na Liptove si zaslúži toto ocenenie za svoj bojovný výkon, aktivitu a aj strelený gól.

L. Mikuláš – MFK Zvolen 3:1 (2:1)

Góly: 10., 90. Patrik Laco, 34. Goran Matič – 26. Jan Staško. ŽK: 35. Elvis Sukisa, 42. Ievgen Safianyk. Stretnutie pred 295 divákmi rozhodoval Bystrík Nemček.

L. Mikuláš: Matej Šavol - Michal Janec, Ján Papaj (90. Michal Žákovic), Štefan Gerec, Branislav Poremba, Goran Matić, Patrik Laco (90. Martin Šimún), Peter Jasenovský (83. Tomáš Staš), Ivan Lišivka, Dušan Kucharčík, Slobodan Andrić. Tréner: Jozef Majoroš

Zvolen: Tomáš Jenčo - Ievgen Safianyk, Mário Tóth, Jan Staško, Igor Kotora, Jozef Čertík, Andrej Labuda, Elvis Mashike Sukisa (85. Jakub Sudimak), Ján Bajza (46. Denis Čery), Guy Richi Pellet, Mihajilo Popović. Tréner: Anton Jánoš.

Ostatné výsledky 14. kola: Lipany – Lokomotíva Košice 3:1, R. Sobota – Poprad 0:2, Spišská N/V – Haniska 3:1, VSS Košice – Bardejov (hrá sa 6.11. o 14:00)

3. Vodič chcel uniknúť policajnej hliadke. Havaroval 681
  4. Nemocnica Zvolen sa dočkala, po troch rokoch jej župa upravila nájomné Foto 566
  5. Trojnásobná juniorská majsterka sveta Trajteľová: Nič, čo stojí naozaj za to, nie je jednoduché Foto 427