Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

Zvolenčanky u lídra pohoreli, za 53 minút bolo po všetkom (FOTO)

Líder tabuľky UKF Nitra za 53 minút rozhodol o hladkom víťazstve nad Zvolenom. Slávistky hrali opäť zle.

UKF Nitra dohrali jednoznačný zápas s dievčatami z lavičky(Zdroj: Ladislav Odráška)

NITRA. Zvolenské volejbalistky vyhrali v tejto sezóne zatiaľ len so Senicou. V sobotu cestovali zverenkyne trénera Uvačeka do Nitry k lídrovi extraligy, hráčkam UKF, ktoré trénuje niekdajší kouč slávistiek, Zvolenčan Martin Rašner. Aj kvôli tomuto to istotne bol špecifický zápas pre obe strany.

Od úvodu celého stretnutia však bolo jasné, kto bude na ihrisku dominovať. Domáce hráčky UKF hrali s ľahkosťou od úvodnej lopty a diktovali priebeh celého zápasu. Prvý set vyhrali domáce poľahky 25:13, v druhom sete dominovali totálne, keď Zvolenčankám hrajúcim bez kapitánky Tužinskej a libera Trnavskej (obe nenastúpili pre chorobu) dovolili uhrať iba 6 lôpt.

V treťom sete sa snažili zverenkyne trénera Uvačeka pozdvihnúť, no favorizované domáce volejbalistky nenechali nič na náhodu a s prehľadom zvíťazili aj v treťom sete 25:15. Celé stretnutie trvalo iba 53 minút.

Slovo trénera

Marián Uvaček, tréner TJ Slávia TU Zvolen: „Dievčatá celý týždeň trénovali a sústredili sa na obranu v poli a postavenie na ihrisku. V kabíne sme si povedali, že hráme proti papierovo lepšiemu súperovi, ktorý nič neprehral, aby si schuti zahrali volejbal a vybláznili sa na ihrisku. Aby to, čo sa cez týždeň naučili, dali do zápasu. Stal sa však presný opak a k štandardu sa nepriblížila ani jedna hráčka. Domáce volejbalistky si spravili zo zápasu exhibíciu, keďže my sme nevedeli ani bagrom prehodiť loptu, po čase ich tréner nasadil na zápas proti nám lavičku, ktorá zápas odohrala úplne v pohode. Malé svetielko nádeje je v podobe novej hráčky Janky Kubaliakovej, ktorá sa na konci zápasu chytila. Jej angažovanie sa ukázalo, ako dobrý ťah. Musí zabrať trocha kondične a zapracovať na herných činnostiach, ale myslím si, že bude veľmi platná hráčka k Janke Tužinskej. Na smeči potrebujeme diagonálnu hráčku."

UKF Nitra – TU Zvolen 3:0 (13, 6, 15)

Zápas trval 53 minút. Rozhodovali: Čierťašská-Novotný. Najviac bodov za TU: Martináková 7.

TU Zvolen: Nociarová, Kubaliaková, Sásiková, Balcová, Danková, Hešková, Vrabcová, Martináková, libero Rajniaková (Podhradská) . Tréner: Marián Uvaček

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  4. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
  5. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

Bratia Suchí žiarili v Slovinsku

Dva najcennejšie kovy si priniesli reprezentanti BKK Sliač a Slovenska na medzinárodnom turnaji v bedmintone.