Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Päť setová dráma Zvolenčankám nevyšla: Dievčatám chýbala väčšia bojovnosť a srdce (FOTO)

V dramatickom päťsetovom zápase TJ Slávia TU Zvolen neuspela.

Z ľahkého zápasu bola dráma(Zdroj: Stanislav Černák)

ZVOLEN. Zvolenské volejbalistky chceli doma proti Prešovu odčiniť nie príliš vydarené predošlé dva zápasy. V prvom sete sa im to aj darilo, Zvolenčanky predvádzali dobrý volejbal a aj keď bolo prvé dejstvo vyrovnané dokráčali k víťazstvu.

Druhý set domácim ale nevyšiel podľa predstáv. Opäť prišiel herný kŕč a Prešovčanky vyrovnali na 1:1. Trénerovi domácich volejbalistiek nepomohlo ani viacero oddychových časov a striedaní. Tretí set už bol ale opäť v réžii slávistiek a vyzeralo to, že tento zápas si už zverenkyne trénerskej dvojice Uvaček-Michalec nenechajú ujsť.

Žiaľ, opak bol pravdou. V štvrtom sete domáce herne úplne odišli, nedaril sa im útok, ani jednoduché prihrávky, miestami si na palubovke dievčatá až zavadzali. Hosťujúce hráčky ho vyhrali až príliš hladko v pomere 25:10.

Prešov vycítil svoju šancu a od úvodu tajbrejku si udržiaval mierny náskok, ktorý si udržal až dokonca rozhodujúceho setu. Po nečakanom víťazstve vybuchol v tábore hostí gejzír radosti.

Zvolenské hráčky opäť nepotvrdili svoje kvality, Prešovčanky neboli výraznejšie lepšie, no domáce im umožnili dostať sa na koňa svojimi chybami. Celému družstvu spod Pustého hradu chýbala väčšia bojovnosť a to, čo ich zdobilo v predošlej sezóne – nedokázali dať do zápasu srdce.

Hlas trénera

Marián Uvaček, tréner Slávie TU Zvolen: „V dievčatách nastal nejaký zlom, s ktorým si nevieme dať rady. Po dobrom úvodnom sete, zatiahli v druhom ručnú brzdu, nezabojovali, ako sa od nich očakávalo. V treťom sete sa oklepali, zrazu to išlo a vo štvrtom spravili to isté. V rozhodujúcom dejstve to je vždy už hop alebo trop, tentokrát bol z našej strany trop. Prešovu môžeme k víťazstvu iba pogratulovať, pretože momentálne gratulujeme k víťazstvu všetkým súperom. Prešov ale rozhodne nebol lepší, takisto ako všetky ostatné družstvá, s ktorými sme prehrali. Úprimne, tento tím, ktorý dnes hral nepoznávam. Neviem kto to je, ale Zvolenčanky to rozhodne neboli.“

Slávia TU Zvolen – Eperia Prešov 2:3 (22, -15, 20, -10, -12)

Zápas trval 103 minút. Rozhodovali: Poláčiková – Čierťašská. Najviac bodov za Zvolen: Martináková 16.

TU Zvolen: Sásiková, Tužinská, Balcová, Vrabcová, Martináková, libero Trnavská (Nociarová, Danková, Hešková, Kohútová, Podhradská). Tréner: M. Uvaček.

Ďalšie články z témy Volejbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Volejbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Voľby do VÚC 2017 (župné voľby), TJ Slávia TU Zvolen

9. Do Detvy mieri významný investor 139
  10. Hororový piatok trinásteho pre MFK Zvolen alebo tri „osvietené“ penalty proti nim 132