Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Po vedení 2:0 prišiel nepochopiteľný skrat. Tréner Uvaček: Niektoré hráčky boli v strese a zápas vypustili

Ďalší dobre rozohraný zápas Zvolenčanky nezvládli a prehrali.

ilustračné(Zdroj: Stanislav Černák)

Dôležitý súboj tabuľkových susedov priniesol zaujímavý a dramatický zápas. Zverenkyne trénera Uvačeka začali stretnutie v Pezinku katastrofálne, keď prehrávali už 3:8. Potom sa však dievčatá okolo kapitánky Tužinskej zmobilizovali a prvý set dotiahli napokon do úspešného konca, keď ho vyhrali 25:21.

V nastolenom tepme pokračovali slávistky aj v druhom sete a v dramatickej koncovke ho rozhodli vo svoj prospech v pomere 25:23. Volejbalistky spod Pustého hradu mali dôležitý zápas vynikajúce rozohraný.

Avšak opäť prišiel nepochopiteľný zlom. Niektoré hráčky sa akoby rozhodli, že zrazu nevedia hrať volejbal. Okrem kapitánky Tužinskej a libera Trnavskej ostatné hráčky prestal hrať, čoho výsledkom bola pohodlná výhra Pezinka 25:6 v treťom sete. To isté sa dialo aj vo štvrtom dejstve, ktoré opäť patrilo Pezinčankám.

Z herného kŕča sa nevedeli Zvolenčanky dostať ani v rozhodujúcom tajbrejku a tak Pezinku podľahli 2:3 na sety.

Hodnotenie trénera

Marián Uvaček, tréner TJ Slávia TU Zvolen:„Zápas sme začali katastrofálne, no potom sa baby chytili výborným spôsobom a aj keď sme prehrávali 3:8, dokázali sme prvý set vyhrať. Aj druhý set bol v pohode, no potom v treťom dejstve sa akoby nejaké hráčky rozhodli, že sú v strese a úplne to vypustili. Nahrávačka, diagonálna hráčka, Balcová prestali hrať, ostali mi tam Tužinská a Trnavská. A s liberom a smečiarkou sa zápas uhrať nedá. Nacvičené veci začali robiť presne naopak. Namiesto toho, aby zasmečovali, tak loptu uliali, alebo z lopty, ktorá mala byť zahraná na stranu, to napálili do blokov. Všetky nové hráčky kompletne odišli po psychickej stránke, tak ako v minulom kole. Akoby sme nemohli produkovať dobrý volejbal. Keď ho hráme, tak si zmyslia, že to nie je pravda, že nevedia hrať dobrý volejbal. To je ako keď ja idem z Bratislavy do Zvolena autom, prídem pred Zvolen, zrazu sedím v aute a rozmýšľam nad tým, že neviem šoférovať a napálim to do prvého múru.“

Pezinok – Zvolen 3:2 (-21, -23, 6, 13, 11)

Rozhodovali: Gerboc, Lisá. Najviac bodov za Zvolen: Tužinská – 12 bodov.

Zvolen: Nociarová, Sásiková, Tužinská, Balcová, Vrabcová, Martináková, libero Trnavská (Danková, Hešková, Rajniaková, Podhradská). Tréner: Marián Uvaček