Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Zvolenčanky mohli zdolať favorizovaný Kežmarok, napokon bolo všetko inak

Po skvelom úvode už dominoval na palubovke domáci Kežmarok.

Smutné volejbalistky Slávie TU Zvolen po zápase v Kežmarku(Zdroj: TJ Slávia TU Zvolen)

KEŽMAROK. Zvolenčanky nastúpili na pôde favorizovaného Kežmarku. Od úvodu predvádzali obe družstvá fantastický volejbal. Slávistky držali krok s domácimi do stavu 13:13, potom zrazu nastal zlom a zverenkyne trénera Uvačeka nedokázali robiť základné herné činnosti. Prvý set vyhrali Kežmarčanky 25:17.

V nepresvedčivom výkone pokračoval klub TJ Slávia TU Zvolen aj v druhom sete, domáce od začiatku diktovali tempo hry a vyhrali ho hladko 25:13. Na začiatku tretieho dejstva sa dievčatá okolo kapitánky Tužinskej zmobilizovali a začali klásť odpor. Tretí set bol najvyrovnanejší, diváci videli pekný volejbal, ale Kežmarok už dokráčal k pohodlnému víťazstvu 3:0, keď v záverečnom sete uspel pomerom 25:21. Domáce boli lepšie prakticky v každej hernej činnosti. Na podaní, príjme, ale aj v útoku. Trénerov mrzí nepochopiteľný skrat Zvolenčaniek po vynikajúcej prvej polovici prvého setu. Niektoré dievčatá nezvládli zápas najmä po psychickej stránke.

Slovo trénera

Tréner Marián Uvaček po zápase: „Nad Kežmarkom mohli úplne v pohode vyhrať. Aj keď boli domáce favoritkami, zrazu nevedeli čo na nás hrať. Do stavu 13:13 sa hral naozaj úžasný volejbal. Potom prišiel zlom a nepochopiteľný sek. Dve dievčatá nevedeli ani nahrať, jedna naša hráčka ostala v strese akoby sama zo seba a zápas absolútne nezvládla. Žiaľ, nemal som koho ani striedať.“

Kežmarok – TU Zvolen 3:0 (17, 13, 21)

Zápas trval 67 minút. Rozhodovali: Čierťašská – Čunočka. Najviac bodov za Zvolen: Tužinská 12. Zvolen: Sásiková, Tužinská, Balcová, Hešková, Vrabcová, Danková, libero Trnavská (Rajniaková, Michaličková)

Ostatné výsledky: 3. kola: COP NitraUKF Nitra 0:3, Trnava – VTC Pezinok 2:3, Senica – Prešov 0:3.