Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Gólové hody a festival nepremenených šancí: MFK Zvolen po domácej remíze body stratil

Diváci videli až šesť gólov a veľké množstvo nepremenených šancí.

Zvolenčania pri obliehaní súperovej brány(Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. V treťom domácom zápase Zvolena po sebe sa očakával plný bodový zisk MFK. Hostia začali nebojácne a v úvodnej päťminútovke najprv skončila vedľa pravej žrde Santosova hlavička, potom Jenčo predviedol parádny zákrok, keď Pástorovu strelu do vinkla vytlačil na roh. Avšak v v 6. minúte prešiel pohodlne obranou MFK Fejerčák  a strelou k ľavej žrdi otvoril skóre stretnutia - 0:1.

Zvolenčania zabrali a  Čertíkovu strelu Suchý vytesnil na roh. V 14. minúte po centri Popovića hlavičkoval Staško ešte vedľa brány už prekonaného Suchého, no v 18. minúte po kombinačnej akcii a dokonalej Sukisovej prihrávke sám pred brankárom už s prehľadom vyrovnal.1:1. Zvolenčania zatlačili Východniarov, hralo sa na jednej polovici ihriska, no do konca polčasu sa konal doslova festival zahodených šancí.

Najprv strieľal tesne nad Sukisa, potom sám pred brankárom Čery ešte zbytočne nahrával, Čertíkov projektil pod brvno vyrazil Suchý, Staškove a Sukisove hlavičky skončili po rohových kopoch tesne vedľa, no a v záverečnej „delostreľbe“ skončili strely Kamendyho, Pelleta, Sukisu na telách hráčov hostí a Staškovu hlavičku vykopol z čiary Laczko.

Hosťom vyšiel vstup do druhého dejstva. Už po minúte prekvapili rýchlym útokom,  Fejerčákovu strelu z päťky Jenčo ešte zlikvidoval, dokonca aj jeho jeho dorážku, potom stihol reflexívne zblokovať aj Maníkovu šancu, no prizerajúca sa obrana nedostala loptu do bezpečia a Santos pohodlne skóroval - 1:2.

Domácim trvalo 10 minút, kým sa im podarilo vyrovnať.  Kamendy z rohového kopu našiel Čertíkovu hlavu, ktorý s prehľadom vyrovnal. - 2:2. Zdalo sa, že domáci majú víťazstvo na dosah, zatlačili súpera, no ďalšie šance gólom neskončili.

Naopak z ojedinelej akcie mohli profitovať hostia, no Fejerčákovu tutovku vyrazil obetavo Jenčo na roh, po ktorom šla Haniska opäť do vedenia, keď Tóth najprv tečoval loptu na žrď a potom nikým netiesnený šokoval delovkou do vlastnej siete z dvoch metrov – 2:3.

Nasledovali minúty plné súbojov. Tutovku Sukisu, ktorý obišiel brankára vykopol z čiary Klimek a Čertík strieľal v čistej šanci z 10 metrov  nad. Domáce publikum sa napokon  dočkalo vyrovnania v 77. minúte po  Kamendyho  premenenej penalte, po ruke Lukáča v pokutovom území. 3:3.  Záverečný tlak MFK bojujúceho o plný bodový zisk brzdili teatrálne pády hráčov hostí, ležania na trávniku. Zdržiavanie síce arbiter trestal kartami, no hostia nakoniec „uhrali“ bod po záverečnom nešportovom výkone.

Okamih stretnutia

V 66 minúte dezorientovaný Tóth  najprv tečoval loptu na žrď a potom nikým netiesnený šokoval strelou do vlastnej siete. Haniska šla opäť do vedenia v najväčšom tlaku domácich, keď vedúci gól v prospech MFK doslova visel vo vzduchu.

Postava stretnutia

Nad všetkými vyčnieval nielen výškou Ján Staško. Vyhrával nielen hlavičkové súboje, po ktorých lopta končila párkrát tesne vedľa brány, strelil gól, tlačil domácich do útoku, získaval po osobných súbojoch prečíslenie pre MFK v útokoch a hral veľmi dobre pozične.

MFK Zvolen – FK Haniska 3:3 (1:1)

Góly: 18. Jan Staško, 56. Jozef Čertík, 77. Andrej Kamendy (11 m) – 6. Filip Fejerčák, 46. Romulo Silva Santo, 66. vlastný. ŽK: 82. Molnár, 85. Fejerčák. Stretnutie pred 330 divákmi rozhodoval Adam Somoláni.

Zvolen: Tomáš Jenčo - Mário Tóth, Jan Staško (86. Jakub Sudimak), Igor Kotora, Jozef Čertík, Andrej Labuda, Elvis Mashike Sukisa, Andrej Kamendy, Denis Čery, Guy Richi Pellet, Mihajilo Popović (86. Ievgen Safianyk). Tréner: Anton Jánoš.

Haniska: Stanislav Suchý - Jakub Laczko (88. Cuprišin), Miroslav Klimek (88. Stankovič), Marek Hrubovčák, Samuel Beck, Romulo Silva Santos, Michal Molnár, Peter Pástor, Dominik Lukáč, Filip Fejerčák (85. Šalagovič), Filip Maník. Tréner: Roman Berta.