Desiate kolá nižších regionálnych súťaží v kocke.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Milan Černák)

III. liga skupina Stred

L. Hrádok – MFK Detva 1:1 (1:0)

Góly: 1. Matúš Otruba – 90. Zdenko Kamas. ŽK: 0 – 4. Stretnutie pred 300 divákmi rozhodoval Gregorec. MFK Detva: Jozef Vreštiak – Andrej Michálik (77. Dominik Nemeth), Ivan Marić, Michal Pančík, Patrik Baláž, Roman Belozorov (72. Robert Dianiška), Radovan Rapčan, Tomáš Pančík, Martin Karásek, Zdenko Kamas, Jakub Sudimak (67. Martin Kalný). Tréner: Ján Vaculčiak

Detva nastúpila u lídra, ktorý potvrdzoval svoju kvalitu od úvodu zápasu. Hneď v 1. minúte šli domáci do vedenia zásluhou Otrubu, gól síce zaváňal ofsajdom, ale platil. Domáci dominovali počas celého stretnutia, boli aktívnejší, rýchlejší a ukázali, že sú právom na čele tabuľky. Detve viazla súhra v stredovej formácii, ale naopak, obrana fungovala veľmi dobre. Zlomovým okamihom zápasu bola 62. minúta, v ktorej sa vyznamenal brankár Vreštiak, keď chytil jedenástku domácich a hostia vycítili, svoju šancu. Zmenili rozostavenie, šli do rizika, ktoré prinieslo v závere svoje ovocie. V 90. minúte po osi Pančík-Karásek našiel center Kamasa, ktorý sa nemýlil a vyrovnal na konečných 1:1. Domáci boli lepším tímom, ale šťastena stála tentokrát na strane MFK. Zaujímavosťou je, že L. Hrádok mal 16 striel na bránu a hostia iba dve. Bod z ihriska lídra je veľkým pozitívom pre Detvu.

Ostatné výsledky 10. kola: Stráža – Námestovo 1:1, Čadca – N. Baňa 1:0, Žarnovica – Kalinovo 1:0, Podbrezová B – Teplička n/V 1:1, Fiľakovo – L. Štiavnica 0:4, Makov – Lučenec 1:2, Krásno n/K – Kremnička 1:0.

Pliešovce – Jupie 3:4 (1:1)

Góly: 9. Lukáš Roziak (11 m), 51. Juraj Záturecký, 71. Pavel Vilhan – 18., 77. Oliver Ďurta, 58. Erik Hudec, 65. Michal Konder. ŽK: 60. Pavel Vilhan, 62. Michal Pavlík – 8. Dominik Škubák Stretnutie pred 75 divákmi rozhodoval Závidský. Pliešovce: Marek Gnida – Marek Sýkora, Michal Pavlík, Ján Kouřil (53. Vladimír Bobor), Marcel Fraňa, Martin Bobok, Lukáš Roziak (75. Michal Kosorín), Ľudovít Jamnický, Pavel Vilhan, Adam Santoris, Juraj Záturecký. Tréner: Stanislav Žigmund.

Do zápasu vstúpili lepšie domáci hráči, ktorí skórovali už v 9. minúte z pokutového kopu. V 18. minúte vyrovnával Oliver Ďurta. Hráči Tatrana si vypracovali viacero príležitostí, ale skórovať sa im nepodarilo. Po zmene strán začali hrať hostia z Jupie na brejky a to im vychádzalo. Zo štyroch brejkov využili tri, ale treba objektívne napísať, že im svojimi chybami k tomu dopomohli aj domáci futbalisti. Aj keď v druhom dejstve sa odohrala gólová prestrelka, hráči Pliešoviec podali nepresvedčivý výkon a v domácom prostredí napokon nebodovali.

Vinica – Hriňová 4:1 (0:0)

Góly: 59., 70., 89. Tomáš Klinec, 67. Matyas Pobori – 72. Jakub Marcinek. ŽK: 79. Balász Ondrik, 84. Peter Lupták – 37. Jakub Chriašteľ, 86. Martin Jablonský. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Olšiak. Hriňová: Mário Michalík – Martin Jablonský, Jozef Šulek, Jakub Chriašteľ, Jakub Marcinek, Tomáš Pohorelec, Róbert Paprčka, Ondrej Miklian, Michal Purdek, Pavel Mičuda (79. Miroslav Hanes), Dominik Vreštiak (66. Jakub Babic). Tréner: Mário Michalík.

Vo Vinici sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvé dejstvo bolo vyrovnané a hráči Spartaka hrali kvalitný futbal, ale šancu si nedokázali vypracovať žiadnu. Po zmene strán, alebo bolo všetko inak. Hosťujúci hráči totálne vybuchli a v ich sieti skončili až štyri pokusy Vinice. Obrana Spartaka hrala veľmi zle. Hriňová ohrozila bránu súpera len dva razy, zásluhou Jakuba Marcineka. Prvý pokus sa neujal, ale druhý skončil v 72. minúte aspoň čestným úspechom hostí. Hostia zlyhali najmä v druhom polčase a výsledok z Vinice je sklamaním.

Kováčová – Olováry 0:0 (0:0)

ŽK: 2 – 5. ČK: 1 – 2. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Katreniak. Kováčová: Vladimír Rusko – Marián Hradňanský, Martin Turák, Myroslav Karpa, Juraj Homola, Peter Majerčík (82. Lukáš Lauč), Rostyslav Shuper, Andriy Bordun, Tomáš Lacko, Filip Murgaš (52. Jakub Kľačan), Dominik Kudlík. Tréner: Dušan Binder.

Do kúpeľnej obce zavítal posledný tím tabuľky FK Olováry. Domáci hráči chceli jednoznačne uspieť a naplno bodovať. Tomu podriadili aj taktiku. No, zápas bol dosť nervózny, rozhodcovia udelili dokopy 7 žltých a tri červené karty. Dvesto divákov hnalo Prameň dopredu, ale v prvom polčase si gól nezakričali. Táto radosť im nebola dopriata ani v druhej štyridsaťpäťminútovke. Oba mančafty tak získali po bode, no Kováčová musí brať túto remízu jednoznačne ako stratu bodov.

Ostatné výsledky 10. kola: Pliešovce – Jupie 3:4, Kováčová – Olováry 0:0, Vinica – Hriňová 4:1, Rakytovce – Revúca 5:0, Poltár – Tornaľa 1:0, V. Krtíš – S. Ďarmoty 0:0, Medzibrod – Šalková 5:1.

Krupina – Jakub 2:0 (0:0)

Góly: 70., 85. Mário Želiezka (1 z 11 m). ŽK:34. Jakub Petrovský – 37. Matej Pánik, 85. Peter Polák. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Belán. Krupina: Ondrej Pavlenda – Filip Babiak, Jozef Slúka, Peter Kindernaj, Ján Strhársky, Tomáš Murín (46. S. Cibuľa), Jakub Petrovský (57. Lietava), Mário Želiezka, Kamil Boháčik, Adrián Paľov (62. Križan), Slavomír Selecký. Tréner: M. Selecký.

Od úvodu sa hral v Krupine vyrovnaný zápas, nebolo badať tabuľkový rozdiel. Jakub dobre bránil a hral na rýchle brejky. Prvý polčas bol remízový a diváci v ňom gól nevideli. Druhý polčas mali trošku viac z hry domáci, ktorí vyvinuli tlak na súpera. V 70. minúte ho zužitkoval po rohovom kope Mário Želiezka, ktorý si prebral loptu na šestnástke a trafil presne ku žrdi. Hostia po tomto momente otvorili hru, Krupina sa dostala do rýchleho brejku dvoch na jedného, záchrannú brzdu zatiahol aj za cenu faulu jeden z hosťujúcich hráčov. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil opäť Želiezka.

Priechod – Dobrá Niva 3:1 (2:0)

Góly: 8. Daniel Schmidtmayer, 10. Róbert Hejčík, 68. Peter Šulaj – 80. Ladislav Pavúk. ŽK:83. Ladislav Pavúk. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Dibdiak. D. Niva: Ondrej Pavlenda – Pavel Ližbetin, Jozef Slúka, Filip Babiak, Ján Strhársky, Daniel Lietava, Peter Kindernaj, Martin Selecký, Jakub Petrovský (67. Kamil Boháčik), Adrián Paľov (89. Miroslav Slúka), Mário Želiezka (85. Tomáš Murín). Tréner: Martin Selecký.

Hostia z Dobrej Nivy nezachytili úvod zápasu a už v desiatej minúte prehrávali 0:2, domáci hrali výborne. V prvom dejstve mal Priechod územnú prevahu. Po zmene strán sa hra vyrovnala. O všetkom rozhodla 68. minúta, keď domáci Peter Šulaj pridal tretí gól a rozhodol o osude stretnutia. Dobrá Niva zaznamenala v 80. minúte čestný úspech, keď si na rohový kop nabehol Ladislav Pavúk a hlavičkou prekonal domáceho gólmana. Dobrú Nivu mrzí nezachytený úvod zápasu a strata bodov.

Št. Bane – H. Nemce 2:0 (2:0)

Góly: 26., 38. Peter Michalek. ŽK: 3 – 5.  Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Kaliňák. H. Nemce: Ján Ďurica – Marek Vaškor (82. Rastislav Vaščák), Peter Kocka (63. Tomáš Uhler), Matej Riska, Roland Mojžiš, Michal Šnek, Jozef Rerich, Juraj Marunčiak, Peter Kocka, Marián Mikuláši (82. rené Dinh), Šimon Šnajder. Tréner: Peter Beník.

Prvých desať minút sa hral vyrovnaný futbal, potom postupne začali preberať iniciatívu domáci futbalisti Štiavnických Baní. Ich snaha bola korunovaná dvoma gólmi Petra Michaleka. Po zmene strán chceli hráči Hontianskych Nemiec s výsledkom ešte niečo spraviť, ale ich snaha gólovým korením korunovaná nebola. Hostia majú aj ťažké srdce na rozhodcov, aj keď treba uznať, že súper bol o niečo predsa len lepší a vyhral zaslúžene. A opäť nehrali zverenci trénera hostí Petra Beníka v kompletnej zostave.

Lieskovec – Sásová 1:4 (1:1)

Góly: 40. Adam Krčmárik – 16. Andrej Dubovický, 70. Matej Jobko, 87. Peter Murín, 90. Ondrej Dobrota. ŽK: 1 – 2. Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Hlaváčik. Lieskovec: Kružliak – Gajdoš, Matej Riška (87. Marek Borgoň), Boris Mihál, Štefan Sudimák, Vrana, Konôpka (60. Chlebničan), Adam Krčmárik, Dominik Golian, Matej Plesník, Erik Valach.

V Lieskovci skončil pred týmto zápasom tréner Viliam Lačný. V prvom polčase mali navrch domáci futbalisti, no do vedenia šli v 16. minúte hostia zásluhou Dubovického. Hráči Lieskovca zahodili množstvo šancí, dokonca nastrelili tyčku. V 40. minúte sa predsa len radovali z gólu, sieť za hosťujúcim brankárom rozvlnil Adam Krčmárik. Po zmene strán sa hra vyrovnala, šance boli na oboch stranách a v Lieskovci platilo staré známe heslo „nedáš-dostaneš“. To, čo nevyužili domáci sa podarilo hosťom zo Sásovej, domáci už nedokázali reagovať na góly vo vlastnej sieti.

Ostatné výsledky 10. kola: Krupina – Jakub 2:0, Priechod – D. Niva 3:1, Š. Bane – H. Nemce 2:0, Lieskovec – Sásová 1:4, B. Štiavnica – Hliník n/H 2:2, Lovča – Č. Balog 1:2, Hrochoť – Selce 2:4.

7. Hliník n/H   9          3          5          1          15:13   14

8. B. Štiavnica            10        4          1          5          17:20   13

9. Lovča          10        4          0          6          18:28   12

10. Hrochoť    10        3          2          5          17:26   11

11. Lieskovec 10        2          4          4          12:16   10

12. Priechod   10        2          3          5          14:20   9

13. Jakub         9          2          1          6          14:21   7

14. H. Nemce  9          2          1          6          13:22   7