Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Diváci sa gólu nedočkali. Zvolen si s Popradom body rozdelili (FOTO)

Očakávania vyrovnaného zápasu sa potvrdili.

Súboj pri rohovej zastávke(Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN.  V súboji Zvolena s Popradom sa očakávalo vyrovnané stretnutie. Viac sa však bojovalo o každú loptu ako hralo na krásu a diváci, ktorých chodí na nový štadión čoraz viac, však videli aj napriek tomu zaujímavý zápas.

Po opatrnom úvode mali viac z hry Popradčania. Už v 8. minúte nebezpečne hlavičkoval Maťaš, no iba pozdĺž Jenčovej brány. Domáci hrozili útokmi hlavne po spolupráci Pelleta a Sukisu, no najlepšiemu strelcovi MFK nebolo súdené skórovať. Dominovali zabezpečené obrany a postupná rozohrávka.

V 20. minúte vybojoval na polovici loptu Popović, poslal do šance Sukisu, no Malec obetavo pádom pod nohy šancu zlikvidoval. Po polhodine hry po Kamendyho prihrávke za obranu unikal Sukisa sám na bránu, no zastavil ho ofsajdový verdikt arbitrov.

Potom strelou z diaľky vyskúšal postreh Maleca Čery a pred koncom prvého dejstva po priamom kope Kamendyho hlavičkoval vedľa Tóth. Hostia kontrovali rýchlym protiútokom, ale Maťaš strieľal v šanci vysoko nad.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s aktívnou hrou. V 51. minúte nezužitkoval šancu Staško,  keď jeho hlavička po rohu skončila tesne vedľa ľavej žrde. O minútu presný center Čeryho na Kotoru skončil rovnako. Domáci vybojovali sériu rohov bez gólového efektu, rovnako skončil i Kamendyho priamy kop i šancu Staška po Popovićovej akcii.

V závere hostia hrali „prešpekulovaný“ futbal, prifilmovávali kontakty v súbojoch a padali pri najmenšom kontakte so súperom. Keď šance Sukisu a Maťaša gólom neskončili boli obe mužstvá spokojné s deľbou bodov, no v záverečnom nápore domácich v nastavenom čase Kotora zdĺhavo manévroval s loptou v pokutovom území, nenahral, nevystrelil a jeho pád po kontakte s Daškom arbiter  ako faul nepískal a domáci sa pripravili o poslednú možnosť skórovať.

Okamih stretnutia

V záverečnom nápore domácich v nastavenom čase Kotora zdĺhavo manévroval s loptou v pokutovom území, nenahral, nevystrelil a jeho pád po kontakte s Daškom  arbiter  ako faul nepískal a domáci sa pripravili o poslednú možnosť skórovať.

Postava zápasu

Výkonom v posledných stretnutiach a aj v zápase s Popradom dominoval v osobných súbojoch, veľa lôpt vybojoval a ťahal útoky po ľavej strane zostavy MFK Mihajilo Popović . Veľa nabehal, zodpovedne sa vracal pomáhať do obrany a veľakrát sa v stretnutí po jeho prienikoch a technických kúskoch ozval potlesk divákov.

MFK Zvolen – Poprad 0:0

ŽK: 15. Andrej Labuda, 43. Mário Tóth – 53. Miroslav Daško, 76. Samuel Lipták, 81. Slavomír Kica, 85. Vladislav Palša Stretnutie pred 411 divákmi rozhodoval Martin Dohál.

Zvolen: Tomáš Jenčo - Mário Tóth, Jan Staško (81. Jakub Sudimak), Igor Kotora, Jozef Čertík, Andrej Labuda, Elvis Mashike Sukisa (90. Ján Bajza), Andrej Kamendy, Denis Čery, Guy Richi Pellet, Mihajilo Popović. Tréner: Anton Jánoš.

Poprad: Ján Malec - Samuel Lipták, Vladislav Palša, Tomáš Peciar, Slavomír Kica, Viktor Maťaš, Miroslav Daško, Marián Ferenc (79. Szymon Gruca), Jusufi Plumb (56. Marko Lukáč), Rudolf Bilas, Róbert Ujčík (46. Peter Lupčo). Tréner: František Šturma

Ostatné výsledky 10. kola:  Lipany – L. Mikuláš 1:1, R. Sobota – VSS Košice 0:0, Haniska – Bardejov 2:0, Spišská Nová Ves – Lokomotíva Košice 3:4.

3. Vodič chcel uniknúť policajnej hliadke. Havaroval 819
  4. Nemocnica Zvolen sa dočkala, po troch rokoch jej župa upravila nájomné Foto 569
  5. Trojnásobná juniorská majsterka sveta Trajteľová: Nič, čo stojí naozaj za to, nie je jednoduché Foto 294