Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

Diváci sa gólu nedočkali. Zvolen si s Popradom body rozdelili (FOTO)

Očakávania vyrovnaného zápasu sa potvrdili.

Súboj pri rohovej zastávkeSúboj pri rohovej zastávke(Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN.  V súboji Zvolena s Popradom sa očakávalo vyrovnané stretnutie. Viac sa však bojovalo o každú loptu ako hralo na krásu a diváci, ktorých chodí na nový štadión čoraz viac, však videli aj napriek tomu zaujímavý zápas.

Po opatrnom úvode mali viac z hry Popradčania. Už v 8. minúte nebezpečne hlavičkoval Maťaš, no iba pozdĺž Jenčovej brány. Domáci hrozili útokmi hlavne po spolupráci Pelleta a Sukisu, no najlepšiemu strelcovi MFK nebolo súdené skórovať. Dominovali zabezpečené obrany a postupná rozohrávka.

V 20. minúte vybojoval na polovici loptu Popović, poslal do šance Sukisu, no Malec obetavo pádom pod nohy šancu zlikvidoval. Po polhodine hry po Kamendyho prihrávke za obranu unikal Sukisa sám na bránu, no zastavil ho ofsajdový verdikt arbitrov.

Potom strelou z diaľky vyskúšal postreh Maleca Čery a pred koncom prvého dejstva po priamom kope Kamendyho hlavičkoval vedľa Tóth. Hostia kontrovali rýchlym protiútokom, ale Maťaš strieľal v šanci vysoko nad.

Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s aktívnou hrou. V 51. minúte nezužitkoval šancu Staško,  keď jeho hlavička po rohu skončila tesne vedľa ľavej žrde. O minútu presný center Čeryho na Kotoru skončil rovnako. Domáci vybojovali sériu rohov bez gólového efektu, rovnako skončil i Kamendyho priamy kop i šancu Staška po Popovićovej akcii.

V závere hostia hrali „prešpekulovaný“ futbal, prifilmovávali kontakty v súbojoch a padali pri najmenšom kontakte so súperom. Keď šance Sukisu a Maťaša gólom neskončili boli obe mužstvá spokojné s deľbou bodov, no v záverečnom nápore domácich v nastavenom čase Kotora zdĺhavo manévroval s loptou v pokutovom území, nenahral, nevystrelil a jeho pád po kontakte s Daškom arbiter  ako faul nepískal a domáci sa pripravili o poslednú možnosť skórovať.

Okamih stretnutia

V záverečnom nápore domácich v nastavenom čase Kotora zdĺhavo manévroval s loptou v pokutovom území, nenahral, nevystrelil a jeho pád po kontakte s Daškom  arbiter  ako faul nepískal a domáci sa pripravili o poslednú možnosť skórovať.

Postava zápasu

Výkonom v posledných stretnutiach a aj v zápase s Popradom dominoval v osobných súbojoch, veľa lôpt vybojoval a ťahal útoky po ľavej strane zostavy MFK Mihajilo Popović . Veľa nabehal, zodpovedne sa vracal pomáhať do obrany a veľakrát sa v stretnutí po jeho prienikoch a technických kúskoch ozval potlesk divákov.

MFK Zvolen – Poprad 0:0

ŽK: 15. Andrej Labuda, 43. Mário Tóth – 53. Miroslav Daško, 76. Samuel Lipták, 81. Slavomír Kica, 85. Vladislav Palša Stretnutie pred 411 divákmi rozhodoval Martin Dohál.

Zvolen: Tomáš Jenčo - Mário Tóth, Jan Staško (81. Jakub Sudimak), Igor Kotora, Jozef Čertík, Andrej Labuda, Elvis Mashike Sukisa (90. Ján Bajza), Andrej Kamendy, Denis Čery, Guy Richi Pellet, Mihajilo Popović. Tréner: Anton Jánoš.

Poprad: Ján Malec - Samuel Lipták, Vladislav Palša, Tomáš Peciar, Slavomír Kica, Viktor Maťaš, Miroslav Daško, Marián Ferenc (79. Szymon Gruca), Jusufi Plumb (56. Marko Lukáč), Rudolf Bilas, Róbert Ujčík (46. Peter Lupčo). Tréner: František Šturma

Ostatné výsledky 10. kola:  Lipany – L. Mikuláš 1:1, R. Sobota – VSS Košice 0:0, Haniska – Bardejov 2:0, Spišská Nová Ves – Lokomotíva Košice 3:4.

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo
  1. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!

Znásilnenie, lúpež, obmedzovanie slobody. Prípad pripomína horor

Občana Bulharska obvinili zo štyroch trestných činov, hrozí mu desaťročné väzenie.

Striebro a bronz z najťažších žiackych pretekov pre talentovanú lyžiarku Rebeku Jančovú

Mladšia zo sestier Jančových kráča v šľapajách svojej sestry a úspešných lyžiarok Velez-Zuzulovej a Vlhovej.