Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Careťáci v zlínskom bazéne: 26 pretekárov sa rozhodne nestratilo

Plutvoví plavci z Klubu vodných športov Careta pri TU vo Zvolene cestovali na svoje prvé preteky po prázdninách do juhomoravského Zlína.

Výprava Carety v Zlíne(Zdroj: archív Carety Zvolen)

V závere septembra sa tam uskutočnilo 3. kolo Stredoeurópskeho pohára mládeže (SPM) v plutvovom plávaní. Okrem plavcov Carety Zvolen sa pretekov zúčastnili aj poľský klub KDP Nautilus Jastrzebie, KVS Laguna Nový Jičín a usporiadateľský klub TZP Nemo Zlín.

Pretekári plávali podľa vekových kategórií 50 m/100 m s monoplutvou (PP) a 100 m/200 m s klasickými plutvami (BF). Každý plavec absolvoval 3 disciplíny. Výsledný čas jednotlivca bol obodovaný podľa medzinárodnej výkonnostnej tabuľky. Body sa spočítavali a vytvárali poradie pretekárov v trojboji. V každej kategórii boli v trojboji vyhlásení 3 najrýchlejší chlapci a 3 najrýchlejšie dievčatá.

Spolu 26 pretekárov KVŠ Careta bojovalo v náročnej medzinárodnej konkurencii v 25-metrovom bazéne o čo najlepšie výkony. Medzi dievčatami v najmladšej vekovej kategórii EO (do 9 rokov) si Lea Kminiaková v disciplíne 100 m PP  doplávala po bronzovú medailu. Vekovej kategórii D (12 – 13 rokov) dominovali zvolenské plavkyne. Hana Vasilová si v zlínskom bazéne vyplávala dve zlaté medaily za 50 m PP a 100 m PP.  Zároveň sa stala aj víťazkou  trojboja.

Victoria Mináčová obsadila na 50 m PP 2. miesto a na 100 m PP 3. miesto, čo jej v súčte bodov za 3 disciplíny vynieslo  celkové druhé miesto v trojboji. Na stupne víťazov vystúpila aj Ľubomíra Sopková, ktorá sa na 100 m PP umiestnila na 2. mieste a na 50 m PP získala bronz. V  najstaršej vekovej kategórii B si za jednoznačné 3 víťazstvá  najcennejší pohár za 1. miesto v trojboji odnášala Miroslava Šimiaková, „Calypsáčka“ vo farbách Carety. Barbora Pálková získala dve 2. miesta (50 m PP, 200 m BF) a 3. miesto v disciplíne 100 m PP. Trojicu zvolenských dievčat na stupňoch pre víťazov dopĺňala Terézia Hanzelová 2. miestom za 100 m PP a dvomi bronzovými medailami (50 m PP, 200 m BF).

Medzi chlapcami dokázal v medzinárodnej konkurencii svojim rovesníkom konkurovať len Dominik Matej (veková kategória D). Vo svojich 3 disciplínach (50 m PP, 100 m PP, 200 m BF) si vybojoval 3 bronzové medaily a rovnako i za trojboj získal bronzový pohár. Finálové kolo SPM sa uskutoční v decembri v Novom Jičíne.