Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Detva druhýkrát vyhrala, piatoligové derby Lieskovca s Krupinou skončilo remízou (FOTO)

Zápasy tretej, štvrtej a piatej ligy pokračovali deviatym kolom.

Krupinský gól(Zdroj: Milan Černák)

III. liga skupina Stred

MFK Detva – Makov 3:2 (2:0)

Góly: 25. Erik Hlaváč, 41., 64. Tomáš Pančík – 49. Marek Belaník, 67. Ondrej Číž. ŽK: 89. Peter Bezák. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Horný. MFK Detva: Jozef Vreštiak – Andrej Michálik, Ivan Marić, Michal Pančík, Patrik Baláž, Roman Belozorov (77. Róbert Dianiška), Radovan Rapčan, Tomáš Pančík, Martin Karásek (67. Dominik Nemeth), Zdenko Kamas, Erik Hlaváč. Tréner: Ján Vaculčiak.

Duel MFK s Makovom bol pre domácich veľmi dôležitý. V prvom polčase bola Detva veľmi aktívna, z čoho pramenili aj jej dva góly. V 25. minúte po centri Kamasa sklepol loptu Belozorov pre Erika Hlaváča a ten sa nemýlil – 1:0. Druhý gól padol v 41. minúte po peknej akcii domácich, z pravej strany pekne odcentroval Belozorov a na zadnej žrdi už bol pripravený Tomáš Pančík na gólovú hlavičku – 2:0. V úvode druhého dejstva domáci trocha poľavili, z čoho pramenil gól hostí z 33. metrov, keď ojedinelá strela hostí skončila za Vreštiakom. Hráči MFK sa začali obávať o výsledok, ale nič nenechali na náhodu. Súpera dostali pod tlak, veľkú šancu mal Kamas, ale trafil iba brvno, z následnej dorážky Rapčan bránu minul. Ďalší útok sa už skončil gólom, opäť sa trafil Tomáš Pančík. Hostia však o 3 minúty na to znížili. Záver bol nervózny, ale napokon Detva dokráčala za tromi bodmi.

Ostatné výsledky 9. kola: Lučenec – Čadca 1:0, Námestovo – L. Štiavnica 1:0, Podbrezová B – Fiľakovo 2:2, Kremnička – L. Hrádok 3:1, Teplička n/V – Žarnovica 2:4, Kalinovo – Krásno n/K 3:1, N. Baňa – Stráža 1:2.

Pliešovce – Rakytovce 2:1 (1:1)

Góly: 15. Jozef Malatinec, 89. Ján Kouřil (11 m) – 8. Daniel Kohút. ŽK: 73. Lukáš Roziak – 58. Patrik Podkonický, 77. Matej Považanec, 90. Daniel Kohút, 90. Filip Sylvester. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Slašťan. Pliešovce: Marek Gnida – Marek Sýkora, Michal Pavlík, Ján Kouřil, Marcel Fraňa, Martin Bobok, Jozef Malatinec (66. Juraj Záturecký), Lukáš Roziak (77. Michal Kosorín), Ľudovít Jamnický, Pavel Vilhan (90. Richard Ihring), Adam Santoris. Tréner: Stanislav Žigmund.

Diváci videli v sobotňajšom zápase Pliešoviec s Rakytovcami kvalitný futbal. Do vedenia šli hostia už v 8. minúte zásluhou Kohúta. Na 1:1 vyrovnával v 15. minúte Jozef Malatinec po štandardnej situácii. V prvom dejstve bola hra vyrovnaná, šance mali obe mužstvá. V druhom polčase však začínali preberať iniciatívu hostia, ktorí boli lepším mančaftom. Avšak ich šance buď zlikvidoval spoľahlivo chytajúci Marek Gnida, alebo ich hráči Rakytoviec zahodili. A tak zákonite prišiel trest v 89. minúte, keď hlavný rozhodca Slašťan odpískal pokutový kop v prospech Tatrana, loptu si postavil Ján Kouřil, ktorý rozhodol o víťazstve Pliešoviec 2:1.

Tornaľa – Kováčová 3:2 (2:0)

Góly: 10. Csaba Juhász, 37., 69. Gejza Farkas – 81. Tomáš Lacko, 84. Myroslav Karpa

ŽK: 31. Tomáš Duczman, 32. Richard Rubint, 33. Csaba Juhász – 21. Vladimír Rusko, 25. Tomáš Lacko, 62. Myroslav Karpa. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Šimko. Kováčová: Vladimír Rusko – Martin Turák, Jakub Mesík, Myroslav Karpa, Rostyslav Shuper, Marián Hradňanský, Andriy Bordun, Tomáš Lacko, Jakub Kľačan, Filip Murgaš, Dominik Kudlík. Tréner: Dušan Binder.

Futbalisti Prameňa Kováčová cestovali do Tornale v značne oklieštenej zostave. Trénerom chýbali zranení, ale i vykartovaní hráči. Mimochodom, Kováčová odišla k súperovi  iba s jedenástimi hráčmi. Prvý polčas patril jednoznačne domácim hráčom, ktorí zásluhou Juhásza a Farkasa viedli už 2:0. Po zmene strán pridala Tornaľa v 69. minúte tretí gól a zdalo sa, že je o všetkom rozhodnuté. Avšak hráči Prameňa sa nevzdávali a vďaka bojovnému a poctivému výkonu duel poriadne zdramatizovali. V 81. minúte rozvlnil sieť za domácim brankárom Lacko a o tri minúty neskôr Karpa. Na vyrovnanie však už hosťom ostávalo málo času, a tak si Kováčová z Tornale nepriviezla ani bod.

Ostatné výsledky 9. kola: Pliešovce – Rakytovce 2:1, Tornaľa – Kováčová 3:2, Hriňová Poltár 1:0 (7.9.), Šalková – V. Krtíš 4:0, Jupie – Medzibrod 0:1, S. Ďarmoty – Vinica 2:1, Olováry – Revúca (6.11.).

Lieskovec – Krupina 1:1 (0:0)

Góly: 67. Dominik Golian – 87. Tomáš Murín. ŽK:17. Štefan Sudimák, 67. Dominik Golian, 88. Erik Valach – 61. Jakub Petrovský. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Štrba. Lieskovec: Jozef Kružliak – Adam Gajdoš, Matej Riška, Boris Mihál, Štefan Sudimák, Ľubomír Vrana, Patrik Konôpka, Adam Krčmárik, Dominik Golian, Matej Plesník, Erik Valach. Tréner: Viliam Lačný. Krupina: Ondrej Pavlenda – Pavel Ližbetin (44. Kamil Boháčik), Jozef Slúka, Filip Babiak, Ján Strhársky, Daniel Lietava (60. Tomáš Murín), Peter Kindernaj, Martin Selecký (76. Rudolf Vician), Jakub Petrovský, Adrián Paľov, Mário Želiezka. Tréner: Martin Selecký.

Regionálne derby prinieslo pred slušnou diváckou kulisou v prvom polčase vyrovnaný priebeh. Domáci Lieskovec mal v prvom dejstve jednu lepšiu šancu a neskôr jednu príležitosť si vypracovali aj hostia z Krupiny, ani jedna sa však gólom neskončila. Po zmene strán sa pokračovalo v nastolenom trende. Do vedenia šli domáci v 67. minúte zásluhou Dominika Goliana, ktorý sa pekne trafil zo šestnástky k tyčke, brankár Pavlenda nemal šancu. Onedlho mal Lieskovec dobrú príležitosť, po centri hlavičkoval opäť Dominik Golian k tyčke, ale tentokrát gólman Krupiny svoj tím zachránil. Od tohto momentu sa domáci trocha stiahli a iniciatívu prevzali zverenci hrajúceho trénera Seleckého. Avšak dokázali sa presadiť až v samotnom závere zápasu. V 87. minúte vyrovnával Tomáš Murín z rýchleho brejku, keď Strojár domácich prečíslil a práve Murín bol na konci gólovej akcie. Lieskovec mohol veruže aj prehrať, v posledných minútach však hostia zahodili dve ďalšie šance. V konečnom dôsledku je však deľba bodov spravodlivá.

H. Nemce – Priechod 4:2 (1:2)

Góly: 42., 62. Juraj Marunčiak (1 z 11 m), 83. Michal Gembický, 88. Marián Mikuláši – 2. Samuel Križka, 5. Richard Slobodník. ŽK: 2 – 4.  Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Danko. H. Nemce: Ján Ďurica – Marek Vaškor (46. Tomáš Uhler), Šimon Šnajder, Matej Riska, Jozef Rerich, Michal Šnek (86. Marián Mikuláši), Juraj Marunčiak, Ján Palkovič, Peter Kocka, Michal Gembický, Rastislav Vaščák. Tréner: Peter Beník.

Zápas v Hontianskych Nem-ciach bol stretnutím dvoch polčasov. Domáci, hrali už v doplnenej zostave, no v 5. minúte prehrávali už 0:2. Priechod bol lepším tímom v prvom polčase, no domáci sa nevzdávali. Ešte pred prestávkou skóroval Marunčiak z pokutového kopu. Druhý polčas ale už jasne patril domácim hráčom, ktorí sa zomkli a bojovali jeden za druhého. Bolo vidieť, že domáci nechali na ihrisku pravé futbalové srdce. Na 2:2 vyrovnával Marunčiak. V poslednej desaťminútovke zaslúžene pridali ďalšie presné zásahy ešte Gembický a striedajúci Mikuláši a stanovili konečný výsledok na 4:2. V 90. minúte ešte nepremenil pokutový kop Juraj Marunčiak, ktorý tak siahal na hetrik, ale napokon z neho nič nebolo. Domáci futbalisti tak zaslúžene zdolali súpera z Priechodu a po dlhšom čase si na svoje konto pripísali plný bodový zisk.

D. Niva – Jakub nehralo sa

Stretnutia deviateho kola medzi Dobrou Nivou a Jakubom sa fanúšikovia nedočkali. Dôvodom jeho neuskutočnenia bola žiadosť hostí o jeho presunutie. Tej napokon výkonný orgán vyhovel a duel sa tak odohrá 6. novembra 2016.

Ostatné výsledky 9. kola: H. Nemce – Priechod 4:2, D. Niva – Jakub (6.11.), Lieskovec – Krupina 1:1, Hliník n/H – Lovča 2:1, Sásová – Hrochoť 1:2, Selce – B. Štiavnica 2:1, Č. Balog – Štiav. Bane (5.11.).

7. Š. Bane       8          3          3          2          11:7     12

8. B. Štiavnica            9          4          0          5          15:18   12

2. Voľby do VÚC 2017 Zvolen: Zoznam kandidátov na poslancov 240
  3. Postup so Zvolenom do extraligy či prvý titul v Košiciach. Andrašovský spomína na najväčšie úspechy 232
  4. Potešila výhra MFK, gólman Jenčo, ale s výkonom tímu nevládne spokojnosť Foto 177
  5. Prvú hokejovú bitku o Hron vyhrali Bystričania (+ HLASY po zápase a FOTO) Foto 158