Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

MFK Zvolen presvedčivo zdolal posledné Lipany, v tabuľke je štvrtý (FOTO)

Zvolenskí futbalisti podali dobrý výkon, najviac zaujal dvojgólový Sukisa.

MFK po Sukisovom góle(Zdroj: Miloš Masarik)

ZVOLEN. V úvode sa hralo obojstranne opatrne, prvú vážnejšiu šancu mali hostia, no  Hirkovu strelu  v 8. minúte Jenčo chytil. Potom síce dopravil loptu do siete po  strele Hirku Rokošný, no bol v ofsajde.

Obrovskú príležitosť na otvorenie skóre mal po rýchlom protiútoku Čertík, ktorého hlavičku Bartoš vyrazil na roh,  po ktorom v 17. minúte otvoril s prehľadom skóre stretnutia hlavou Staško. Domáci sa upokojili, spresnili rozohrávku a v 20. minúte  po rýchlej kombinačnej akcii Sukisa zvýšil na 2:0. Hostia hrozili hlavne rýchlymi protiútokmi a pri hlavičkových súbojoch.

V 36. minúte doslova čaroval po rohu hostí Jenčo, keď najprv obetavo vyrazil hlavičku Gomoľu a poradil si i s tutovkou pri dorážke Hirka. Keď sa v 40. minúte neujala strela Kamendyho a pred Bartošom neuspel Sukisa, odchádzali domáci na prestávku s dvojgólovým vedením.

V druhom dejstve mohli zvýšiť vedenie Zvolenčania, no Sukisa a Popović čistú šancu nepremenili. Potom neuspel v úniku ani najlepší strelec MFK Sukisa. V 74. minúte sa však skóre predsa menilo, keď Sukisa s obrovským prehľadom pri obliehaní brány Lipian, naznačil strelu a obstrelil Bartoša do protipohybu. V závere zaujalo už iba to, že domáci mali loptu na svojich kopačkách prakticky neustále a Sudimákova strela tesne vedľa žrde.

Moment zápasu

V 36.minúte sa mohli hostia prepracovať ku kontaktnému gólu, keď ožívali po druhom góle MFK, no Jenčo na bránkovej čiare doslova čaroval po rohu hostí, keď najprv obetavo vyrazil hlavičku Gomoľu a poradil si aj s Hirkovou tutovkou pri dorážke.

Postava zápasu

Svojim výkonom zaujal dvojgólový strelec v bielom drese MFK Elvis Mashike Sukisa, ktorý je tak s 5 gólmi aj najlepším strelcom Zvolena. Po zápase bol síce spokojný s troma bodmi, no ostal sklamaný z viacerých nepremenených šancí, ktoré mu mohli priniesť hetrik.

MFK Zvolen – Lipany 3:0 (2:0)

Góly: 17. Jan Staško, 20., 74. Elvis Mashike Sukisa, ŽK: 41. Andrej Kamendy, 55. Mário Tóth – 86. Ján Blaško. Stretnutie pred 380 divákmi rozhodoval Anton Ihring.

MFK: Tomáš Jenčo - Ievgen Safianyk (46. Mihajlo Popovič), Mário Tóth, Jan Staško (75. Jakub Sudimak), Igor Kotora, Jozef Čertík, Andrej Labuda, Elvis Mashike Sukisa, Andrej Kamendy (69. Guy Richi Pellet), Ján Bajza, Denis Čery. Tréner: Anton Jánoš

Lipany: Peter Bartoš - Peter Vitovič, Pavol Popovec, Vladimír Papp, Oleksii Miliutin, Ján Dlugoš, Ivan Pončák (78. Janič), Jakub Rokošný (46. Blaško), Matej Hovančík, Mikuláš Gomoľa, Kristián Hirka (81. Bondra). Tréner: Emil Jacko

Ostatné výsledky 9. kola:  Spišská Nová Ves – VSS Košice 0:1, R. Sobota – L. Mikuláš 0:1, Poprad – Bardejov 0:0, Haniska – Lokomotíva Košice 2:3.

10. Lipany       9          1          1          7          5:21     4

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
  1. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  4. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  5. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  6. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  7. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Majstrom I. triedy napokon Bzovík, Sliač uspel v Očovej

Najvyššia oblastná futbalová súťaž vo Zvolene mala na programe posledné kolo sezóny 2017/2018.

Tajomné grafiky približujú európske metropoly v minulosti

Unikátne rytiny sú z časti nálezu, ktorý našli v tajnej stene.

Kriváň rozvoňali tradičné špeciality Podpoľania

Na fučke, žihľavovej polievke či bravčovom mäse s kôprovou kapustou si mohli pochutnať návštevníci siedmeho ročníka Tradičnej chute Podpoľania.

V Sliači odhalili „spisovateľské“ lavičky

Nemohli ste si nájsť lepšieho krstného otca, zavtipkoval pri krste Ľubomír Feldek.

Záverečné kolá: Z našich tímov bodovali len Pliešovce a Kováčová

Futbalové trávniky v regióne sa v sezóne 2017/2018 otvorili pre fanúšikov posledný raz. Tu sú výsledky zápasov od tretej po piatu ligu.