Stožok stále na čele I. triedy. V dvojke Sielnica strelila Senohradu 10 gólov!

Oblastné súťaže mali v minulom týždni na programe až dve kolá.

ilustračné(Zdroj: Stanislav Černák)

I. trieda

V. Pstruša – Dudince 3:5 (0:2)

V priemernom zápase ukázali hostia futbalovejší výkon a po chybách súpera sa rýchlo dostali do dvojgólového vedenia. V druhom polčase sa domáci vrátili do zápasu, lenže záver stretnutia patril opäť Dudinciam.

Góly: Kucej 2, Paučo – Farion 3 (1 z 11m), Gajdoš, Bačík. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Mojžita. V. Pstruša: Mydlo – Murín, Lupták, Kucej, Kulich, Paučo, Pavel Jamrich, Peter Jamrich, Mikulčík, Maliniak, Stehlík (Čavrnoch, Urbaník, Šagát). Dudince: Kliment – Hrtánek, Felyo, Lalík, Matyó, Naszvadi, Gajdoš, Bačík, Szép, Strieborný, Farion (Kováč, Fabian).

Látky – Podzámčok 3:2 (2:1)

Látky sa už počas prvých 10 minút ujali dvojgólového vedenia. Hosťom sa ešte do prestávky podarilo skorigovať skóre, no po zmene strán sa herne presadili opäť aj domáci a Podzámčoku sa dvojgólové manko opäť podarilo znížiť len o jeden gól.

Góly: Ján Kubiš, Drugda, Krkoš – Výboch, Babiak. ŽK: 3 – 3. Pred 100 divákmi rozhodoval Škurla. Látky: Chlebničan – Mário Kubiš, Krkoš, Gombala, Grnáč, Segeč, Ján Kubiš, Gondáš, Olšiak, Drugda, Tököy (Nosáľ, Škopík, Sivok). Podzámčok: Vilhan – Peter Slúka, Tomáš Slúka, Babiak, Výboch, Kosorín, Vojtek, Hakel, Korpáš, Böhm, Gašpar.

Sliač – Kriváň 4:3 (2:3)

Diváci mohli sledovať nevídanú gólovú prestrelku. Hostia sa síce ujali vedenia, no Sliaču sa v prvom polčase podarilo dvomi rýchlymi gólmi zvrátiť skóre. Keď to už vyzeralo, že sa do šatne poberú s jednogólovým náskokom, Krivánčania prekvapili súpera ešte rýchlejšími dvomi gólmi v samom závere polčasu. To však domácich nezlomilo a po zmene strán sa im podaril druhý obrat skóre, ktorý si tentokrát udržali.

Góly: Vronský, Uhaľ, Šaling, Bočkay – Haring 2, Vajs. ŽK: 0 – 2. Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Dado. Sliač: Suja – Drahoň, Bočkay, Hlaváč, Prostredný, Šaling, Frajt, Vronský, Nemec, Végh, Uhaľ (Dávid, Kadaš, Halaj. Kriváň: Lakota – Jančík, Tkáč, Marcinek, Vajs, Tabaček, Sopko, Suja, Panica, Haring, Kráľ (Malatinec).

Očová – Bzovík 0:1 (0:0)

V slabšom zápase s minimom šancí sa diváci dočkali len jedného gólu v druhom polčase, ktorý však padol do siete domácich a hostia tak ukoristili plný bodový zisk.

Gól: Pápay. . ŽK: 1 – 4. Pred 120 divákmi rozhodoval Srholec. Očová: Čerhýň – Filip, Ján Šufliarsky, Jamnický, Martin Šufliarský, Svintek, Bartoš, Danko, Chabada, Ďuriš, Škamla (Zajac, Šoučík, Melich). Bzovík: Rabota – Pápay, Dianiš, Gonda, Hudec, Zaťkov, Branislav Výboh, Križan, Uramkin, Marunčiak, Adrián Výboh (Čiak, Alakša, Herman).

Zv. Slatina – O. Lúka 5:0 (2:0)

Domáci nenechali nič na náhodu a v jednoznačnom zápase zobrali opraty do svojich rúk hneď od úvodu. Do šatne išli s dvojgólovým náskokom a svojmu súperovi nedovolili zapísať sa do streleckej listiny ani po zmene strán.

Góly: Pavlík 2, Kubovský 2, Karásek. ŽK: 1 – 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Domby. Zv. Slatina: Slovák – Holubek, Pavlík, Sládok, Žákovič, Almásy, Schieber, Kubovský, Kuchárka, Mlynáč, Karásek (Baran, Vaculčiak). O. Lúka: Mesiarik – Jelok, Páleník, Chovan, Kocúr, Gažo, Kollárik, Štefko, Vigoda, Valach, Novodomec (Slimák).

Budča – Sása 1:2 (1:1)

Fanúšikovia mohli sledovať veľmi kvalitný zápas. Budča sa nezľakla papierovo silnejšieho súpera a už v tretej minúte šla do vedenia. To jej však vydržalo len 4 minúty. Celý priebeh zápasu bol vyrovnaný a aj kvôli nepremenenej penalte domácich by výsledku svedčala remíza. Sáse sa však v závere podarilo zvrátiť víťazstvo na svoju stranu. V závere zápasu však do diania výrazne zasiahol rozhodca, ktorého píšťalka zostala nemá po kontroverznom zákroku na domáceho hráča a Budča sa márne dožadovala pokutového kopu...

Góly: Makovický – Semeník, Tkáč. ŽK: 4 – 1, ČK: 1 – 0. Pred 100 divákmi rozhodoval Sivák. Budča: Krupička – Lihocký, Bernát, Dlhopolec, Strapko, Hric, Halama, Iziari, Popov, Makovický, Fašang (Pohanka, Pažitný, Kanka). Sása: Strapec – Bosák, Ližbetin, Semeník, Megyesi, Martin Popper, Roman Popper, Sečkár, Grajciar, Tkáč, Penska (Špurek, Puskailer).

Stožok – D. Huta 1:0 (0:0)

Vo veľmi vyrovnanom zápase si diváci mohli vychutnať pekné šance na oboch stranách, avšak dlhú dobu bez gólovej príchuti. Zápas nakoniec rozhodol jediný presný zápas.

Góly: Jozef Fekiač. ŽK: 1 – 3. Stretnutie pred 110 divákmi rozhodoval Majer. Stožok: Sliacky – Ivan Figura, Klimo, Jozef Fekiač, Marek Fekiač, Gondáš, Slosiarik, Melicher, Mikuš, Igor Figura, Šufliarsky (Kavín, Štefan Fekiač, Úradník). D. Huta: Ľupták – Olšiak, Nosáľ, Šulek, Jaroslav Slovák, Hanes, Jakub Slovák, Ftorek, Chovan, Nociar, Kršiak (Baláž).

Výsledky dohrávaného 1. kola (15.9.): Dudince – Podzámčok 3:1 (0:0), Bzovík – Ostrá Lúka 2:0 (1:0), Kriváň – Sása 2:4 (2:1), Sliač – Stožok 1:3 (1:1), Očová – Budča 2:2 (1:1), V. Pstruša – Zv. Slatina 0:1 (0:1), Látky – D. Huta 2:2 (2:1)

Terany – V. Lúka 4:1 (1:1)

V prvom polčase mohli diváci sledovať vyrovnanú hru oboch mužstiev. V pomerne nervóznom druhom polčase sa viac darilo domácim futbalistom, ktorí na rozdiel od súpera z Veľkej Lúky využili svoje šance. O ich úspechu rozhodla neskôr aj prevaha o dvoch mužov v poli.

Góly: Naniaš, Strelec, Peter Kováč, Harach – Jackuliak. ŽK: 2 – 4, ČK: 0 – 2.. Stretnutie pred 54 divákmi rozhodoval Bachroň. Terany: Rezák – Dodok, Teren, Bartík, Harach, Marián Kováč, Miklóš, Strelec, Dlhopolec, Naniaš, Peter Kováč (Šmondrk, Ľupták, Šajgalík). V. Lúka: Zemiar – Sekereš, Radoslav Bystrianský, Zemko, Michal Paňko, Franka, Filip, Jackuliak, Lacko, Taufer, Peter Paňko (Anton Bystrianský).

Babiná – Sl. Lazy1:0 (1:0)

Kto z divákov meškal na zápas viac ako sedem minút, bol ochudobnený o jediný gól zápasu. Práve v úvode prvého polčasu slušného zápasu sa rozhodlo o výsledku.

Góly: Ján Baláž. ŽK: 1 – 1. Pred 30 divákmi rozhodoval Mojžita. Babiná: Dlhoš – Žiga, Vidhold, Jaroslav Baláž, Koreň, Miroslav Baláž, Raniak, Kyslý, Pšenica, Ján Baláž, Ližbetin (Sopko, Melaga). Sl. Lazy: Mydlo – Ján Babic, Purdek, Záchenský, Marek Babic, Pavel Jamrich, Melicherčík, Sliacky, Peter Jamrich, Krčmárik, Harazin (Kaniarik, Tuček, Záchenský).

H. Nemce B – Sebechleby 1:2 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase sa do vedenia dostali hostia, no domácim sa podarilo vyrovnať ešte do polčasového hvizdu rozhodcu. Diváci mohli aj v druhom polčase sledovať vyrovnanú hru a keď už to vyzeralo na deľbu bodov, v závere zápasu strhli Sebechleby víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Roman Babiak – Lukáš Melišek, Gembický. ŽK: 1 – 2. Pred 152 divákmi rozhodoval Futák. H. Nemce B: Peťko – Kocka, Lihocký, Ihracký, Marek Sedmák, Šnek, Pisák, Šavrtka, Roman Babiak, Andrej Sedmák, Vyľaška (Dominik Babiak, Mikuláši, Plošický). Sebechleby: Peter Babiak – Pleva, Balkóci, Erik Babiak, Marek Melišek, Gembický, Ďatko, Nita, Patrik Melišek, Štímel, Lukáš Melišek (Lopušník, Bukovinský).

Senohrad – Sielnica 0:10 (0:3)

Hostia rozhodli o víťazstve prakticky už v prvom polčase, v ktorom si vybudovali trojgólový náskok, no po zmene strán vygradovali svoj strelecký apetít a bezzubému súperovi nadelili „desiatku“.

Góly: Jesenský 3, Zošiak 3, Peter Ryboš 2, Necpál (11m), Martin Ryboš. ŽK: 0 – 0. Pred 35 divákmi rozhodoval Želiezka. Senohrad: Chovanculiak – Dolinský, Slúka, Matejka, Jombík, Ližbetin, Lukáš Mozola, Pechovský, Mackovci, Tomašovič, Dávid Mozoľa (Záchenský). Sielnica: – Lesay, Políček, Horňák, Michal Menyhért, Sojak, Peter Ryboš, Jesenský, Marián Menyhért, Lacko, Zošiak (Martin Ryboš, Gajdoš, Štaffa).

Litava – H. Moravce 6:0 (3:0)

Do streleckej listiny sa aj napriek veľkému počtu gólov zapísalo len jedno priezvisko. Zápas bol jasne v réžii domácej Litavy.

Góly: Jozef Turan 3, František Turan, Lukáš Turan, vlastný. ŽK: 0 – 0. Stretnutie pred 40 divákmi rozhodoval Banár. Litava: Tuhársky – Jozef Priškin, Pohorelec, Krško, Ján Parobok, Lukáš Turan, František Turan, Pavol Parobok, Martin Priškin, Jozef Turan, Dvorský (Stankovič, Augustín). H. Moravce: Chrien – Páleš, Petrek, Stribula, Martin Tuhársky I, Hoško, Martin Tuhársky II, Farion, Suba, Mažgút, Ušiak (Jaďuď).

Č. D. Badín – Pliešovce B 6:0 (3:0)

Diváci takmer celý zápas sledovali precíznu a útočnú hru domácich, ktorí hostí vôbec nepúšťali do šancí. Rozdiel v hernej kvalite sa zákonite odzrkadlil aj vo výsledku.

Góly: Bajnok 3, Tóth, Madera, Janota. ŽK: 0 – 0, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 40 divákmi rozhodoval Kuchárka. Č. D. Badín: Jambrich – Gonda, Stanko, Kamas, Mitter, Janota, Tóth, Michal Melaga, Madera, Bajnok, Róbert Hnilica (Tomáš Melaga, Ján Hnilica, Sedmák). Pliešovce B: Štefko – Sýkora, Palovič, Paľov, Filip, Ihring, Ratkovský, Golian, Roman Rell, Malatinec, Liktor (Ján Rell, Turoczy, Filčík).

Výsledky dohrávaného 1. kola (15.9.): Sielnica – Sl. Lazy 1:0 (0:0), Sebechleby – H. Moravce 4:0 (0:0), Babiná – V. Lúka 5:1 (3:1), H. Tesáre – Terany 3:6 (2:3), H. Nemce B – Č. D. Badín 0:1 (0:0), Senohrad – Litava 4:2 (0:1)

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  1. GoPass-dovolenka, ktorá sa oplatí
  3. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  4. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  5. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  6. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  7. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  8. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  9. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  10. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Diskusné fórum: Príspevky našich čitateľov

Populista? Prečo sa angažuje poslanec Košík za zničenie sliačskych minerálnych prameňov?

AD: Obchvat chcú blokovať, no o vlastné kúpele sa nestarajú.

Na zabudnutej trati Zvolen – Šahy vás prevezie Hontiansky expres

V dvoch vlakoch bude zaradený špeciálny párty vozeň so živou hudbou.

Brankárska posila: Do Zvolena prichádza Kanaďan, ktorý chytal aj za New York Rangers

Zvolenčania sa budú aj v nasledujúcej sezóne spoliehať na služby kanadského brankára.

Polícia pátra po Martinčanovi, ktorý okradol Banskobystričana

Ukradol peniaze, elektroniku aj platobnú kartu, ktorú neoprávnene používal dva dni. Jeden z výberov uskutočnil aj vo Zvolene.

Detva chce ísť do play-off. Tréner Turek bude mať k dispozícii aj ruské hviezdy

Hokejisti Detvy by sa v sezóne 2018/2019 radi prebojovali do play-off Tipsport ligy a pomôcť k naplneniu tohto cieľa by mal okrem hráčsky posíl aj tréner Josef Turek.