Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena

Hokejisti Žiliny uspeli pod Pustým hradom, HKM prvýkrát prehral

Zvolenskí hokejisti na domácom ľade prehrali.

(Zdroj: SITA)

ZVOLEN. V prvej tretine sledovala slabá divácka návšteva zaujímavý hokej. Najprv sa ocitol v dobrej šanci Konečný, ktorý preveril Baroša v bránke šikovnou strelou z medzikružia. Potom mal možnosť L. Jurík na opačnej strane, ale puk neposlal do odkrytej časti Tomekovej svätyne. Následne bol znovu vzruch pred oboma bránkami. Rehák a Matis však nedokázali otvoriť skóre. Zaujímavý bol i teč Petráša v dvanástej minúte. Zvolenčania mohli ísť do vedenia v presilovke, ale J. Jurík mieril len do žŕdky. V druhej početnej výhode domácich sa paradoxne presadili hostia. Handlovský poslal do úniku Stupku a bolo 0:1.

Aj v druhej tretine sa hralo svižne, hoci v komornej atmosfére, keďže väčšina ľudí zrejme uprednostnila návštevu jarmoku v meste. Vedenie mohla zvýšiť Žilina, no Holovič strieľal z medzikružia do žŕdky. Domáci išli do prečíslenia v presilovke, ale Klhůfek nestihol zasunúť puk za chrbtom Tomeka. Vyrovnanie privodil až v 29. minúte teč Kelemena po strele Ďalogu. Tento moment však hráčov spod Pustého hradu nenakopol, pretože hostia sa následne ocitli v dobrých možnostiach. Handlovský ani Ondruš pred Barošom nepochodili, Švihálek mieril do hornej žŕdky a Švecov únik zneškodnil gólman Zvolena. V závere stredného dejstva mali 'bryndziari' presilovku, ale J. Jurík pred Tomekom neuspel.

V záverečnej tretine sa najprv dostal do šance Žilinčan Holovič a po ňom v presilovke i ďalší jeho spoluhráči Handlovský a Stupka. Domáci brankár sa teda rozhodne nenudil. Kapituloval napokon v hre piatich proti piatim. V 48. minúte vystrelil Stupka od modrej a puk zrejme od korčule Holoviča putoval medzi žrde, podľa videorozhodcu regulárnym spôsobom – 1:2. Neuplynuli ani dve minúty a bolo 1:3. Ujala sa strela T. Sýkoru z ľavej strany po ľade. Zvolen až potom zapol na vyššie obrátky, ale znížiť nedokázal ani v presilovke v hre bez brankára.

Josef Turek, tréner Zvolena: „Rozhodli dve veci. Naša presilová hra, v ktorej sme inkasovali a potom záver duelu, keď sme robili nezmyselné fauly v útočnom pásme. Gól na 1:2 dosiahol súper korčuľou, ale bol uznaný a počíta sa. Dnes ma potešil gól mladého Kelemena, to je pozitívum. Pohyb nebol najhorší, ale málo sme išli do koncovky. Žilina bola silnejšia a zaslúžene vyhrala.“

Stanislav Škorvánek, asistent trénera Žiliny: „Do Zvolena sme išli po minisérii trošku nevydarených zápasov. Povedali sme si, že dnes musíme bodovať a že úspešný budeme, ak výkon podporíme obetavosťou a osobnou statočnosťou ako i stopercentným úsilím každého hráča. To sa nám podarilo, preto si zo Zvolena vezieme všetky body.“

HKM Zvolen – MsHK Žilina 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 29. Kelemen (Mart. Ďaloga, Halama) - 17. Stupka (Handlovský), 48. Stupka, 49. T. Sýkora (Húževka). Rozhodovali: Snášel – Kollár, Gavalier, vylúčení: 4:6, pPresilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1012 divákov

Zvolen: Baroš – Valenta, Andersons, Demiters, Juraško, D. Rehák, Habšuda. M. Ivan, Hataš – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – Majdan, L. Jurík, Obdržálek – P. Zuzin, Halama, Mart. Ďaloga – Kelemen, Petráš, Žilka

Žilina: Tomek – Selan, Kříž, Tserenok, Gutwald, Macejko, J. Drábek. Mendrej, Prokop – Švihálek, M. Hovorka, Handlovský – Matis, Húževka, T. Sýkora – Stupka, M. Holovič, R. Konečný – Gmitter, Ondruš, E. Švec

Ďalšie články z témy Hokej

Článok je zaradený aj do ďalších tém HKM Zvolen

1. Polícia už chytila väzňa, ktorý ušiel dnes ráno 1 590
  2. Chcú odvolať starostu. Tvrdia, že urobil málo 955
  3. FOTOGALÉRIA: Futbalový sviatok v Dobrej Nive, majstrovská Žilina dominovala Foto 922