Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

Zvolenčania ustáli záverečný tlak Trenčína a tešili sa z výhry

Víťazný gól zaznamenal opäť Klhůfek.

ilustračné(Zdroj: TASR)

TRENČÍN.  Domáci hokejisti si už v úvodnej minúte vypracovali čistú šancu. Hossa ideálny puk prichystal pre Lukáša Nováka, no ten netrafil bránu. V 9. min tesne po skončení presilovej hry Gašparovič prihral voľnému Tyborovi. Ten však našiel iba pripraveného Baroša. Trenčania boli aj vo zvyšných minútach mierne aktívnejším tímom, avšak svoju prevahu nedokázali pretaviť do gólového efektu. Paradoxne, vedenia sa ujali v presilovej hre hostia, keď Mráz so šťastím prestrelil Cháberu - 0:1. Ešte do sirény sa Trenčínu podarilo vyrovnať, ale Gašparovičovo zakončenie pre postavenie hráča v bránkovisku hlavný rozhodca neuznal.

Po prestávke sa Trenčanom núkala ideálna príležitosť na vyrovnanie. V 24. min hrali 69 sekúnd presilovú hru o dvoch hráčov. Tú však zverenci trénera Holáňa premrhali a prišiel trest. V polovici zápasu šiel na trestnú lavicu Dlouhý a Zvolen pridal druhý gól. Valentova strela sa odrazila medzi kruhy, odkiaľ sa nemýli Klhůfek - 0:2. O malú chvíľu mohlo byť s vojakmi ešte horšie. Krížna prihrávka Zuzina našla Ďalogu, ten však neprestrelil brankára. V tých chvíľach boli na ľade pánmi Zvolenčania. Dukla sa do zápasu mohla vrátiť v 36. min, no Sojčík pri prečíslení trafil iba žŕdku.

Hneď v úvode záverečnej tretiny mohol streliť kontaktný gól L. Novák, ale bol faulovaný. V 47. min M. Novák stratil puk na modrej čiare. Mráz sa rútil sám na Cháberu, no ten jeho nájazd vychytal. Dukle sa predsa podarilo vsietiť gól. Na začiatku 51. min v oslabení ušiel Gašparovič a v samostatnom úniku si vychutnal Baroša - 1:2. Už o chvíľu mohol vyrovnať Hossa, keď šikovne tečoval nahodený puk od Albersa. Dráma vrcholila v záverečných minútach. Tybor sa rútil sám na Baroša, no neuspel. Minútu pred koncom sa domáci tréner rozhodol stiahnuť brankára a poslať na ľad šiesteho korčuliara. Domácim vabank takmer vyšiel, lenže Hossa v poslednej sekunde zápasu nedokázal strelu vtesnať do priestoru bránky.

Miloš Holáň, tréner Trenčína: „Od začiatku sme hrali dobre a aktívne. Mali sme však žalostnú koncovku. Celý zápas sme mali navrch, najmä v tretej tretine. Katastrofálne sme zahrali presilové hry. Náš gól prišiel v dobrý moment, mali sme čas niečo s výsledkom urobiť. V závere sa nám už nepodarilo vyrovnať, čo nás mrzí. Bohužiaľ, nemáme ani bod.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Vedeli sme, že Trenčín má veľmi silný útok. Nezačali sme dobre, súper nás dostal pod tlak a darovali sme mu tri presilové hry. My sme sa dokázali v presilovkách presadiť. Tretiu tretinu sme boli pod obrovským tlakom. Trenčín sme dostali na koňa gólom v našej početnej výhode. Trenčín dnes zahodil veľmi veľa šancí a nás podržal brankár Baroš.“

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 51. Gašparovič - 20. Mráz (Valenta, J. Jurík), 30. Klhůfek (Valenta). Rozhodovali: Štefík - Gajan, Bednár, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 1638 divákov

Zvolen: Baroš – Andersons, Valenta, Juraško, Demiters, Habšuda, Rehák, Hataš, Ivan J. Jurík, B. Mraz, Klhůfek, Majdan, L. Jurík, Obdržálek, P. Zuzin, Halama, Martin Ďaloga Žilka, Petráš, Kelemen

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina? 3 071

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, HKM Zvolen, Dukla Trenčín

Podpoľanie sa znova obáva ťažby zlata v regióne

Ich obavy vyplývajú z rozhodnutia ministerstva životného prostredia o určení prieskumného územia.

Razia v nočných podnikoch: Tínedžeri pod vplyvom alkoholu

Mestská polícia zintenzívňuje kontroly na požívanie alkoholu neplnoletými.

Zvolenčan Čiliak v Slovinsku úspešný, potvrdil vedenie v kategórii 5

Výborné preteky v slovinskom Gorjanci, ktoré boli zaradené do seriálu FIA Historik Hill Climb Championship a FIA International Hill Climb Cup, má za sebou Zvolenčan Miro Čiliak jazdiaci vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu.

Naša je najkrajšia: Súťaž o naj čašníčku či barmanku

Ceny môžu získať aj hlasujúci a rovnako aj prevádzka, z ktorej vzíde víťazka.