Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Oblastné súťaže: Kriváň rozdrvil Podzámčok, Stožok stále bez prehry

V piatom kole najvyšších oblastných súťaží udelili rozhodcovia dosť žltých a červených kariet.

ilustračné(Zdroj: Milan Suja)

I.trieda

Kriváň – Podzámčok 6:0 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v polovici prvého polčasu. Po výmene strán však svoj výkon vystupňovali a súpera prevalcovali ďalšími piatimi presnými zásahmi, ktorými rozhodli o svojom jednoznačnom víťazstve.

Góly: Vajs 2, Panica 2, Haring, Tkáč. ŽK: 1 – 0. Stretnutie pred 70 divákmi rozhodoval Sivák. Kriváň: Lakota – Baťka, Tkáč, Chlebničan, Marcinek, Vajs, Tabaček, Panica, Haring, Kráľ, Ľupták (Malatinec, Suja, Sekereš). Podzámčok: Vilhan – Miroslav Babiak, Martin Babiak, Hrčka, Výboch, Polgár, Hakel, Tomáš Sluka, Šufliarsky, Kosorin, Slančík (Peter Slúka).

V. Pstruša – Sása 1:1 (0:1)

Diváci sledovali nervózny a z pohľadu štatistík netradičný zápas. Vedenia sa už v úvode prvého polčasu ujali hostia, vďaka premenenej jedenástke. Nervozita sa vystupňovala v 2. polčase, keď rozhodca udelil až 3 červené karty a všetky na strane hostí. Domácim sa podarilo početnú prevahu využiť na vyrovnanie až v poslednej minúte, keď gól opäť padol po strele z bieleho bodu.

Góly: Válovčan (11m) – Grajciar (11 m). ŽK: 0 – 2, ČK: 0 – 3. Pred 100 divákmi rozhodoval Domby. V. Pstruša: Valocka – Čavrnoch, Paučo, Kucej, Budai, Jamrich, Murín, Urbaník, Maliniak, Lupták, Kulich (Ostrihoň, Kučera, Válovčan). Sása: Strapec – Soboňa, Semeník, Martin Popper, Roman Popper, Tomáš Grajciar, Megyesi, Sečkár, Puskailer, Vladimír Grajciar, Penksa (Jerguš, Lvomský).

Látky – Bzovík 2:0 (0:0)

V pomerne nervóznom zápase s množstvom žltých kariet sa o výsledku rozhodovalo v druhom polčase. V jeho úvode sa domáci ujali vedenia, no najtesnejší gólový rozdiel priniesol nervozitu na obidvoch stranách. Upokojenie pre domácich zabezpečil až premenený pokutový kop desať minút pred koncom.

Góly: Mário Kubiš 2 (1 z 11 m). ŽK: 3 – 4. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Srholec. Látky: Chlebničan – Michalovský, Mário Kubiš, Škopák, Krkoš, Gombala, Grnáč, Segeč, Ján Kubiš, Olšiak, Tököly (Nosáľ, Sivok, Kuvik). Bzovík: Rabota – Pápay, Hudec, Dianiš, Gonda, Zaťkov, Adrián Výboh, Gerát, Marián Výboh, Očanáš, Dolinský (Herman).

Sliač – Dudince 2:4 (1:1)

Aj keď sa domáci ujali vedenia, to im nevydržalo dlho,  tešili sa z neho len štyri minúty. Prvý polčas sa síce skončil nerozhodne, no hostia bojovnejším a kvalitnejším výkonom strhli v druhom polčase víťazstvo na svoju stranu.

Góly: Drahoň, Frajt – Gajdoš, Farion 2, Vankovic (11 m). ŽK: 5 – 3, ČK: 0 – 1. Pred 80 divákmi rozhodoval Sivák. Sliač: Suja – Volko, Drahoň, Hlaváč, Prostredný, Šaling, Kadáš, Nemec, Végh, Bertók, Uhaľ (Frajt). Dudince: Kliment – Hrtánek, Vrca, Hilko, Lalík, Gajdoš, Szép, Bačík, Matyó, Vankovic, Farion.

Očová – O. Lúka 2:1 (0:1)

Nováčik súťaže začal bojovne a do prestávky si odniesol jednogólový náskok. Po zmene strán sa však hralo väčšinou len na polovici hostí. Očovej sa podarilo vyrovnať hneď v úvode druhého dejstva. V dramatickej koncovke strhli domáci víťazstvo na svoju stranu až v piatej minúte nadstaveného času.

Góly: Svintek, Součík – Rapačý. ŽK: 3 – 1. Pred 150 divákmi rozhodoval Domby. Očová: Čerhýň – Priadka, Fabiany, Jamnický, Chabada, Svintek, Pavlík, Škamla, Zajac, Bartoš, Šufliarsky (Součík, Danko, Ďuriš). O. Lúka: Palaj – Žifčák, Jelok, Páleník, Chovan, Piecka, Kocúr, Gažo, Kollárik, Valach, Rapač (Vigoda, Almáši, Novodomec).

Zv. Slatina – D. Huta 4:1 (0:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Hostia z Detvianskej Huty však prekvapili súpera gólom do šatne v poslednej minúte prvého polčasu. Slatinčanom prišla prestávka určite vhod a po zmene strán sa im vďaka štyrom presným zásahom podaril dokonalý obrat.

Góly: Mlynár 2, Pavlík, Karásek – Geleň. ŽK: 1 – 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Želiezka. Zv. Slatina: Slovák – Holubek, Pavlík, Sládok, Žákovič, Dančo, Maliník, Tereň, Mlynár, Schieber, Kubovský (Karásek, Pavlík, Almásy). D. Huta: Ľupták – Peter Olšiak, Jaroslav Slovák, Jakub Slovák, Stupár, Hronček, Geleň, Nosáľ, Ftorek, Chovan, Kortiš (Tomáš Olšiak).

Budča – Stožok  0:2 (0:1)

Spočiatku nervózny zápas ponúkol neskôr divákom kvalitný a rýchly futbal. Hostia sa v prvom polčase dostali do vedenia po hrubej chybe v obrane súpera. Domáci sa po zmene strán usilovali o vyrovnanie množstvom šancí, no hostia si poistili víťazstvo po úspešnom brejku.

Góly: Slosiarik, Mikuš. ŽK: 1 – 3, ČK: 1 – 0. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Paučo. Budča: Krupička – Bernát, Fašang, Hudec, Mozola, Iziari, Pohanka, Lihocký, Dlhopolec, Makovický, Halama (Cvejkuš, Hric, Strapko). Stožok: Sliacky – Klimo, Gondáš, Slosiarik, Marek Fekiač, Melicher, Šufliarsky, Jozef Fekiač, Ján Fekiač, Kavín, Figura (Štefan Fekiač, Mikuš, Úradník).

Babiná – Sebechleby 3:2 (1:1)

Po výsledkovo vyrovnanom polčase sa v druhom dejstve strhla menšia gólová prestrelka. Hostia zo Sebechlieb sa síce dostali v úvode druhého polčasu do vedenia, no futbalisti Babinej vďaka bojovnému výkonu a dvom presným zásahom ukoristili cenné tri body za výhru.

Góly: Šišmiš, Ivan, Baláž – Martin Babiak, Ďatko. ŽK: 1 – 4. Stretnutie pred 70 divákmi rozhodoval Kuchárka. Babiná: Dlhoš – Žiga, Vidhold, Jaroslav Baláž, Ján Baláž, Šimko, Miroslav Baláž, Koreň, Ivan, Šišmiš, Cibuľa (Cúth, Sopko). Sebechleby: Peter Babiak – Pleva, Martin Babiak, Balkóci, Marek Melíšek, Bohuš, Ďatko, Nita, Patrik Melíšek, Štímel, Lukáš Melišek (Kanka, Bohuš, Bukovinský).

H. Tesáre – Sielnica 1:2 (0:1)

Domáci ťahali v stretnutí za kratší koniec a do prestávky odchádzali s jednogólovým mankom. Sielnica si náskok poistila v druhom polčase ďalším presným zásahom. Domáci hrali od polovice druhého polčasu v početnej prevahe, ktorú dokázali využiť na strelenie kontaktného gólu z pokutového kopu, no na vyrovnanie už nenašli dostatok síl.

Góly: Marek Bartoš (11 m) – Peter Ryboš, Tomáš Ryboš. ŽK: 3 – 3, ČK: 0 – 1. Pred 42 divákmi rozhodoval Bachroň. H. Tesáre: Majdák – Cerovský, Marek Bartoš, Slavomír Didi I, Sever, Slavomír Didi II, Ladislav Bartoš, Slavomír Didi III, Krošlák, Miklóš, Oláh (Viliam Bartoš, Brndiar, Daniel Bartoš). Sielnica: Necpál – Políček, Róbert Ryboš, Lesay, Menyhért, Horňák, Lacko, Peter Ryboš, Martin Ryboš, Jesenský (Tomáš Ryboš, Mojžiš, Štaffa).

H. Nemce B – H. Moravce 1:1 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase sa domácim podarilo vybojovať prvý bod sezóny. Po polčase si však hráči určite brúsili zuby na plný bodový zisk, ale v polovici druhého dejstva sa hostia postarali o zaslúženú remízu.

Góly: Pisák – Ušiak. ŽK: 1 – 4, ČK: 0 – 1. Pred 38 divákmi rozhodoval Bachroň. H. Nemce B: Peťko – Vachalík, Pisák, Lihocký, Mešter, Šavrtka, Sedmák, Ihracký, Troiak, Uram, Babiak (Pello, Naniaš, Mesiar). H. Moravce: Chren – Ušiak, Ján Mažgút, Drotár, Stribula, Suba, Petrek, Švarc, Miroslav Mažgút, Martin Tuhársky I, Hoško (Martin Tuhársky II).

Senohrad – Pliešovce B 2:0 (0:0)

Prvé dejstvo zápasu bolo viac-menej vyrovnané a mužstvá sa do šatní pobrali za bezgólovej remízy. Po zmene strán však taktovku prevzali domáci a dvomi presnými zásahmi v krátkom slede za sebou rozhodli o plnom bodovom zisku.

Góly: Mackovci, Pechovský. ŽK: 0 – 1. Pred 30 divákmi rozhodoval Mojžita. Senohrad: Chovanculiak – Virík, Dolinský, Matejka, Kožík, Jombík, Ján Slúka, Pechovská, Tomašovič, Dominik Slúka, Fuľajtár (Mackovci). Pliešovce B: Štefko – Sýkora, Paľov, Halgas, Roman Rell, Ihring, Ján Rell, Valentik, Turoczy, Kosotín, Cút (Ďurajka, Teren).

Litava – V. Lúka 1:1 (1:0)

Litave sa síce v prvom polčase podarilo vsietiť úvodný gól, no z množstva šancí mohli vyťažiť oveľa viac. V druhom polčase sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš, hostia vyťažili z minima maximum a vyrovnávajúcim gólom ukoristili aspoň jeden bod.

Góly: Turan – Jackuliak. ŽK: 2 – 2, ČK: 0 – 1. Stretnutie pred 34 divákmi rozhodoval Lalík. Litava: Tuhársky – Pohorelec, Ján Parobok, Dvorský, Augustín, Pavol Parobok, Jozef Turan, František Turan, Priškin, Lukáš Turan, Krško (Valenčať, Grajciar). V. Lúka: Zemiar – Sekereš, Bystrianský, Marek Zemko, Paňko, Uhaľ, Filip, Peter Zemko, Jackuliak, Lacko, Taufer.

Č. D. Badín – Terany 4:1 (2:1)

Favorit vzal opraty zápasu do svojich rúk už od úvodu a vďaka kvalitnému výkonu šiel do prestávky s jednogólovým vedením. Z množstva šancí v druhom polčase dokázali domáci ešte dve premeniť na presné zásahy a zaslúžene získali tri body.

Góly: Bajnok 3, Michal Melaga – Harach. ŽK: 1 – 1. Stretnutie pred 121 divákmi rozhodoval Dado. Č. D. Badín: Jambrich – Gonda, Kamas, Krajč, Mitter, Janota, Tóth, Ďurica, Hnilica, Michal Melaga, Bajnok (Tomáš Melaga, Sedmák, Hnilica). Terany: Rezák – Erik Cicko, Harach, Dlhopolec, Löffler, Teren, Naniaš, Bartík, Marián Kováč, Peter Kováč, Marián Cicko (Ľupták, Križko).

1. V Bzovíku vzniká jedna z najväčších mliečnych fariem v strednej Európe 764
  2. H. Nemce, Očová a Látky vyškolili súperov, líder I. triedy stále neinkasoval gól! 391