Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Slovnaft Cup - 2. kolo: MFK Zvolen ide ďalej, Pliešovce svoju pohárovú púť skončili

Druhé kolo slovenského pohára vo futbale – Slovnaft Cup bolo pre našich zástupcov úspešné z 50. percent.

(Zdroj: Stanislav Černák)

Zvolenčania cestovali v 2. kole Slovnaft Cupu na pôdu treťoligového Sabinova. Zápas na východe republiky sa hral v chladnom počasí a v druhom polčase za neustáleho dažďa. Oproti ligovému zápasu proti Popradu nastúpil MFK v obmenenej zostave. Opory nechal tréner Jánoš odpočívať, príležitosť dostali hráči z lavičky.

V prvom dejstve sa hral vlažný futbal, domáci sa dopredu nijako nehrnuli. Zvolenčania mali dve gólové príležitosti, no strely Hlaváča a Sudimáka sa za chrbát dobre chytajúceho domáceho gólmana nedostali. V kabíne nastalo čistenie hláv a do druhého polčasu nastúpilo, akoby úplne iné mužstvo.

Hráči začali plniť taktické pokyny a vypracovali si štyri vyložené gólové príležitosti. No, Hlaváč, Sudimák, ani Popovič stále gól nestrelili. Čo sa nepodarilo im, podarilo sa v 56. minúte Igorovi Kotorovi, ktorý skóroval hlavou po rohovom kope.

V závere stretnutia sa na ihrisko dostali Kamendy i Sukisa, cieľom bolo dať ešte jeden gól. To sa hosťom napokon neporadilo. Domáci futbalisti si počas celého zápasu nevytvorili takmer žiadnu šancu a postup MFK do tretieho kola je zaslúžený.

MFK Slovan Sabinov – MFK Zvolen 0:1 (0:0)

Gól: 56. Igor Kotora. ŽK: 43. Jakub Sudimak, 72. Roman Čejtei. Stretnutie pred 180 divákmi rozhodoval Micheľ.

Zvolen: Patrik Gábriš - Igor Kotora, Jozef Čertík, Andrej Labuda, Erik Hlaváč (70. Elvis Mashike Sukisa), Ján Bajza, Jakub Sudimak, Ivan Marič, Oleksandr Oliinyk (70. Andrej Kamendy), Mihajilo Popovič, Roman Čejtei (81. Denis Čery). Tréner: Anton Jánoš.

Štvrtoligové Pliešovce hostili v druhom kole slovenského pohára futbalistov Ivanky pri Dunaji. Domáci chceli súpera potrápiť, no ich postupové nádeje sa začali rozplývať od 39. minúty, kedy šli do vedenia hostia. Tí po zmene strán pridali ešte dva góly a zápas zaslúžene vyhrali. Tatran Pliešovce sa tak z pohárom lúčia.

Pliešovce – Ivanka pri Dunaji 0:3 (0:1)

Góly: 39. Martin Lepko, 56.  76. Marek Kapišovský. ŽK: 4 – 2. Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Považan.

Pliešovce: Marek Gnida - Marek Sýkora, Ľudovít Jamnický, Jozef Malatinec (46. Branislav Farkaš), Martin Bobok, Lukáš Roziak (70. Pavel Vilhan), Ján Kouřil, Michal Pavlík, Pavel Černický, Dušan Vrbiniak (85. Michal Kosorín), Adam Santoris. Tréner: Stanislav Žigmund

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Slovnaft Cup

1. V Bzovíku vzniká jedna z najväčších mliečnych fariem v strednej Európe 764
  2. H. Nemce, Očová a Látky vyškolili súperov, líder I. triedy stále neinkasoval gól! 391