Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Na úvod remíza: Mužstvo MFK Zvolen podalo dobrý výkon, hráči príkladne bojovali

V 1. kole nového ročníka II. ligy sa MFK Zvolen predstavil na ihrisku NTC v Poprade.

ilustračné(Zdroj: Miloš Masarik)

Domáci nastupovali na zápas s cieľom naplno bodovať a hneď na začiatku súťaže tak potvrdiť svoje najvyššie ambície v tomto.

Ich plány však značne naštrbil už v 8 minúte Jozef Čertík, ktorý zužitkoval prudký prízemný center Elvisa Sukisu, po rýchlom protiútoku z pravej strany. V 15. minúte mohlo byť vyrovnané, ale Tomáš Jenčo zlikvidoval dobre mierenú strelu domáceho Hatoka.

Na druhej strane nevyužil svoju príležitosť Denis Čery, keď jeho strela letela na brvnom domácej bránky. Po polhodine hry sa však skóre na radosť domácich menilo, keď Ujčík na dvakrát dopravil loptu za Jenčov chrbát – 1:1.

Podľa očakávania začali domáci druhý polčas náporom. Hostia však hrozili nebezpečnými protiútokmi a tak sa hral zaujímavý futbal. Zmenu skóre priniesla 72. minúta, keď sa presadil Kurák.

Zvolenčania však nezložili zbrane a dvojnásobným striedaním čerstvými hráčmi podporili ofenzívu. Snaha o vyrovnanie priniesla svoje ovocie, keď po obliehaní domácej bránky a rohovom kope si po hlavičkovom súboji zrazil loptu do vlastnej bránky domáci kapitán Palša. Popradčania napriek tomu, že boli proti novovytvorenému mužstvu Zvolena favoritom, sa museli uspokojiť s bodom. Remíza je spravodlivá.

Poprad – MFK Zvolen 2:2 (1:1)

Góly: 30. Róbert Ujčík, 72. Mário Kurák – 8. Jozef Čertík, 88. vlastný (Vladislav Palša). ŽK: 75. Andrej Labuda. Stretnutie pred 650 divákmi rozhodoval Michal Perašín.

FK Poprad: Ján Malec - Ján Hatok, Vladislav Palša, Tomáš Peciar, Slavomír Kica, Szymon Gruca (69. Viktor Maťas), Miroslav Daško, Miroslav Poliaček, Marián Ferenc (59. Mário Kurák), Rudolf Bilas (74. Marko Lukáč), Róbert Ujčík. Tréner: Pavol Mlynár.

MFK Zvolen: Tomáš Jenčo - Mário Tóth, Igor Kotora, Jozef Čertík, Andrej Labuda (85. Oleksandr Oliinyk), Elvis Mashike Sukisa, Andrej Kamendy, Ján Bajza, Denis Čery, Maroš Balko (78. Jakub Sudimak), Mihajilo Popovič (78. Erik Hlaváč). Tréner: Anton Jánoš.

Okamih stretnutia

88. minúta a vyrovnávajúci gól Zvolena, keď si po rohovom kope a následnej hlavičke hostí zrazil loptu do vlastnej bránky Palša. Tento moment rozhodol o konečne deľbe bodov.

Hráč stretnutia

Celé mužstvo podalo veľmi dobrý výkon, hráči príkladne bojovali a tak si pochvalu nielen od nás, ale aj od trénerov zaslúžia všetci hráči. Výkon Zvolenčanov je prísľubom do budúcnosti.

Ostatné výsledky 1. kola: Lokomotíva Košice – Spišská Nová Ves 4:2, L. Mikuláš – Lipany 0:0, Bardejov – Haniska 4:0, VSS Košice – R. Sobota (nedeľa o 17:00)