Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Odštartovala tretia liga: MFK Detva na úvod s bodom

Tretia liga skupina Stred odštartovala novú sezónu 2016/2017 predohrávaným 15. kolom.

ilustračné(Zdroj: Stanislav Černák)

DETVA. Domáci chceli do súťaže vstúpiť víťazstvo. Od úvodu mal zápas dobré tempo, Detva mala viac z hry a hostia hrozili z protiútokov. Na jeden si MFK nedal pozor a v 15. minúte prehrával 0:1. V 23. minúte už bolo 1:1, keď nová akvizícia v drese Detvy Michal Pančík napriahol z tridsiatich metrov a krásne trafil do vinkla.

Po zmene strán hrali domáci hráči trpezlivý a umný futbal, no paradoxne do vedenia šlo Kalinovo. Hostia dali po chybe v obrane Detvy lacný gól – 1:2. Podpolianski futbalisti vyrovnali v 78. minúte po penalte, kedy bol v šestnástke hostí faulovaný striedajúci Melich a Tomáš Pančík ju s prehľadom premenil – 2:2.

V závere mali domáci šťastie, keď poslednú štandardku hostí útočiaci hráč zakončil do brvna. Po priebehu zápasu tak napokon vládne spokojnosť aj s bodom. Celkovo hralo mužstvo MFK dobre, behalo a vytváralo si šance. Domáci hráči sa chcú poďakovať fanúšikom za podporu, pretože sa na štadióne zišla naozaj slušná divácka návšteva.

Detva – Kalinovo 2:2 (1:1)

Góly: 23. Michal Pančík, 78. Tomáš Pančík (11 m) – 15. a 52. Erik Ľupták. ŽK: 42. Martin Karásek, 72. Mário Chamula, 90. Martin Kalný – 64. Ronald Ivan. Stretnutie pred 400 divákmi rozhodoval Hrivík. Detva: Jozef Vreštiak- Patrik Peniak, Radovan Rapčan, Tomáš Škopík, Mário Chamula, Michal Pančík, Andrej Michálik (61. Ján Melich), Tomáš Pančík (84. Dominik Nemeth), Martin Karásek (70. Martin Kalný), Roman Belozorov, Zdenko Kamas. Tréner: Ján Vaculčiak.

Ostatné výsledky 15. kola: Lučenec – Teplička n/V 2:1,N. Baňa – Podbrezová B 1:0, Námestovo – Žarnovica 2:1, L. Štiavnica – Krásno n/K 0:1, Stráža – L. Hrádok 1:0, Čadca – Makov 2:1, Kremnička – Fiľakovo 2:2.

1. Lučenec       1          1          0          0          2:1       3

2. Námestovo  1          1          0          0          2:1       3

3. Čadca          1          1          0          0          2:1       3

4. Krásno n/K 1          1          0          0          1:0       3

5. N. Baňa       1          1          0          0          1:0       3

6. Stráža          1          1          0          0          1:0       3

7. Kalinovo     1          0          1          0          2:2       1

8. Kremnička  1          0          1          0          2:2       1