Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Stará známa pesnička. Kováčová nedokázala premeniť šance a s pohárom sa lúči

Kováčová doplatila opäť na nepremieňanie šancí. Zo slovenského pohára Slovnaft Cup vypadla už v prvom kole.

(Zdroj: Milan Černák)

ČERNOVÁ. Futbalisti Prameňa Kováčovej cestovali na zápas prvého kola na ihrisko Černovej. Od úvodných minút bolo jasné, kto bude pánom na ihrisku. Boli to práve hosťujúci futbalisti z Kováčovej, ktorým to nakoniec aj tak nebolo nič platné.

Hráči Prameňa pokračujú ešte z jarnej časti minulej sezóny v trende zahadzovania šancí. Počas celého zápasu si vytvorili viac ako 10 tutoviek, z toho bola jedna tyčka, ale ani jedna neskončila za domácim gólmanom. Futbalisti Prameňa buď prestrelili bránu, alebo mierili tesne vedľa. Jednoducho veľmi smolný zápas z ich strany.

V pätnástej minúte mohlo byť kľudne 3:0 pre hostí a nik by nemohol namietať. No, na šance sa futbal nehrá. Do vedenia šli domáci v 25. minúte doslova náhodným gólom. Brankár Rusko loptu vyrazil, no tá sa odrazila od tyčky do späť do neho, odkiaľ putovala za jeho chrbát.

Hráči Černovej, nastrelili ešte raz brvno, no z ich strany to bolo všetko. Kováčová mala územnú prevahu počas celého stretnutia, druhý polčas sa dokonca celý hral len na polovici domácich, ale skórovať hosťom jednoducho nebolo v tomto zápase súdené. Pohárová púť Kováčovej sa tak skončila už v prvom kole.

Černová - Kováčová 1:0 (1:0)

Gól: 25. Martin Kovalčík.. ŽK: 44. Branislav Jánoš, 59. Patrik Trnavský – 75. Lukáš Lauč. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Medveď. Kováčová: Vladimír Rusko – Marián Juriga, Martin Turák, Tomáš Lacko (73. Vladimír Plavec), Andriy Bordun (55. Peter Majerčík), Oleh Kalutskyi, Lukáš Lauč, Juraj Homola, Dominik Kudlík, Marián Hradňanský, Rostyslav Shuper. Tréner: Juraj Homola.