Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Jazdilo sa v tropických horúčavách: Ako dopadli v Ožďanoch Matuškovci, Beník a Čiliak? (FOTO)

Ožďany pri Rimavskej Sobote hostili ďalšie preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu. Nechýbali tam ani zvolenskí jazdci.

Ľudevít Matuška bral vo svojej kategórii pódiové umiestnenia(Zdroj: Milan Černák)

OŽĎANY. V Ožďanoch čakalo na jazdcov tropické počasie, teplota počas víkendu presahovala 35 stupňov. „Vzhľadom na nutnosť jazdca mať oblečené nehorľavé prádlo s kuklou a hrubými ponožkami, na tom všetkom ešte nehorľavú kombinézu s rukavicami, boli tieto preteky nesmierne ťažké,“ opísal na úvod Martin Matuška jazdiaci na svojom monoposte F1.26.

Jazda pravidelnosti

Ľudovít Matuška (Fiat CC Zero) jazdiaci v pohári jazdy pravidelnosti historických vozidiel skončil v sobotu vo svojej kategórii na peknom druhom mieste. V nedeľu bol tretí. V tomto pohári sa predstavuje aj ďalší Zvolenčan Tomáš Beník na Lancii Delta. A darilo sa mu nad mieru, keď v oboch dňoch dominoval a zdolal aj skúsenejšieho Ľudevíta Matušku.

Martin s technickými problémami

Martin Matuška jazdí na monoposte F1.26 v kategórii NF-1000 sa opäť musel vysporiadať okrem veľkých horúčav aj s technickými problémami.

Celý víkend jazdil bez druhého rýchlostného stupňa a s prehrievajúcim sa motorom, ktorý nemal plný výkon. „Toto je asi naozaj jedna z najťažších sezón môjho života a začínam mať pocit, že sa formula na mňa nahnevala, keď počula, ako pred ňou hovorím, že chcem čím skôr presadnúť do výkonnejšieho monopostu. A teraz ma za to trestá,“ povedal so smiechom 32-ročný pretekár a pokračoval: „Inak si to už neviem vysvetliť, lebo tento rok už máme za sebou dve generálky prevodovky a motor bol kompletne rozobraný už trikrát.“

Počas oboch dní Martin Matuška síce svoju triedu vyhral, ale spokojný veruže nie je vôbec. „Kvôli spomínaným problémom som jazdil pomalšie časy ako vlani. Vzhľadom na úpravy, ktoré sme robili v zime som predpokladal zlepšenie o niekoľko sekúnd,“ netajil.

Na trate sa vrátil Čiliak

V Ožďanoch však neboli Matuškovci jedinými jazdcami zo Zvolena. Do pretekárskeho vozidla zasadol po štvorročnej prestávke aj veľmi skúsený 59-ročný matador Miroslav Čiliak. Pred aktuálnou sezónou sa upísal tímu EMS Motorsport Slovakia. Na kopcoch súťaží s monopostom Metalex MTX 1-06 v triede HK3-1600. V sobotu svoju triedu vyhral a v celkovom poradí bol na 29. mieste. Aj v nedeľu vo svojej triede uspel a v celkovom hodnotení si polepšil a skončil na 25. mieste.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  3. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  4. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  5. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  6. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  7. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?
  8. Vodič dostal jasný odkaz: Na cyklotrase sa neparkuje
  9. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
  10. Mesto pravidelne mešká s úhradou dotácií pre Partizán Bardejov
  1. Výhody virtuálneho sídla spoločnosti
  2. Medzinárodný týždeň na EU v Bratislave
  3. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  5. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?

Muži v čiernom prehovorili, ako sa im v uliciach darí

Začiatky boli ťažké, nemali rešpekt, museli si ho vybudovať, priznávajú.

Prvá výhra MVK Zvolen prišla v Starej Ľubovni

Do Starej Ľubovne cestovali Zvolenčania s jasným cieľom.

Prvá prehra Kováčovej, Detva s debaklom. V piatej lige víťazne Lieskovec a Krupina

Prinášame vám výsledkový sumár, komentáre, zostavy a tabuľky od štvrtej ligy po druhú triedu.

Investor bytového komplexu River: Práce pokračujú podľa plánov

Väčšina bytov už našla svojich majiteľov.