Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Je dobojované. Posledné kolo majú za sebou aj oblastné súťaže

Posledné kolo v najnižších oblastných súťažiach neprinieslo žiadne výrazné prekvapenia.

ilustračné(Zdroj: Milan Suja)

I. trieda

Očová – Sliač 2:1 (1:0)

Spodná polovica tabuľky bola pred posledným kolom poriadne bodovo tesná a tímy tak chceli využiť poslednú príležitosť vylepšiť si umiestnenie v nej. Aktívnejší domáci začali lepšie, keď sa do kabín po prvom polčase pobrali s jednogólovým náskokom a ten ešte navýšili hneď v úvode druhého dejstva. Hra sa ale vyrovnala a hostia skórovali v polovici druhého polčasu. Očovej sa však už jednogólový náskok podarilo uhájiť až do konca.

Góly: Hraško 2 – Uhaľ. ŽK: 2 – 0. Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Ľupták. Očová: Čerhýň – Válovčan, Škamla, Šufliarsky, Šimkovič, Bartoš, Hraško, Jamnický, Fabiány, Ďuriš, Široky (Filip, Priadka, Melich). Sliač: Suja – Végh, Drahoň, Bočkay, Halaj, Vronský, Nemec, Kadaš, Uhaľ, Dávid, Klesniak.

Látky – D. Huta 3:0 (3:0)

S domácimi futbalistami sa na posledný zápas sezóny prišla rozlúčiť veľmi slušná divácka návšteva a hráči sa im odmenili pekným výkonom, ktorý v prvom polčase korunovali tromi gólmi. Hrdinom zápasu sa stal Bohuš Drugda, ktorý sa ako jediný zapísal do streleckej listiny a zaknihoval tak hetrik. V druhom polčase sa už skóre nezmenilo a domáci si pohodlne ustrážili víťazstvo.

Góly: Drugda 3 (1 z 11m). ŽK: 0 – 0. Pred 250 divákmi rozhodoval Macurák. Látky: Chlebničan – Michalovský, Mário Kubiš, Škopík, Tazbierik, Krkoš, Martin Olšiak, Segeč, Ján Kubiš, Gondáš, Drugda (Nosáľ, Tököly, Jaroslav Olšiak). D. Huta: Lakota – Peter Olšiak, Jakub Slovák, Stupár, Šulek, Grnáč, Marek Olšiak, Geleň, Kortiš, Hronček, Ftorek.

Krupina – Zv. Slatina 2:0 (1:0)

Domáci sa v prípade víťazstva mohli bodovo dotiahnuť na lídra tabuľky, no vedeli, že v ich neprospech hrajú vzájomné zápasy. Kto by však čakal odovzdaný výkon v závere sezóny, ten sa mýlil. Hráči podali kvalitný výkon a po strelení jedného gólu v každom polčase sa so sezónou rozlúčili víťazstvom.

Góly: Želiezka, Paľov. ŽK: 0 – 1. Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Marko. Krupina: Pavlenda – Selecký, Kindernaj, Bartík, Slúka, Petrovský, Lietava, Želiezka, Packa, Paľov, Vician (Vilhan). Zv. Slatina: Slovák – Pavlík, Dančo, Štefko, Lietava, Tereň, Mlynár, Karásek, Almásy, Kuchárka (Brodianský, Vaculčiak).

Dudince – Podzámčok 1:1 (1:1)

Vo vyrovnanom zápase so šancami na obidvoch stranách sa všetko podstatné udialo na konci prvého dejstva. Dudince sa najprv päť minút pred jeho koncom dostali do vedenia, no hostia stihli vyrovnať ešte pred polčasovým hvizdom. Po zmene strán sa už skóre nemenilo, a tak si tímy body zaslúžene podelili.

Góly: Hilko – Miroslav Babiak. ŽK: 1 – 1. Pred 150 divákmi rozhodoval Želiezka. Dudince: Fabian – Hrtánek, Lalík, Balog, Vrca, Riska, Hilko, Bačík, Kováč, Strieborný, Vankovic (Farion, Gajdoš, Kliment). Podzámčok: Vilhan – Miroslav Babiak, Slavomír Hrčka, Martin Babiak, Kosorin, Ľubomír Hrčka, Hakel, Polgár, Korpáš, Tomáš Sluka, Špánik (Peter Slúka).

Bzovík – Sása 0:0 (0:0)

Zápas posledného kola si súperi predohrali už pred viac ako mesiacom. Diváci videli síce zaujímavý, no bezgólový futbal, a tak si mužstvá rozdelili spravodlivo po jednom bode.

ŽK: 2 – 3. Pred 50 divákmi rozhodoval Škurla. Bzovík: Výboh – Hudec, Dvorský, Pápay, Dianiš, Uramkin, Herman, Gonda, Zaťkov, Molnár, Čiak (Dendiš, Ostrihoň). Sása: Strapec – Vaščák, Soboňa, Grajciar, Lvomský, Martin Popper, Roman Popper, Megyesi, Sečkár, Vincent Puskailer, Semeník (Matúš Puskailer, Jerguš).

12. D. Huta     22        3          3          16        23:61   12

Do V. ligy postúpili futbalisti Dobrej Nivy.

III. trieda

Rykynčice – Litava 4:5 (2:0)

Domáci si v poslednom kole mohli užiť vôbec prvý trojbodový zisk v sezóne, do šatne išli s dvojgólovým vedením, no hostia zavelili na obrat. Aj s pričinením vlastenca sa dotiahli na rozdiel jedného gólu a vďaka dvom nariadeným penaltám v posledných minútach zápas otočili.

Góly: Chlpáň 2 (1 z 11m), Gajdo – Valenčať 2, Krško 2 (obidva z 11m), Turan, vlastný. ŽK: 2 – 0, ČK: 1 – 1. Pred 25 divákmi rozhodoval Domby. Rykynčice: Černák – Bafia, Žilka, Ľupták, Jančík, Škutka, Chlpáň, Guži, Erik Gajdoš, Melišek, Maroš Gajdoš (Didi, Murín, Benedik). Litava: Tuhársky – Ján Parobok, Augustín, Jozef Priškin, Pavol Parobok, Valenčať, Turan, Krško, Dborský, Vician, Martin Priškin.

H. Tesáre – H. Nemce B 0:2 (0:2)

Hostia potvrdili svoju celosezónnu prevahu.

Góly: Dominik Babiak, Poliak. ŽK: 0 – 2. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Dado. H. Tesáre: Majdák – Marek Bartoš, Viliam Bartoš, Martin Sever, Krošlák, Miklóš, Piták, Brndiar, Peter Sever, Ladislav Bartoš, Didi (Greguška, Bartoš). H. Nemce B: Peťko – Tanečka, Pisák, Naniaš, Vachalík, Poliak, Ihracký, Roman Babiak, Uram, Dominik Babiak, Kvas (Michal Babiak).

1. H. Nem. B   16        15        1          0          69:13   46

2. Litava          16        8          1          7          43:33   25

2. Senohrad     16        6          4          6          35:41   22

4. H. Tesáre    16        5          3          8          32:34   18

5. Rykynčice   16        0          3          13        14:72   3