Regionálny futbal: Kováčová v derby nadelila Hriňovej 5 gólov (FOTO)

Tretia, štvrtá i piata liga mali na programe predposledné kolá.

Kováčovej sa rozlúčka s domácimi divákmi vydarila.(Zdroj: Milan Černák)

III. liga skupina Stred

MFK Detva – Námestovo 3:1 (0:0)

Góly: 53. Radoslav Rapčan (11 m), 70. Patrik Peniak, 86. Róbert Dianiška – 81. Tomáš Košút.. ŽK: 3 – 3. Stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Halfar. MFK Detva: Jozef Vreštiak – Andrej Michálik, Martin Ondrášik, Mário Chamula, Patrik Peniak, Ján Melich (79. Záň), Radovan Rapčan, Martin Karásek, Patrik Baláž, Róbert Dianiška, Dominik Nemeth (73. Suja). Tréner: Ján Vaculčiak.

Dôležitý zápas z pohľadu domácich. Od začiatku bolo cítiť tlak na zverencov trénera Vaculčiaka. Prvý polčas gól diváci pod Poľanou nevideli, domáci hráči dodržiavali taktické pokyny. O všetkom sa rozhodlo v druhom dejstve. V kabíne si mužstvo povedalo, že musí hrať pokojne a futbalisti musia byť trpezliví a to prinieslo svoje ovocie. Do vedenia šla Detva v 53. minúte, keď penaltu premenil Rapčan, ktorý tak potrestal faul na Karáseka. V 70. minúte po peknej akcii prihral Karásek Peniakovi, ktorý prestrelil brankára – 2:0. Hostia z Námestova sa vzdať nechceli, znížili v 81. minúte na 1:2. Pokoj do radov podpolianskych futbalistov dal v 86. minúte Dianiška, ktorý pridal tretí gól. Domáci hráči podali veľmi dobrý výkon v dobrom zápase a vďaka patrí aj fanúšikom MFK, ktorí neúnavne povzbudzovali svojich miláčikov.

Výsledky 27. kola: Pohronie B – Kremnička 1:2, Žarnovica – FK Čadca 3:0, Lučenec – Nová Baňa 2:0, Bytča – Liptovský Hrádok 0:2, L. Štiavnica – Podbrezová B 4:1, Makov – Krásno n/K 1:1, Martin – Kalinovo 4:0.

Kováčová – Hriňová 5:1 (2:0)

Góly: 9. Andriy Bordun, 19., 47., 77. Dominik Kudlík, 58. Marián Koreň (11 m) – 84. Michal Purdek.

ŽK: 45. Peter Majerčík – 37. Róbert Paprčka, 58. Ladislav Moravčík.  Stretnutie pred 180 divákmi rozhodoval Jančo. Kováčová: Dušan Poláček – Marián Hradňanský, Juraj Homola, Martin Turák, Matej Fašang, Tomáš Lacko (66. Marián Juriga), Oleh Kalutskyi, Andriy Bordun, Peter Majerčík (66. Lukáš Lauč), Dominik Kudlík, Marián Koreň (62. Rostyslav Shuper). Tréner: Patrik Paulovčík. Hriňová: Mário Michalík – Peter Čipčala, Ján Malček, Jozef Šulek, Jakub Chriašteľ, Jakub Marcinek (69. Jakub Babic), Róbert Paprčka, Ladislav Moravčík, Ondrej Miklian (60. Dominik Vreštiak), Michal Purdek, Pavel Mičuda. Tréner: Mário Michalík.

Regionálnemu derby predchádzala milá udalosť. Rozlúčka niektorých hráčov s aktívnou kariérou a rozlúčka s trénerom Paulovčíkom a prezidentom klubu Vladimírom Volkom. Zároveň to bol posledný domáci zápas Prameňa v tejto sezóne, a tak sa domáci hráči chceli rozlúčiť víťazstvom. Celý zápas sa niesol akoby v slávnostnej atmosfére a predzápasová rozlúčka hráčov správne namotivovala. Od úvodu zápasu boli lepším mužstvom, keď Hriňová nezachytila úvod. V prvej štyridsaťpäťminútovke dokázali streliť dva góly. Hral sa kvalitný futbal z oboch strán a v prvom dejstve mohla Kováčová streliť gólov istotne viac, šancí na to mala neúrekom. Po zmene strán domáci futbalisti nepoľavili, bavili sa futbalom a dokázali streliť ďalšie pekné góly po pekných centroch a akciách. Na svoje si istotne prišiel aj náročnejší divák. Kováčová súpera z Hriňovej jednoznačne prevýšila, ale ani za stavu 5:0 sa hostia nevzdávali. Pravdou je, že hráči Prameňa v závere trocha poľavili a hostia sa snažili hrať na brejky. Šance mal aj Spartak, niektoré im zlikvidoval domáci gólman, iné skončili mimo brány. Hriňová zaznamenala aspoň v závere čestný úspech vďaka gólu Purdeka, ktorý skóroval hlavičkou.

Zvolen B – Málinec 2:1 (0:0)

Góly: 55. Ľubomír Vrana, 80. Adam Krčmárik – 57. Ján Melich. ŽK: 4 – 3.  Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Nedbal. Zvolen B: Jaroslav Kučera – Marek Fridrich, Ján Kouřil, Matej Starší, Filip Sliačan (76. Ján Hámorník), Miroslav Demčo, Ivan Pařenica, Jakub Sudimak, Martin Hraško (46. Jozef Malatinec), Filip Celleng (59. Adam Krčmárik), Ľubomír Vrana. Tréner: Gergely Geri.

Domáci vstúpili do zápasu ležérne, prvé dve šance si vypracovali hostia. Od tohto momentu sa však rezerva Zvolena zmobilizovala. Hral sa dobrý zápas, no z viacerých šancí Zvolena B v prvom polčase gól nepadol. V 55. minúte otvoril skóre Vrana, no vzápätí bolo 1:1, presadil sa hosťujúci Melich. Zvolenčania však zvýšili aktivitu, vytvorili si sústavný tlak. Zužitkovať sa im ho podarilo v 80. minúte, keď sa presadil Krčmárik. Domáci hráči sa zomkli pre Ľubomíra Vranu, ktorý oslavoval narodeniny.

Vinica – Pliešovce 2:0 (1:0)

Góly: 40. Peter Zachar (11 m), 48. Balázs Ondrik. ŽK: 1 – 2 Stretnutie pred 300 divákmi rozhodoval Mikloš. Pliešovce: Marek Gnida – Sýkora, Michal Pavlík, Jamnický, Adam Santoris, Pavel Vilhan, Dušan Vrbiniak (46. Farkaš), Ján Ďurajka, Vladimír Bobor, Roziak, Michal Kosorín (68. Filip). Tréner: Peter Píš.

Hostia v prvých 15 minútach nepremenili dve čisté gólové šance a od toho sa odvíjal ďalší vývoj stretnutia. Domáci sa presadili v závere prvého polčasu z jedenástky. Hostia sa nezložili ani po druhom góle, ktorý inkasovali v 48. minúte. Tatran chcel minimálne vyrovnať, vytvoril si tlak, zahrával niekoľko štandardných situácií, mal loptu na kopačkách, mal šance. No gól nedal. V 90. minúte rozhodca neodpískal jasnú ruku v pokutovom území Tatrana, aj keď to by už zápas zrejme neovplyvnilo. Hostia aj napriek prehre podali dobrý výkon. Futbal sa však hrá na góly a tie hostia v tomto zápase nezložili.

Výsledky 25. kola: Divín – Fiľakovo 1:6, Revúca – Poltár 0:0, S. Ďarmoty – Medzibrod 4:1, Veľký krtíš – Jupie Podlavice Badín 0:1.

Rakytovce – Lieskovec 3:1 (3:0)

Góly: 25., 38. Peter Murín, 33. René Turčan – 47. Štefan Sudimák. ŽK: 20. Marek Mlynárček. Stretnutie pred 50 divákmi rozhodoval Danko. Lieskovec: Jozef Kubajda – Adam Gajdoš, Boris Mihál, Erik Valach, Štefan Sudimák, Martin Svintek, Milan Výbošťok, Peter Lunter, Marek Mlynárček (81. Dominik Dvorský), Matej Plesník, Matej Riška. Tréner: Viliam Lačný.

Lieskovec cestoval k favorizovanému súperovi. Prvý polčas si domáci vytvorili pohodlný trojgólový náskok. Treba však podotknúť, že hostia nepricestovali v kompletnej zostave. Aj napriek nepriaznivému stavu sa Lieskovec nevzdal a najmä v druhom polčase podal veľmi dobrý výkon. Hostia bojovali, domácich nepustili do šance, ale z viacerých šancí dokázali využiť iba jednu, hneď v úvode druhého polčasu v 47. minúte skóroval Sudimák. Aj napriek viacerým šanciam Lieskovca sa už do záverečného hvizdu skóre nemenilo.

H. Nemce – Hrochoť 3:0 kontumačne

Pripravená zostava H. Nemiec: Ján Ďurica – Jaroslav Kindernaj, Peter Kocka, Matej Vyletel, Ján Rerich, Juraj Marunčiak, Ján Palkovič, Dávid Rerich, Šimon Šnajder, Jozef Rerich, Michal Gembický. Tréner: Ján Rerich.

Na Honte sa vôbec nehralo. Dôvod bol jednoduchý. Hostia z Hrochote na zápas vôbec nepricestovali, a tak si domáci pripísali tri body bez boja.

Výsledky 25. kola: H. Nemce – Hrochoť 3:0 kont., Rakytovce – Lieskovec 3:1, Priechod – Šalková 1:4, Lovča – Št. Bane 4:4, Brusno-Ondrej – Repište 3:0, Č. Balog – Braväcovo 1:0, Selce – Šalková 1:1.

14. Braväcovo            25        3          3          19        31:78   12

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  8. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  9. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Pripojte sa k nám. Zajtra budeme spievať koledy

Akcia Slovensko spieva koledy sa uskutoční 12. 12. na Námestí SNP o 18.00.

Hľadajú sa nájomníci pre budovu bývalého gymnázia

Zapojte sa do unikátneho projektu Banskobystrického samosprávneho kraja a získajte priestory pre svoje dobré nápady.

Primátorka má byť jedinou sobášiacou v meste, zarábať bude menej

Prevaha novozvolených poslancov z iniciatívy Zvolen pre ľudí sa prejavila už na ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve.

Kapitán HKM Chovan: Teším sa na porovnanie medzinárodného hokeja a toho nášho

Slovenský hokejový útočník Michal Chovan sa chce na Švajčiarskom pohári ukázať v čo najlepšom svetle.